Ukrajinský dron shodil bombu přímo do ruské skrýše. Okupantovi začalo hořet pozadí

Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda provedla pomocí bezpilotních letounů několik dalších úderů na ruské vojáky na východní frontě. Na nových záběrech, které kolují po sociálních sítích, je vidět, že některé ze svržených bomb padají přímo do zákopů okupantů. Následky bývají velmi brutální.

„Tak co okupanti?“ zeptal se velitel. „O další dva méně,“ odpověděl operátor dronu. „Nepřestávej,“ nařídil velitel. Přesně tak ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda popisuje komunikaci obránců na východní frontě. K tomu jednotka zveřejnila záběry z úderu ukrajinského dronu na skrýš okupantů.

Další útok 30. mechanizované brigády z posledních dnů sdílela analytická stránka s názvem Special Kherson Cat. „Varování: přichází bolest zadku,“ komentovala zveřejněné video, na němž lze vidět přesný zásah ukrajinského dronu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Musel si vykopat hrob, pak ho zastřelili. Vagnerovci pro CNN popsali, jak dopadají zběhové

Bomba shozená bezpilotním letounem spadla přímo do ruského zákopu. Zatímco někteří okupanti před úderem utekli, jeden voják zůstal ležet v úkrytu, v němž výbušnina explodovala. Zraněný muž, kterému začalo hořet oblečení v oblasti hýždí, se nejdříve v zákopu bezmocně převaloval, poté zůstal nehybně ležet.

Jeden z ruských vojáků se pak ke svému zraněnému kolegovi několikrát vrátil – zřejmě, aby vyhodnotil jeho zdravotní stav. Z videa však vyplývá, že bezmocnému okupantovi nepomohl. Ruská armáda ztrácí obzvlášť v posledních dnech na východní frontě až rekordní počty vojáků.

Podle ukrajinského generálního štábu Rusové od vypuknutí invaze přišli o více než 138 tisíc vojáků. V případě vojenského materiálu pak měli ztratit 3 283 tanků, 6 492 dalších obrněných vozidel, 5 150 transportních vozidel, 2 755 dělostřeleckých systémů, 286 vrtulníků, 296 letounů a 2 007 bezpilotních letounů.

Zmíněné údaje sice nelze nezávisle ověřit, experti však trend zvyšujícího se počtu okupantů a zbraní vyřazených z boje považují za reálný. Moskva své ani ukrajinské ztráty pravidelně nezveřejňuje.

Tagy: