reklama

Svátek matek

Ilustrační foto
Foto: Fotografie: Shutterstock.com

Taky svojí mamce koupíte bonboniéru mléčné čokolády? Mají krásné, fialové, ve tvaru srdce.

reklama

Taky svojí mamce koupíte bonboniéru mléčné čokolády? Mají krásné, fialové, ve tvaru srdce.

Ačkoliv ke zplození potřebujeme dva rodiče, tak jsou to maminky, které s námi sdílí svá těla. Nejen po dobu těhotenství, ale i při následném kojení. O kojení na veřejnosti se stále vedou bouřlivé debaty, ačkoliv většina lidí na veřejnosti kojeneckou výživu beze studu konzumuje. Nechápete? Já taky nechápala, protože kráva přeci mléko dává, Ema má mísu, ó my se máme. Ani po několika letech biologie na základní škole mě nenapadlo, že mléko a mléčné výrobky, všechny ty sýry, smetany, zmrzliny, jogurty a másla jsou vlastně mateřské mléko - výživa pro kojence! Když jsem ty informace objevila, cítila jsem se zrazená. Proč nás o tom nikdo pořádně neinformuje? Proč se to už dětem oznamuje, jako kdyby krávy dobrovolně vyráběly mléko pro lidi? Místo toho krávy množíme, jejich děti zabíjíme, abychom od zdevastovaných matek odsávali mateřské mléko, určené pro jejich děti! Tento cyklus jejich těla vydrží jen pětkrát. Pak se sníží tvorba jejich mateřského mléka pod úroveň, kdy se to lidem vyplatí, pošlou ji na jatka a místo ní přijde na řadu její dcera.

Někdy si představuji, jak to všechno začalo. Jak vypadal první člověk, kterého napadlo podojit krávu. Nebo se na ni rovnou přisál? Navíc mateřské mléko je složené na míru kojenci, tedy to kravské je určené na to, aby z malé krávy vyrostla velká kráva. Blíže složením lidskému je mléko opičí. Dali byste si sýr z opičího mléka?

Argument, že přebytek se musí podojit, jinak by se krávě vemeno zanítilo, je zcela lichý. Tak jsme si je vyšlechtili. Do mrzáků závislých na lidské „péči”. Žádný tvor na matce Zemi není ve své přirozené formě závislý na tom, aby ho člověk oplodňoval, dojil a jakkoliv jinak s ním manipuloval.

Věnujte prosím čas zamyšlení se a klidně se svojí mamkou, nad maminkami a potomky jiných druhů. Savci mají nejsilnější mateřské pouto, právě kvůli kojení. Pomyslete na všechny ty krávy a prasnice v těsných klecích s vyhřezlými pohlavními orgány od nekonečných porodů, abychom měli dost slaniny. Na psí maminky ve zrezivělých kotcích množíren, mámy ve vaječném průmyslu, které se nikdy nedočkají svých kuřátek…

A tím vším ubližujeme té hlavní hostitelce, se kterou jsme jedno tělo po celý náš život - matce Zemi. Vykašlete se na bonboniéru plnou kojenecké výživy pro telátka, oslavte svátek matek sdílením nových informací a nezapomeňte se přihlásit do Bezmléčné výzvy. Protože tvoje máma není kráva!

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama