Surový útok na ulici: Ukrajinci zbili muže, který pomáhal jejich zemi. Hrozí mu trvalé následky

Postával před nočním podnikem, když ho zničehonic napadla skupina Ukrajinců. Mladý Prešovan utrpěl vážná zranění a skončil v nemocnici. Hrozí mu, že bude mít doživotní následky. Případem se teď zabývá slovenská police, která z útoku obvinila jednoho studenta. O incidentu informovala slovenská televize JOJ.

K neštěstí došlo v centru Prešova. Mladík měl podle svých slov postávat vedle skupiny Slováků, která se náhle dostala do potyčky s mladými Ukrajinci. Muž netuší, kvůli čemu se hádali. „Stál jsem vedle nich a kouřil. Zničehonic mě někdo zezadu udeřil, spadl jsem na zem, kde mě dokopali,“ řekl.

Útočníci mu způsobili vážná zranění, se kterými mladík skončil v nemocnici. Ve středu 22. února byl propuštěn do domácího léčení. „Mám vícero zlomenin, prasklou lebku, zlomený nadočnicový oblouk, zlomený nos, naražená žebra,“ uvedl muž. Podle informací televize JOJ mu hrozí doživotní následky.

ČTĚTE TAKÉ: Útěk po střechách v centru Brna. Muže s varnou na pervitin policisté lapili na půdě kostela

Případem se teď zabývá policie. „Prešovský vyšetřovatel obvinil z trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví 17letého studenta z Ukrajiny,“ sdělil policejní mluvčí Daniel Džobanik. Podle slov zraněného ho ovšem napadly nejméně dvě osoby. „Dostal jsem kopance z různých stran. I policii jsem řekl, že možná byli dva, tři anebo šest,“ doplnil muž.

Napadnutý mladík je z incidentu o to víc smutný, že lidem z Ukrajiny pomáhal v rámci dobročinných akcí, má mezi nimi dobré kamarády a nikdy s nimi neměl žádné konflikty. Surový útok před podnikem si proto vůbec nedokáže vysvětlit. „I moje rodina pomáhala, posílali jsme peníze. Je smutné, že jsem teď takhle dopadl,“ dodal.

Tagy: