Český turista zemřel v Egyptě. Pochybení hotelu bylo šílené, líčí tragédii svědkyně

Tragicky skončila dovolená v egyptském Soma Bay. Podle informací CNN Prima NEWS tam v pátek zemřel český turista. Zprávu redakci potvrdila také mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do.

K incidentu mělo dojít kolem 11:30 na pláži hotelového resortu Solymar Soma Beach. Tragickou událost redakci CNN Prima NEWS popsala česká turistka, která v destinaci dovolenkuje.  „Kamarádka, která se zrovna koupala v moři, viděla, jak paní táhne svého manžela z vody. Prý se k ní v jednu chvíli otočil zády, spadnul do vody a přestal vnímat. Nejspíše zkolaboval a nalokal se vody,“ vylíčila tragickou událost dívka, která si nepřála být jmenována.

„Kamarádka v tu chvíli vystřelila z vody a začala volat o pomoc,“ pokračovala. Okamžitě přiběhli další dva turisté, kteří ženě pomohli vytáhnout manžela z vody. Přispěchala také jedna žena, pravděpodobně ze Švýcarska, která mu okamžitě začala poskytovat první pomoc. „V tu chvíli se tam seběhli také animátoři, barmani a další personál hotelu,“ řekla Češka s tím, že plavčík údajně přiběhl až po několika minutách. „Seděl ve své boudě, která se nacházela asi 100 metrů odtud. Přiběhl až po několika minutách,“ popsala.

„Vyřvávali jsme, ať zavolají záchranku, doktora. Zkrátka někoho, kdo by mu mohl pomoci. Až tak po dvaceti minutách přiběhl někdo s kyslíkovou bombou. Muž už měl v tu chvíli modrou hlavu a nohy, necirkulovala mu zřejmě krev. Ani nevím, jestli měl puls. Ostatní říkali, že ne,“ vylíčila děsivé chvíle česká turistka. V tu chvíli se kolem muže měl vytvořit hlouček asi 30 lidí, kteří koukali, jak mu žena dává první pomoc. „Samozřejmě tam bylo pár výjimek. Jeden pán se snažil nosit vodu a běhal tam a zpátky. Nechci hanit všechny, ale pochybení ze strany hotelu bylo šílené,“ popsala.

Jako by mu skákali po břiše

Smrt českého turisty už potvrdilo také ministerstvo zahraničí. „Informaci můžeme potvrdit. Další podrobnosti zjišťujeme přes náš zastupitelský úřad,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Úřady příčinu smrti ani přesný popis celé události zatím neuvedly.

Na místo po několika minutách přijeli také záchranáři. Autem se však nemohli dostat na pláž. „Když přišli nějací doktoři, jen stáli a dívali se na tu Švýcarku, která se pokoušela muži dávat dýchání z úst do úst a dělala mu masáž srdce. S masáží srdce se pak střídala s nějakým doktorem, který jako doktor ani nevypadal. Vypadalo to, jakoby mu skákal po břiše a ne po hrudníku,“ řekla.

Muže se bohužel zachránit nepodařilo. „Je to katastrofa a úplná tragédie. Potom toho pána odnesli. Naložili ho na plážové lehátko a odnesli ho přes celý resort, ani ho ničím nezakryli,“ popsala žena, která následně hovořila také s manželkou zemřelého turisty. Muž podle jejích slov neměl žádné problémy se srdcem ani netrpěl dalšími zdravotními problémy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Další úspěch Ukrajinců. Na několika místech v Chersonské oblasti prorazili ruské linie
Ukrajina

Další úspěch Ukrajinců. Na několika místech v Chersonské oblasti prorazili ruské linie

Ukrajinské ozbrojené síly dosáhly určitých průlomů v Chersonské oblasti a ovládly některé obce. Podle agentury Reuters to v ruské televizi řekl Moskvou dosazený představitel tohoto ukrajinského regionu Volodymyr Saldo. Chersonská oblast je jedním ze čtyř regionů, který z části okupují ruské invazní síly a jejichž anexi ruský prezident Vladimir Putin ohlásil minulý týden. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném videoprojevu řekl, že ozbrojené síly jeho země nezaznamenávají úspěch pouze v okolí Lymanu na východě, ale naznačil pokrok také na jihu. Ukrajinská armáda se k nově hlášeným informacím z regionu dosud nevyjádřila.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:45

