reklama

Vánoční dárek - rok poté

Zvažujete, jak zaručeně potěšit své blízké - děti nebo naopak rodiče či prarodiče - originálním dárkem pod stromečkem? Živý dárek v podobě štěněte znamená stoprocentně úspěch a nadšení obdarovaného, aspoň na ten Štědrý večer určitě. Jste si ale opravdu jistí, že ty další Vánoce už tenhle super originální dárek nebude koukat na sníh skrz mříže v útulku?

reklama

Zvažujete, jak zaručeně potěšit své blízké - děti nebo naopak rodiče či prarodiče - originálním dárkem pod stromečkem? Živý dárek v podobě štěněte znamená stoprocentně úspěch a nadšení obdarovaného, aspoň na ten Štědrý večer určitě. Jste si ale opravdu jistí, že ty další Vánoce už tenhle super originální dárek nebude koukat na sníh skrz mříže v útulku?

Na začátku tohoto roku 2019 nám v útulku za první měsíc vyšla dost smutná bilance: od začátku roku v průměru 1 přijatý pes denně. Řada z nich malá štěňata, pravděpodobně darovaná pod stromeček. Další "dárečky" u nás pak končí v průběhu roku - když začnou přezubovat a vše kousat, když děti mají moc školních povinností a kroužků, a na odrostlé štěně nezbývá čas, anebo když se ukáže, že roztomilý malý ovčák byl roztomilý a malý právě jen v ten Štědrý večer, ne už tak v červenci, kdy je z něho 50kilový kus, na který teď už ne tak nadšený obdarovaný jednoduše nestačí.

Duch minulých Vánoc

Max byl jedním z těch psů, který se k nám dostal uprostřed léta. V plné síle, 50kg energie, nadšení a chuti k pohybu a práci. Štěňátka mají jednu nemilou vlastnost, že k nim obvykle nedostanete přibalený informační leták, který by dopředu jasně varoval dárce i obdarované. Maxík by býval potřeboval mít na krku cedulku: Vyrostu. Budu zlobit. Budu ti spotřebovávat hodně času. A peněz. Možná budu nemocný. Možná bude obtížné mě vychovat. Možná se mnou budeš potřebovat pomoct, protože onemocníš nebo změníš práci. A budu tady spoustu let, a všechny ty roky tě budu potřebovat.

Vánoce s chlupáčem

Chcete svým dětem udělat 24. prosince radost něčím chlupatým, mazlivým, z čeho budou mít radost a co si užijí? Ale nejste si na 110 % jistí, že jste zvážili, co vše takový dárek bude obnášet za měsíc, za půl roku, za rok nebo za 5 let? Vánoce mají být časem splněných přání a tak mám v záloze jeden tip: vypravte se na Štědrý den do útulku!

Děti se mohou pomazlit s chlupáči, rozdat jim dobroty, užít si s nimi procházku na sněhu a vytrávit před štědrovečerní hostinou ;) Jako bonus tak zpříjemní sváteční den i pejskům v útulcích. Z nichž někteří jsou bohužel duchy minulých Vánoc.

#nekupuj,adoptuj

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Politický matador Miroslav Kalousek (TOP 09) odešel z Poslanecké sněmovny, jelikož se nechystá kandidovat v říjnových volbách. Jeho odchod tak urychlilo brzké vyhlášení voleb prezidentem Milošem Zemanem. Zároveň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že jeho odchod ze Sněmovny neznamená odchod z politiky. Podle bývalého premiéra Mirka Topolánka by byl Kalousek dobrým prezidentem.

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Miroslav Kalousek odchází ze Sněmovny, vzdal se poslaneckého mandátu
Blatný se kvůli hašteření poslanců ANO téměř nedostal ke slovu. Plán očkování neukázal
Palachův pohřeb byl posledním svobodným vzedmutím emocí, vzpomíná pamětník
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama