reklama

Smutný předvánoční příběh. Policista zastřelil fenku, která bránila svého pána

Ilustrační foto
Foto: Instagram.com

Smutný případ před Vánoci rozzuřil Barcelonu a pobouřil svět. Fenka jménem Sota, kterou dost Španělů znalo jako pejska mladého bezdomovce, byla zastřelena policistou. Podle všeho nejspíš jen bránila svého pána, který se hádal se strážníkem.  Sama policie tvrdí, že jejich příslušník, požadoval po bezdomovci, aby dal psa na vodítko. Pes měl ale policistu kousnout a on ho v sebeobraně zastřelit.

reklama

Smutný případ před Vánoci rozzuřil Barcelonu a pobouřil svět. Fenka jménem Sota, kterou dost Španělů znalo jako pejska mladého bezdomovce, byla zastřelena policistou. Podle všeho nejspíš jen bránila svého pána, který se hádal se strážníkem. 
Sama policie tvrdí, že jejich příslušník, požadoval po bezdomovci, aby dal psa na vodítko. Pes měl ale policistu kousnout a on ho v sebeobraně zastřelit.

Tato verze ale neodpovídá výpovědím svědků. Muž jménem Carlos, který vše viděl na vlastní oči, řekl španělskému deníku El Pain: Policisté byli velmi sprostí a nadávali mladíkovi. Pes byl z toho nervózní a začal štěkat. Strážníka ale nenapadl. Jeden policista vytáhl obušek a hrozil s ním bezdomovci a ten druhý vytáhl zbraň a prostě psa zastřelil." Mladík pak chytl skateboard a policistu uhodil tak, že mu ulomil zub.

Vše je o to smutnější, že Sota jen bránila svého milovaného pána. Videa z místa incidentu zdokumentovala, jak fenka leží v krvi a mává ocáskem. To už je ale její majitel v poutech v policejním voze. Bezdomovec je nyní obviněn z napadení úřední osoby. Policista se hájí tím, že jednal v sebeobraně. Momentálně byl postaven mimo službu, ale z důvodu úrazu (má ulomený zub).

Smrt Soty spustila obrovské prostesty nejen v Barceloně, ale po sociálních sítích celého světa. Organizace bojující za práva zvířat PACMA řekla, že bude ostře sledovat vyšetřování. Dokonce se přidala i politička Ada Colau, která řekla v tisku, že bude bojovat za to, aby se celá věc prošetřila a viníci byli potrestání.

Ve středu 22. prosince proběhly v ulicích Barcelony prostesty, kterých se zúčastnilo 3,5 tisíce lidí, kterým smrt fenky nebyla lhostejná a chtějí trest. Po celém světě lidé dávají své fotografie na sociální sítě s hashtagem #justiciaparasota (spravedlnost pro Sotu).

Barbara Vávrová💔

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
Další články
reklama
reklama