Češi se složili na nákup tanku pro Ukrajinu

11:18

Petraeus: USA a spojenci by reagovali na ruský jaderný útok na Ukrajině

10:51

Polovina obyvatel Chabarovského kraje byla mobilizována omylem, uvedl gubernátor

10:20

Průzkum: Ruský zpracovatelský průmysl v září rostl, export zůstal pod tlakem

Živě
ON-LINE: Ukrajinci odhalili plány. Dobytí Krymu je nevyhnutelné, říká Zelenského člověk

Ruský ústavní soud dal v neděli zelenou připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. V pondělí mají anexi Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti schvalovat poslanci. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Británie pořídí dvě specializované lodi na ochranu infrastruktury na dně moří, jako jsou plynovody či kabely.

Žižka mezi loupežníky. V českém lese přepadávali hrdlořezové, mstitelé i grázl s velkým G

O Janu Žižkovi se běžně traduje, že byl před husitskými válkami lapkou. Není to ale úplně pravda, byť svého času skutečně patřil k obávané tlupě Matěje Vůdce. Proč nelze hrdinu současného hitu českých kin nazývat loupežníkem? A kdo z jeho krajanů naopak bezesporu patřil k nejstrašlivějším hrdlořezům? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje historik a etnolog Adam Votruba, který o loupežnictví ve střední Evropě napsal knihu.

Řidič, který v Bratislavě zabil čtyři lidi, byl opilý. Nevyvázne s podmínkou, zuří politici

Řidič, který v Bratislavě vjel na zastávku městské hromadné dopravy a zabil čtyři lidi, byl opilý, měl 1,6 promile, řekl slovenský policejní prezident Štefan Hamran. Další tři osoby jsou podle jeho informací hospitalizovány s kritickými zraněními. Tragédie otřásla i vysoce postavenými představiteli státu. Šéf slovenského parlamentu Boris Kollár prohlásil, že řidič nevyvázne jen s podmínkou.

Šokující zpovědi Rusů prchajících před mobilizací: Pokud si musím zlomit ruku, udělám to

Mužům v Rusku jsou doručovány povolávací rozkazy na frontu. Někteří občané se rozloučili s rodinami a zamířili bojovat na Ukrajinu. Jiní se naopak snaží ze země uprchnout a vyhnout se tak bojům. Osmadvacetiletému Kirillovi se podařilo utéct do Kazachstánu. Pětadvacetiletý Konstantin žije v Moskvě a domnívá se, že už se z Ruska nedostane. Klidně si zlomím ruku, abych se vyhnul mobilizaci, prohlásil Konstantin.

Je za diktátorů líp? Studie ukazuje, jak tyrani lidem lžou o jejich životní úrovni

Zlatí komunisti, za nich měli všichni práci a mohli si dovolit byt. Takto nostalgicky někdy Češi hodnotí éru před listopadem 1989. Nemusí jít nutně o ztrátu paměti v tom, jak nízkou životní úroveň státy někdejšího sovětského bloku měly. Totalitní režimy totiž o ekonomické prosperitě jimi ovládaných zemí lžou. A tím víc, čím utuženější zřízení tyto země mají.

Domácí zpravodajství

Covid v Česku sílí, za týden zemřelo 66 lidí, přibývá hospitalizovaných ve vážném stavu

Testy v Česku v neděli potvrdily 353 případů koronaviru, o čtvrtinu víc než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu bylo 102 proti 98 o týden dřív. Testovaných přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. Stejným tempem jako nakažených přibylo hospitalizovaných s covidem-19 na 1 310, ve vážném stavu je 41 z nich. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Zvolení Zwyrtek Hamplové? STAN předvedl naprostý amatérismus a nedospělost, říká expert

Jana Zwyrtek Hamplová (BEZPP za NEZ) je bezesporu jedním z největších překvapení letošních senátních voleb. V konkurenci obhajující senátorky Šárky Jelínkové (KDU-ČSL) a Lucie Pluhařové (ANO) se jí podařilo postoupit do druhého kola, kde těsně zvítězila. Podle komentátora Petrose Michopulose to ale není pouze její zásluha. Na volebním výsledku se podepsala špatná taktika vládních stran, zejména hnutí STAN.