reklama

Svátek matek

Ilustrační foto
Zdroj: Fotografie: Shutterstock.com

Taky svojí mamce koupíte bonboniéru mléčné čokolády? Mají krásné, fialové, ve tvaru srdce.

reklama

Taky svojí mamce koupíte bonboniéru mléčné čokolády? Mají krásné, fialové, ve tvaru srdce.

Ačkoliv ke zplození potřebujeme dva rodiče, tak jsou to maminky, které s námi sdílí svá těla. Nejen po dobu těhotenství, ale i při následném kojení. O kojení na veřejnosti se stále vedou bouřlivé debaty, ačkoliv většina lidí na veřejnosti kojeneckou výživu beze studu konzumuje. Nechápete? Já taky nechápala, protože kráva přeci mléko dává, Ema má mísu, ó my se máme. Ani po několika letech biologie na základní škole mě nenapadlo, že mléko a mléčné výrobky, všechny ty sýry, smetany, zmrzliny, jogurty a másla jsou vlastně mateřské mléko - výživa pro kojence! Když jsem ty informace objevila, cítila jsem se zrazená. Proč nás o tom nikdo pořádně neinformuje? Proč se to už dětem oznamuje, jako kdyby krávy dobrovolně vyráběly mléko pro lidi? Místo toho krávy množíme, jejich děti zabíjíme, abychom od zdevastovaných matek odsávali mateřské mléko, určené pro jejich děti! Tento cyklus jejich těla vydrží jen pětkrát. Pak se sníží tvorba jejich mateřského mléka pod úroveň, kdy se to lidem vyplatí, pošlou ji na jatka a místo ní přijde na řadu její dcera.

Někdy si představuji, jak to všechno začalo. Jak vypadal první člověk, kterého napadlo podojit krávu. Nebo se na ni rovnou přisál? Navíc mateřské mléko je složené na míru kojenci, tedy to kravské je určené na to, aby z malé krávy vyrostla velká kráva. Blíže složením lidskému je mléko opičí. Dali byste si sýr z opičího mléka?

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Argument, že přebytek se musí podojit, jinak by se krávě vemeno zanítilo, je zcela lichý. Tak jsme si je vyšlechtili. Do mrzáků závislých na lidské „péči”. Žádný tvor na matce Zemi není ve své přirozené formě závislý na tom, aby ho člověk oplodňoval, dojil a jakkoliv jinak s ním manipuloval.

Věnujte prosím čas zamyšlení se a klidně se svojí mamkou, nad maminkami a potomky jiných druhů. Savci mají nejsilnější mateřské pouto, právě kvůli kojení. Pomyslete na všechny ty krávy a prasnice v těsných klecích s vyhřezlými pohlavními orgány od nekonečných porodů, abychom měli dost slaniny. Na psí maminky ve zrezivělých kotcích množíren, mámy ve vaječném průmyslu, které se nikdy nedočkají svých kuřátek…

A tím vším ubližujeme té hlavní hostitelce, se kterou jsme jedno tělo po celý náš život - matce Zemi. Vykašlete se na bonboniéru plnou kojenecké výživy pro telátka, oslavte svátek matek sdílením nových informací a nezapomeňte se přihlásit do Bezmléčné výzvy. Protože tvoje máma není kráva!

Ilustrační foto
Ilustrační foto
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Babišův poradce: Stres kolem nedostatku vakcíny? Až dorazí, může to být třikrát horší

Babišův poradce: Stres kolem nedostatku vakcíny? Až dorazí, může to být třikrát horší

Česko se musí připravit na snížené dodávky vakcín. Kraje přitom hlásí, že očkovacích látek pro zdravotníky a seniory nad 80 let už teď není dost, což vyvolává chaos a stres. Podle Radka Mounajjeda, stomatologa a představitele iniciativy Lékaři pomáhají Česku, by to však v době, kdy dodávky vakcíny přijdou, mohlo být až trojnásobně horší, protože nebudeme připraveni na masivní očkování. Řekl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Češi budou bez soli a ořechů, mléko zdraží o pětinu. Takové mohou být důsledky kvót
Nebudu politiky odposlouchávat, slibuje expolicista Šlachta, šéf nového hnutí Přísaha
reklama
reklama
Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin

360°

Domácí zpravodajství

Reportáž z Osvětimi. Jak se žije ve stínu koncentráku s 1,3 milionu obětí
Babiš: Proč to Blatný říká? Kdo je gramotný a umí počítat, očkování si zorganizuje
Další články
reklama
reklama