reklama

Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka se Skopečkem a Nacherem: Jak ušetřit v rozpočtu?

Jak ušetřit z rozpočtu 80 miliard? O tom budou v pořadu Co na to vaše peněženka mluvit hlavní ekonom Platební instituce Roger Dominik Stroukal, ekonomický expert ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček a místopředseda Hospodářského výboru a poslanec Patrik Nacher (ANO). Pořad sledujte od 18 hodin v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

reklama

Česká republika od 1. ledna 2022 hospodaří v rozpočtovém provizoriu, v rámci kterého jednotlivé kapitoly státního rozpočtu dostanou v každém měsíci peníze na výdaje do výše jedné dvanáctiny celkové roční částky v předcházejícím roce.

Výdaje státu tak v lednu budou činit 157,1 miliardy korun, protože schválené výdaje rozpočtu na loňský rok činily 1,886 bilionu korun. Provizorium by mělo podle vyjádření ministerstva financí trvat do konce března a stát je na něj podle úřadu připraven.

Důvodem provizoria je fakt, že Sněmovna do konce loňského roku neschválila návrh státního rozpočtu. Ten předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) navrhla se schodkem 377 miliard korun, nový kabinet chce deficit snížit pod 300 miliard korun omezením výdajů, zvýšení daní odmítá.

Na koho dopadne rozpočtové provizorium nejvíce? Neměla by nová vláda přijmout připravený rozpočet a velké změny připravit za rok?

Pořad Co na to vaše peněženka s Dominikem Stroukalem, Janem Skopečkem a Patrikem Nacherem sledujte od 18 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama