Tragédie v Polsku: Při výbuchu plynu zemřely dvě ženy, jejich těla byla v troskách domu

Polští hasiči našli těla dvou žen, matky a dcery, v troskách domu v Katovicích, kde v pátek ráno vybuchl plyn. Hasiči půlhodinu po poledni nalezli tělo starší ženy, po třetí hodině odpolední pak informovali o nalezení druhé oběti, uvedla na svém webu zpravodajská televize TVN 24. Výbuch zranil několik dalších lidí, kteří jsou nyní v péči lékařů, dodala.

„Okolo 12:30 hasiči nalezli v troskách tělo jedné z osob. Lékař následně potvrdil smrt,“ řekl novinářům slezský vojvoda Jarosław Wieczorek. Vojvoda je v Polsku obdobou českého hejtmana.

Premiér Mateusz Morawiecki poté upřesnil, že obětí je žena ve věku 68 let.

V pátrání po druhé pohřešované pokračovalo 180 hasičů se speciálně vycvičenými psy. Po výbuchu se zhroutila polovina domu.

Zhruba o dvě hodiny později Wieczorek opět předstoupil před novináře, aby informoval o nálezu těla druhé ze žen.

„Tělo druhé osoby se našlo v 14:43. Bohužel, opět bylo potvrzeno, že tato osoba zahynula,“ řekl. „Pravděpodobně už nikdo není pod troskami, ale hasiči ještě budou pokračovat v pátrání,“ dodal.

Odhadovalo se, že v budově, patřící evangelické farnosti, mohlo být devět lidí v okamžiku výbuchu, který nastal okolo 8:30. Sedm osob se podařilo vyprostit. Hospitalizováni byli čtyři ranění, včetně dvou dětí, dívek ve věku tří a pěti let.

Tagy:
Polsko dům výbuch Mateusz Morawiecki Katovice Jarosław Wieczorek