reklama

Sledujte ZÁZNAM: Nový den s Prymulou. Kdy skončí lockdown a máme vir pod kontrolou?

Skončí lockdown s nouzovým stavem po 11. dubnu? Začínáme mít koronavirus konečně pod kontrolou? Ptejte se na vše, co jste o pandemii chtěli vědět. Epidemiolog a poradce prezidenta Roman Prymula v Novém dni odpoví na vaše dotazy. Začínáme už v 8:10 na CNN Prima NEWS. Živý přenos můžete sledovat i přímo v tomto článku.

reklama

„To, co je skutečně pozitivním signálem, je, že pokles začíná být rychlejší. Už to není osm procent v prvním týdnu nebo 13 procent ve druhém týdnu, ale teď vidíme zrychlení, proto si myslím, že po Velikonocích, pokud vydržíme v některých opatřeních, ta ostatní už bude možno rozvolňovat,“ řekl minulý týden v Novém dni Prymula.

Podle něj je stále hlavním zdrojem nákazy kontakt mezi lidmi a přenos vzduchem, který se markantně zrychlil. „Je to intenzivnější. Máme příklady z různých společností, že v první vlně byli lidé třeba 20 minut v kontaktu, měli jen běžné obličejové masky a nenakazili se. Teď ve druhé vlně byli v pětiminutovém kontaktu a všichni ve firmě se nakazili. Britské formy jsou poměrně agresivní,“ upozornil bývalý ministr zdravotnictví.

Jak dlouho ale ještě budeme muset vydržet? A dostali jsme díky zpřísnění pravidel koronavirus pod kontrolu?

Nejen o tom už v 8:10 v Novém dni na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

Možné zapojení Ruska do Vrbětic může ovlivnit tendr na Dukovany, připustil Havlíček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice
Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken
Další články
reklama
reklama