reklama

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference ČSSD: Jak Hamáček komentuje demonstrace?

Sledujte tiskovou konferenci ČSSD.
Zdroj: ČTK

V neděli se v Praze uskutečnily hned dvě demonstrace. Od 13 hodin se na Václavském náměstí sešli zástupci iniciativy My společně. Od 14 hodin pak začínala demonstrace iniciativy Chcípl PES na Staroměstském náměstí. Demonstranti vyzývali k demisi vlády a nadávali na ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Jak se vicepremiér k situaci staví?

reklama

Policie v neděli na pražském náměstí nechtěla pouštět lidi, kteří ve městě nebydlí, proto se často před barikádami strážníků sešlo více lidí než před pódii. Lidé zvonili klíči, volali hesla jako „demisi vlády, svobodu, hanba, Hamáčkovo „gestapo“, nebo uráželi policisty. Někteří se je snažili vyprovokovat, proto policisté použili dýmovnice. Policie nakonec obě shromáždění pár minut po začátku rozpustila. Demonstranti pak dělali průvody po Praze a protesty utichly až kolem 18. hodiny.

Podle jednoho ze zakladatelů Chcípl PES Davida Biksadského se obou demonstrací zúčastnily až čtyři tisíce lidí. Číslo ale zatím policie nepotvrdila, 60 osob zadržela.

Pár nezodpovědných šílenců riskuje

„Je to nepochopitelné. Mám pocit, že situace musí být každému úplně jasná. Máme přeplněné nemocnice, zdravotnický personál nám kolabuje vyčerpáním, virus tady řádí, jsme na tom opravdu špatně a pár naprosto nezodpovědných šílenců tvrdí, že se nic neděje, že to někdo vymyslel a je to všechno spiknutí,“ okomentoval v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS nedělní demonstrace Hamáček.

Jan Hamáčk, Tomáš Petříček a Lubomír Zaorálek z ČSSD
Jan Hamáčk, Tomáš Petříček a Lubomír Zaorálek z ČSSD
Zdroj: ČTK

Podle něj demonstranti riskují a ohrožují i policisty tím, že nenosí roušky. „Policisté jsou s nimi v kontaktu, a i když mají respirátory, tak je to pro ně riziko,“ upozornil vicepremiér. Myslí si, že by bylo lepší policisty nasadit někde jinde. „Je to plýtvání silami a prostředky,“ podotkl Hamáček.

Jak se ministr vnitra k demonstrantům a jejich protestům postaví? Sledujte živě pravidelnou tiskovou konferenci ČSSD v tomto článku.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Joe Biden

Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa

Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Ve veřejném prohlášení poté Biden mluvil o „vraždě za bílého dne a skvrně na duši Američanů“. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama