reklama

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci ČSSD: Bude bydlení dostupnější?

Sledujte pravidelnou tiskovou konferenci ČSSD k dostupnému bydlení, spravedlivým důchodům a aktuální politické situaci. Brífink, kterého se zúčastní ministr vnitra a předseda strany Jan Hamáček i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, začne ve 13 hodin.

reklama

Tiskové konference se kromě dvou členů kabinetu zúčastní i poslanec za ČSSD a starosta města Náchod Jan Birke, kandidát do Poslanecké sněmovny, předseda Mladých sociálních demokratů Lukáš Ulrych a kandidát do Sněmovny za ČSSD Matěj Stropnický.

Sociální demokraté se podle nedělního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS v říjnu do Sněmovny neprobojují. Podle průzkumu by v podzimních volbách získali 4,5 procenta. Hamáček ale věří, že hranici pět procent se straně nakonec podaří překročit. „Je to pořád kolem pěti procent a jsem přesvědčený, že na konci, až se zavřou volební místnosti, to bude přes pět procent,“ uvedl šéf ČSSD.

„Podle všech průzkumů nějakých 30 procent lidí nemá koho volit, budou se rozhodovat na poslední chvíli, a právě na ně musíme napřít svoje úsilí. Musíme lidi přesvědčit, že má smysl jít k volbám, nic není rozhodnuto a souboj se vede do posledního momentu. A samozřejmě pokud někdo uvažuje o volbě sociální demokracie, tak ho přesvědčit, že jde správným směrem,“ stojí si za svým Hamáček.

Tisková konference ČSSD začne ve 13 hodin. Sledujte ji živě v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?
Volby 2021

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama