Vladimírovi vadilo, že je náš, přiznal Polívka. Proč se rozhodl oženit na stará kolena?

Boleslav Polívka tvoří pár s Marcelou Černou už přes dvacet let. Teprve předloni se však rozhodli uspořádat veselku. Známý český herec má celkem šest dětí a jak tvrdí, ty mu přináší velkou radost. Ne vždy to prý s nimi ale bylo jednoduché, zejména v období puberty. Celý rozhovor sledujte v úterý 1. února v pořadu 7 pádů Honzy Dědka ve 21:35 na Primě.

„Člověk má z těch dětí radost. Jenda je basketbalista, Franta je filozofující bohém. Mariance od dětství říkáme Motýlek, ta se furt vznáší. My jsme se s jejich maminkou Marcelkou vzali pozdě, po 28 letech. Žili jsme nadivoko. Já jsem se styděl, nadivoko to není dobrý,“ vzpomínal na svoji nedávnou svatbu Polívka.

„Když jsme se vzali, Franta přišel, objal maminku a řekl: ‚Vítaj do rodiny, mamo,‘“ vylíčil herec. Polívka je už potřetí ženatý. Celkem má šest dětí, tři kluky a tři holky.

Jeho děti si z něj prý dělají často legraci. „Franta vystrčí bříško, nahrbí se a v pomalém rytmu chodí po bytě – a já jsem pochopil, že jsem to asi já. Jenda přijde ráno, když se probouzím, a řekne mi: ‚Jak ses vyspala, legendo?‘ Jsem pro ně legenda, ale v uvozovkách,“ řekl Polívka s tím, že být legendou může být někdy i na obtíž.

„Bylo období, kdy Vladimírovi trošku vadilo, že je rodičů, jako jsme my. A jeho mamince Chantall vadilo, že mu to vadí. A já jsem jí říkal: ‚Klid, je v období, kdy by byl nejradši, kdyby matka byla zkumavka a otec neznámý,‘“ doplnil herec.

Postelová scéna s Balzerovou

Polívka se v pořadu 7 pádů Honzy Dědka rozpovídal také o roli ve snímku Srdce na dlani, kde hraje také jeho syn Vladimír. Kolegyni mu na filmovém placu dělá i jeho spolužačka ze školy Eliška Balzerová. S tou mají dokonce i milostnou scénu.

„My jsme s Eliškou spolužáci. Všichni kluci jsme do ní byli víceméně zamilovaní. Já už v té době ale věděl, že žen je více. Když jsem přišel poprvé na JAMU, viděl jsem scházet po schodech dívky, které měly na krku cucfleky. Říkal jsem si, že to tam bude ráj. A ony to byly houslistky a měly otlačené krky od houslí,“ vtipkoval Polívka.

„Eliška byla typu Catherine Deneuve, v ročníku jsme měli i typ Brigitte Bardot, to byla Jana Švandová. Vyrůstali jsme uprostřed krásy. Ale ony si myslely na vyšší ročníky, a pokud možno z Prahy. My neměli nárok. Ale dočkal jsem se, po padesáti letech postelová scéna – já s Eliškou pod peřinou. A Eliška pak řekla mojí ženě Marcelce, to se musím pochlubit: ‚Byl dobrej,‘“ pobavil Honzu Dědka šestinásobný otec Bolek Polívka. Celý rozhovor sledujte v úterý 1. února v 7 pádech Honzy Dědka ve 21:35 na Primě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:07

Zelenskyj poděkoval Bidenovi za finančního podporu: Vážíme si silného aktu solidarity

09:48

Soul neuznává ruskou anexi ukrajinských území, vyzývá k zachování suverenity

09:31

Expert: Do armády narukují i HIV pozitivní. Možná se dostanou i na frontu, nikomu to nevadí

08:45

Rusko podle Patruševa nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.

Chybí důkazy? Kreml podle ruského tajemníka nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Rusko nemá informace, že diverzi na plynovodech Nord Stream, které mají po dně Baltu přivádět ruský plyn do Německa, zorganizovaly západní tajné služby, uvedl v ruské televizi tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Zároveň ale tvrdil, že dříve se západní tajné služby poškozením plynovodů výbuchy zabývaly, uvedl list Kommersant na svém webu.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

Domácí zpravodajství

Martin R. měl loupit i znásilňovat. Policisté ho našli mrtvého, už vědí, co se stalo

Mrtvým mužem, kterého policie nalezla na konci srpna v lese na Rychnovsku, byl hledaný čtyřicátník podezřelý z loupeže, znásilnění, nedovoleného ozbrojování a omezování osobní svobody. Přečinů se podle policie dopustil dvakrát, a to pod pohrůžkou použití nelegálně držené střelné zbraně. Následně se sám zastřelil. Jeho totožnost nyní potvrdili znalci.