Miloval jsem ji a k prostituci nenutil. Členové „ústeckého gangu“ jakoukoliv vinu odmítli

U krajského soudu v Ústí nad Labem už druhý den pokračovalo jednání o gangu zapleteném do novodobého otroctví. Podle obžaloby měli být poškození převáženi do Velké Británie a členové gangu se na nich obohacovali. Chudé ženy měli dokonce nutit k prostituci. Obvinění svou vinu znovu odmítli.

I tentokrát přivedla k soudu obžalované v poutech justiční stráž. Jednání pokračovalo jejich výpověďmi. „Na tom jsem absolutně žádný podíl neměl. Já jsem se s nikým nedomlouval, s nikým jsem nic nesjednal. Nikam jsem nikoho neodvezl,“ hájil se jeden z obviněných. Druhý byl sdílnější. „Do Anglie jsem to jen odřídil, měl jsem tak cestu zadarmo,“ líčil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: K*ndo, vezmu tě k soudu. Členy ústeckého otrokářského gangu musela krotit justiční stráž

V autě bylo ještě několik spolucestujících. „Jeden z nich se se mnou domluvil, že když ho vezu k sobě, že mi bude dávat na jídlo, na domácí prostředky. Jestli mu nepomůžu. Viděl jsem, že tam má malý dítě. Nikoho jsem ale nepřiměl,“ doplnil.

„Pracovní vykořisťování se týká čtyř obětí, nucená prostituce pak dvou obětí. Následné ovlivňování se týkalo jedné svědkyně,“ vypočítávala státní zástupkyně Jana Jelenová. Obžalovaní u soudu tvrdili, že s ženami – oběťmi – byli v milostném vztahu. „Nebyl to vztah, jak je napsáno, že jsem ho udržoval, aby provozovala prostituci. Já jsem paní miloval. Přišla s myšlenkou, že bude provozovat prostituci, že si vezmeme barák a budeme se mít líp,“ popsal Jaroslav T.

„Neměli jsme kudy kam, neměli jsme ani co do pusy, cigarety, jídlo, oblečení nic. Ona mi sama navrhla, že si zřídí sama internetovou inzerci a bude poskytovat jisté služby. Řekl jsem, že je to tvoje tělo, tvoje volba,“ trval na svém i další z obviněných Josef T. Pokud obžalovaným soud vinu prokáže, dvěma z nich hrozí, že za mřížemi stráví 2 až 10 let, ostatní pak 8 až 15 let.

Tagy: