reklama

Sledujte ŽIVĚ Prymulu v Novém dni: Jak hodnotí postupné odkládání respirátorů?

Ve většině českých škol se od úterý smí učit bez roušek. Neplatí to pro kraje Zlínský, Jihočeský a Liberecký. Od 1. července bychom také dle slov ministra zdravotnictví mohli v MHD i v obchodech vyměnit respirátory za chirurgické roušky. Epidemie dál slábne a čísla nově nakažených jsou každým dnem nižší. Svůj pohled na vývoj současné situace připojí Roman Prymula. Sledujte rozhovor na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

reklama

Je odložení roušek ve třídách riziko? Nebo mohlo – vzhledem k epidemické situaci – k tomuto kroku dojít už dřív? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že bude usilovat o to, abychom od července v MHD a obchodech respirátory nahradili chirurgickými rouškami. Je to rozumný krok? Jak výrazně se liší ochrana v roušce a v respirátoru? Je v pořádku, aby se přestalo s povinným testováním ve firmách? Jak efektivní tato metoda ve zmírňování epidemie je a kdy bychom se k ní případně měli vrátit?

Nejen o tom s Romanem Prymulou v Novém dni od 7:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zdraví

Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem

Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem

Ženy v době covidové podceňovaly rakovinu prsu, která patří mezi nejčastější onkologická onemocnění u žen. „Už nyní vidíme, že počet nádorů rakoviny prsu narůstá. Více nás ale znepokojuje, že se nyní stále častěji setkáváme s atypickými a mnohočetnými ložisky nádorů, které jsou odlišné od nálezů, které jsme vídali před covidem,“ říká lékařka Mirka Skovajsová, zakladatelka screeningu rakoviny prsu a sítě mamacenter po ČR.

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Češi míří do Turecka. Co potřebují na cestu a jaká opatření v zemi platí?

PŘEHLEDNĚ: Češi míří do Turecka. Co potřebují na cestu a jaká opatření v zemi platí?

Koronavirová opatření se postupně rozvolňují a lidé míří k moři. Do Turecka odletělo první letadlo Smartwings před dvěma týdny a zájezd do země si koupily už tisíce Čechů. Pro vstup do země je třeba mít negativní PCR test na covid a v hotelích platí přísná hygienická pravidla, která se turistů ale příliš nedotknou. Reportérka CNN Prima NEWS podle vlastní zkušenosti přehledně sepsala, jaká koronavirová opatření v zemi v roce 2021 platí a co čeští turisté potřebují na cestu.

Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Lukašenko plní slib a vozí do Evropy migranty. Litevci už staví na hranicích tábory
Brzy se uzdrav, Chrisi. Eriksena podporují hráči i fanoušci při každém zápase na Euru
Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku
Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama