reklama

Sledujte ZÁZNAM: Klaus mladší se setkal s prezidentem. Co si myslí o politické situaci?

Ve středu proběhla tisková konference předsedy hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího a Zdeňka Koudelky po jednání s prezidentem Milošem Zemanem. Tématem schůzky byl volební zákon a aktuální politická situace.

reklama

Ústavní soud nedávno zrušil části volebního zákona. Politici se tak musí v příštích týdnech domluvit na znění nového zákona, podle kterého se budou na podzim konat volby do Sněmovny. Většina sněmovních stran se vyslovuje pro zachování 14 volebních obvodů, vláda ale poslancům předloží i druhý návrh, který počítá jen s jedním volebním obvodem. „My preferujeme jeden volební obvod, případně tři tradiční spolkové země Čechy, Moravu a Slezsko,“ uvedl Klaus mladší s tím, že Zeman se spíše přiklání k více volebním obvodům. Podle Klause se se Zemanem shodli na tom, aby se volby konaly.

S prezidentem probrali i aktuální politickou a koronavirovou situaci. Řeč také přišla na názor SPD, která chce, pokud vláda nepožádá o důvěru, vyvolat hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše (ANO). Klaus mladší uvedl, že za Trikolórou nikdo proto, aby hlasy získal, nebyl. „Myslím si, že to je úplně mimo hru a je to žvanění,“ dodal.

Zeman se setkal i s dalšími zástupci stran

Se Zemanem se také shodli na tom, že zavřít průmysl je špatně. „Udržet podniky v chodu je klíčová věc,“ řekl Klaus mladší.

Zeman se v uplynulých týdnech setkal i s dalšími zástupci politických stran. Jednal s premiérem Babišem, předsedou komunistů Vojtěchem Filipem, šéfem Pirátů Ivanem Bartošem nebo lídrem ODS Petrem Fialou.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Petrem Arenbergerem: Kdy dojde k rozvolnění opatření?

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Petrem Arenbergerem: Kdy dojde k rozvolnění opatření?

Koronavirová situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování, který ale veřejnosti představí nejdříve ve čtvrtek. Co můžeme očekávat? A kdy si dojdeme například ke kadeřníkovi? Na tyto a další otázky bude od 7:40 v pořadu Nový den CNN Prima NEWS odpovídat ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Rozhovor můžete sledovat živě také v tomto článku.

Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa
Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu
Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama