reklama

Vánoční dárek - rok poté

Zvažujete, jak zaručeně potěšit své blízké - děti nebo naopak rodiče či prarodiče - originálním dárkem pod stromečkem? Živý dárek v podobě štěněte znamená stoprocentně úspěch a nadšení obdarovaného, aspoň na ten Štědrý večer určitě. Jste si ale opravdu jistí, že ty další Vánoce už tenhle super originální dárek nebude koukat na sníh skrz mříže v útulku?

reklama

Zvažujete, jak zaručeně potěšit své blízké - děti nebo naopak rodiče či prarodiče - originálním dárkem pod stromečkem? Živý dárek v podobě štěněte znamená stoprocentně úspěch a nadšení obdarovaného, aspoň na ten Štědrý večer určitě. Jste si ale opravdu jistí, že ty další Vánoce už tenhle super originální dárek nebude koukat na sníh skrz mříže v útulku?

Na začátku tohoto roku 2019 nám v útulku za první měsíc vyšla dost smutná bilance: od začátku roku v průměru 1 přijatý pes denně. Řada z nich malá štěňata, pravděpodobně darovaná pod stromeček. Další "dárečky" u nás pak končí v průběhu roku - když začnou přezubovat a vše kousat, když děti mají moc školních povinností a kroužků, a na odrostlé štěně nezbývá čas, anebo když se ukáže, že roztomilý malý ovčák byl roztomilý a malý právě jen v ten Štědrý večer, ne už tak v červenci, kdy je z něho 50kilový kus, na který teď už ne tak nadšený obdarovaný jednoduše nestačí.

Duch minulých Vánoc

Max byl jedním z těch psů, který se k nám dostal uprostřed léta. V plné síle, 50kg energie, nadšení a chuti k pohybu a práci. Štěňátka mají jednu nemilou vlastnost, že k nim obvykle nedostanete přibalený informační leták, který by dopředu jasně varoval dárce i obdarované. Maxík by býval potřeboval mít na krku cedulku: Vyrostu. Budu zlobit. Budu ti spotřebovávat hodně času. A peněz. Možná budu nemocný. Možná bude obtížné mě vychovat. Možná se mnou budeš potřebovat pomoct, protože onemocníš nebo změníš práci. A budu tady spoustu let, a všechny ty roky tě budu potřebovat.

Vánoce s chlupáčem

Chcete svým dětem udělat 24. prosince radost něčím chlupatým, mazlivým, z čeho budou mít radost a co si užijí? Ale nejste si na 110 % jistí, že jste zvážili, co vše takový dárek bude obnášet za měsíc, za půl roku, za rok nebo za 5 let? Vánoce mají být časem splněných přání a tak mám v záloze jeden tip: vypravte se na Štědrý den do útulku!

Děti se mohou pomazlit s chlupáči, rozdat jim dobroty, užít si s nimi procházku na sněhu a vytrávit před štědrovečerní hostinou ;) Jako bonus tak zpříjemní sváteční den i pejskům v útulcích. Z nichž někteří jsou bohužel duchy minulých Vánoc.

#nekupuj,adoptuj

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama