Velká paráda Vondroušové. Z Australian Open vykopla světovou dvojku, teď ji čeká krajanka

Na Australian Open končí už ve druhém kole světová dvojka Uns Džábirová, a to za radosti českých fanoušků. Tenisovou hvězdu z Tuniska totiž vyřadila Markéta Vondroušová po setech 6:1, 5:7 a 6:1. Stříbrnou medailistku z olympiády v Tokiu teď čeká „sestrovražedný“ souboj s Lindou Fruhvirtovou.

Vondroušová, která většinu minulé sezony vynechala kvůli zranění zápěstí, se dostala do třetího kola Australian Open podruhé za sebou. Jejím maximem v Melbourne je osmifinále z roku 2021.

V utkání s tuniskou favoritkou se blýskla houževnatou obranou. Zatímco Džábirová doplatila na 50 nevynucených chyb, česká tenistka jich měla 24. V zápase, který končil v jednu hodinu ráno místního času, bylo hotovo za hodinu a 43 minut.

Rodačka ze Sokolova získala proti chybující soupeřce první set za 25 minut. Ve druhé sadě ale Džábirová dominovala, a přestože se Vondroušová vrátila ze stavů 1:4 a 3:5, v koncovce přišla potřetí o servis a Tunisanka si vynutila pokračování zápasu.

V rozhodujícím setu ale česká tenistka zůstala koncentrovaná a naopak Džábirová nedokázala na předchozí výkon navázat. Neudržela ani jeden ze čtyř servisů a Vondroušová mohla po hodině a 43 minutách zvednout radostí ruce nad hlavu.

„Vždycky je těžké vrátit se po tak dlouhé době. Každopádně jsem dobře potrénovala a zapracovala na kondici. Jsem ráda, že jsem zpět na takové úrovni a zvládnu hrát takové zápasy,“ řekla na kurtu Vondroušová. „Uns byla ve druhém setu lepší a neměla jsem tam šanci. Snažila jsem se ale soustředit a doufala, že přijdou další chyby. Jsem ráda, že to nakonec vyšlo,“ doplnila 86. hráčka žebříčku WTA, která v předchozích třech vzájemných zápasech Džábirové podlehla

tenis Melbourne sport Markéta Vondroušová grandslam Linda Fruhvirtová tenis Australian Open Uns Džábirová