reklama

Smutný předvánoční příběh. Policista zastřelil fenku, která bránila svého pána

Ilustrační foto
Zdroj: Instagram.com

Smutný případ před Vánoci rozzuřil Barcelonu a pobouřil svět. Fenka jménem Sota, kterou dost Španělů znalo jako pejska mladého bezdomovce, byla zastřelena policistou. Podle všeho nejspíš jen bránila svého pána, který se hádal se strážníkem.  Sama policie tvrdí, že jejich příslušník, požadoval po bezdomovci, aby dal psa na vodítko. Pes měl ale policistu kousnout a on ho v sebeobraně zastřelit.

reklama

Smutný případ před Vánoci rozzuřil Barcelonu a pobouřil svět. Fenka jménem Sota, kterou dost Španělů znalo jako pejska mladého bezdomovce, byla zastřelena policistou. Podle všeho nejspíš jen bránila svého pána, který se hádal se strážníkem. 
Sama policie tvrdí, že jejich příslušník, požadoval po bezdomovci, aby dal psa na vodítko. Pes měl ale policistu kousnout a on ho v sebeobraně zastřelit.

Tato verze ale neodpovídá výpovědím svědků. Muž jménem Carlos, který vše viděl na vlastní oči, řekl španělskému deníku El Pain: Policisté byli velmi sprostí a nadávali mladíkovi. Pes byl z toho nervózní a začal štěkat. Strážníka ale nenapadl. Jeden policista vytáhl obušek a hrozil s ním bezdomovci a ten druhý vytáhl zbraň a prostě psa zastřelil." Mladík pak chytl skateboard a policistu uhodil tak, že mu ulomil zub.

Vše je o to smutnější, že Sota jen bránila svého milovaného pána. Videa z místa incidentu zdokumentovala, jak fenka leží v krvi a mává ocáskem. To už je ale její majitel v poutech v policejním voze. Bezdomovec je nyní obviněn z napadení úřední osoby. Policista se hájí tím, že jednal v sebeobraně. Momentálně byl postaven mimo službu, ale z důvodu úrazu (má ulomený zub).

Smrt Soty spustila obrovské prostesty nejen v Barceloně, ale po sociálních sítích celého světa. Organizace bojující za práva zvířat PACMA řekla, že bude ostře sledovat vyšetřování. Dokonce se přidala i politička Ada Colau, která řekla v tisku, že bude bojovat za to, aby se celá věc prošetřila a viníci byli potrestání.

Ve středu 22. prosince proběhly v ulicích Barcelony prostesty, kterých se zúčastnilo 3,5 tisíce lidí, kterým smrt fenky nebyla lhostejná a chtějí trest. Po celém světě lidé dávají své fotografie na sociální sítě s hashtagem #justiciaparasota (spravedlnost pro Sotu).

Barbara Vávrová💔

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Češi budou bez soli a ořechů, mléko zdraží o pětinu. Takové mohou být důsledky kvót

Češi budou bez soli a ořechů, mléko zdraží o pětinu. Takové mohou být důsledky kvót

Nejen nedostatek některých běžných potravin, ale i výrazný nárůst jejich cen přinese zákon o potravinách, který putuje z Poslanecké sněmovny do Senátu. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy mohou právě senátoři zabránit povinnému podílu tuzemských potravin v nákupních košících českých spotřebitelů. „Senátoři ale musí udržet nervy na uzdě a ze zákona vyhodit jen paragraf, který potravinové kvóty zavádí,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Jak by mohlo vymáhání kvót reálně vypadat? Co na to Evropská komise a jak velké zdražení jídla hrozí?

360°

Babišův poradce: Stres kolem nedostatku vakcíny? Až dorazí, může to být třikrát horší

Babišův poradce: Stres kolem nedostatku vakcíny? Až dorazí, může to být třikrát horší

Česko se musí připravit na snížené dodávky vakcín. Kraje přitom hlásí, že očkovacích látek pro zdravotníky a seniory nad 80 let už teď není dost, což vyvolává chaos a stres. Podle Radka Mounajjeda, stomatologa a představitele iniciativy Lékaři pomáhají Česku, by to však v době, kdy dodávky vakcíny přijdou, mohlo být až trojnásobně horší, protože nebudeme připraveni na masivní očkování. Řekl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Nebudu politiky odposlouchávat, slibuje expolicista Šlachta, šéf nového hnutí Přísaha
reklama
reklama
Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin

360°

Domácí zpravodajství

Reportáž z Osvětimi. Jak se žije ve stínu koncentráku s 1,3 milionu obětí
Babiš: Proč to Blatný říká? Kdo je gramotný a umí počítat, očkování si zorganizuje
Další články
reklama
reklama