Češi na olympiádě: Víta Müllera prázdný stadion netrápí, je zvyklý na ledacos

Vít Müller je český atlet, který nás na letních olympijských hrách v Tokiu reprezentuje v závodech 400 metrů překážek a 4x400 metrů (štafety). Účast na olympiádě je pro něho splněným snem.

• Trenér: Jiří Kmínek

Vít Müller je čtyřnásobný mistr České republiky na trati 400 metrů překážek. Na mistrovství světa roku 2019 skončil 19., na mistrovství Evropy roku 2018 obsadil 16. místo. Jeho cílem pro Tokio je medaile.

Letos v červnu Müller zaběhl ve Zlíně při mistrovství České republiky svůj nejlepší čas, když čtyřstovku překážek zvládl za 49,26 vteřiny. V Kluži na mistrovství Evropy družstev ve štafetě vytvořil s Janem Tesařem, Pavlem Maslákem a Patrikem Šormem národní rekord.

„Nemohu mluvit za všechny dukláky, ale já se na olympiádu moc těším, je to pro mě splněný sen,“ řekl Müller webu mocr.cz a doplnil: „Minulý rok byl složitější kvůli tréninku, myslím, že letos budeme daleko lépe připravení. Že naše forma stoupá, jsme všichni ukázali na nedávném mistrovství republiky.“

Letošní olympiáda v Tokiu bude bez diváků, Müller ale věří, že to zvládne. „Věřím, že si Japonci poradí a nějaké ozvučení vymyslí. My jsme zvyklí na cokoliv, myslím, že to zvládneme,“ dodal atlet.