Zázrak uprostřed zkázy. Tornádo srovnalo se zemí restauraci, zaměstnanci přežili v lednici

Osm zaměstnanců restaurace zázrakem přežilo řádění tornáda jen díky tomu, že se schovali v chladícím boxu. Živel udeřil v Mississippi v noci na sobotu a zabil nejméně 26 lidí. Desítky dalších osob jsou zraněny. Americký prezident Joe Biden vyhlásil stav katastrofy.

Záchranné týmy v pondělí pokračovaly v prohledávání trosek domů. „Slovy nelze vyjádřit, co cítím. Jsem zdrcený a otupělý. Uvědomuji si, že můj chlapeček mohl také zemřít,“ popsal David Brown, který během živelné katastrofy přišel o své rodiče.

Nejhůře postiženým městem je Rolling Fork. „Bylo téměř zcela srovnáno se zemí tornádem stupně EF4. Největším problémem je ubytovat všechny, jejichž domy byly zničeny nebo poškozeny,“ popsal reportér CNN Ivan Rodriguez.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Seniora pokousala zebra, skončil v nemocnici. Zvíře policisté zastřelili a řekli důvod útoku

Tornádo řádilo zhruba hodinu a urazilo bezmála 280 kilometrů napříč několika státy. Místní policista se před ním s přítelkyní ukryl ve vaně v koupelně. „Vana se s námi nadzvedla a bouře nás pak shodila dolů do místa, kde vana stála původně. Mysleli jsme, že zemřeme,“ uvedl policista Antwan Jones. Oba jako zázrakem přežili a vyvázli jen s několika škrábanci.

Velké štěstí mělo také osm zaměstnanců restaurace Chuck's Dairy Bar, kteří se před tornádem schovali v chladícím boxu, kam je schovala majitelka podniku, osmačtyřicetiletá Tracy Hardenová. O několik chvil později byl celý podnik srovnaný se zemí. „Byl to pro mě víc než jen podnik. Byla to moje komunita. Díky bohu, že jsme naživu,“ popsala podle webu Daily Mail Hardenová a dodala, že je velmi zdrcená ztrátou svého podniku, který ve městě fungoval přes 60 let.

„Tohle je třetí tornádo, které jsme tu měli v rozmezí dvou měsíců. Chápu, že jsou z toho lidé unavení,“ řekl ředitel záchranných složek okresu Troup Zac Steel. Zasaženou oblast ale čeká další zkouška. Meteorologové totiž vydali nové varování nejen před silnými bouřkami, ale také před dalšími tornády.

Tagy: