Tragédie ve Valašském Meziříčí. V bytě se nestřílelo, spekulace zmiňují možného vraha

Ještě v poledne slyšela sousedka muže přes zeď kašlat. O pár hodin později už byl společně se svou ženou a dcerou nalezen ve svém bytě ve Valašském Meziříčí mrtvý. Co přesně se stalo, není zatím jasné. Policisté stále čekají na výsledky pitvy. V médiích se ovšem už začaly objevovat spekulace o tom, kdo za útokem mohl stát.

Podle informací deníku Blesk je možné, že za útokem mohla stát jedna z žen. Mluvčí policie Simona Kyšnerová ovšem odmítla tuto zprávu komentovat. „S ohledem na právě probíhající prověřování a rovněž z taktických důvodů informaci nyní nemůžeme poskytnout,“ uvedla Kyšnerová pro CNN Prima NEWS.

Už třetí den pokračují kriminalisté ve vyšetřování toho, co se odehrálo v bytě v panelového domu na okraji Valašského Meziříčí. „Jeho 60letý majitel totiž nepřišel do práce, což se prý u něj nikdy nestalo. Kolegové měli strach o jeho zdraví a zavolali policii. Byt byl otevřen okolo 17. hodiny,“ řekla Blesku mluvčí Valašskomeziříčských balíren, kde muž několik let pracoval.

ČTĚTE TAKÉ: Strašná doba, působil normálně. Šokovaní sousedé promluvili o smrti rodiny na Vsetínsku

Uvnitř bytu pak policisté našli tři mrtvá těla. Kromě staršího muže i jeho 57letou ženu a 25letou dceru. Přivolaný lékař byl na místě zbytečný. Všichni tři údajně byli už nějakou dobu mrtví. „Nedovedu si to vysvětlit ani představit, ale je to strašná doba,“ hodnotila jedna ze sousedek.

Lidé z domu mluvili o rodině jako o bezproblémových nájemnících. „Bydleli tu snad od počátku. Měli syna a dceru. Žili tu teď ale sami, byli takoví sami pro sebe. Paní jsem vůbec nevídal. Dcera u nich byla možná na návštěvě. Je to divné,“ domníval se dotázaný muž.

Sousedka z vedlejšího bytu osudného dne údajně slyšela majitele ještě kolem poledne kašlat. O pár hodin později už byla celá rodina mrtvá. „Ten den okolo poledne jsem ho slyšela hodně kašlat. Myslela jsem, že je nemocný. Pak jsem odešla a vrátila jsem se až večer, to tu už byla policie,“ popsala situaci sousedka.

Podle informací CNN Prima NEWS je zatím jisté jen to, že se v bytě nestřílelo. Co přesně se uvnitř v úterý odpoledne stalo, zřejmě zatím netuší ani policisté. „V tuto chvíli čekáme na výsledky pitvy,“ doplnila Kyšnerová. Policisté zároveň vyhodnocují zajištěné stopy a pokračují ve výsleších svědků. Nové informace zveřejní nejdříve příští týden.

Tagy: