reklama

Krásná a hodná holka. Přátelé vzpomínají na zavražděnou studentku v Budějovicích

Případu brutální vraždy mladé ženy u Protivína, který připomíná spíše thrillerový film, mnozí nemohou uvěřit. O to víc ti, kteří oběť nebo vraha osobně znali. Jak o nich mluví sousedé nebo známí?

reklama

Pro řadu lidí byl šokující právě motiv vraždy. Dívka měla souseda rušit při hraní počítačových her. Redakce Krimi zpráv mluvila s obyvateli z okolí domu, kde oba lidé bydleli. Někteří 27letého muže pravidelně potkávali. Říkali, že vypadal jako klidný a bezkonfliktní člověk.

Událost je však natolik vyděsila, že odmítli cokoliv říct přímo na kameru. Že se jednalo na pohled o bezproblémového muže, potvrdila i policie. „Byl zaměstnaný, žil sám. Byl však závislý na počítačích, filmech a žil ve svém virtuálním světě,“ uvedla vyšetřovatelka Renáta Míková.

Na mladou studentku vzpomínaly některé její kamarádky na sociálních sítích, upozornil web Blesk.cz. „Dotyčnou jsem znala čtyři roky a čtyři roky s ní trávila každý den na střední škole a vím, jak hodná a super holka to byla. Nedokážu pochopit, z jak stupidního důvodu se to stalo,“ uvedla na Facebooku jedna ze spolužaček.

„Také jsem ji znala a nemůžu se z toho pořád vzpamatovat. Byla to krásná holka, fakt hezká, chodila pěkně oblékaná, pěkně namalovaná, ale vím, že se i dobře učila,“ dodala další z uživatelek. Přidávali se k nim ale i tací, kteří oběť neznali. „Sama mám 27letou dceru. Nedokážu si představit, že by se jí stalo něco podobného,“ napsala paní Sára M.

Pachatel se přiznal a spáchal sebevraždu

Sedmadvacetiletý mladík nikdy nebyl v minulosti trestán. Podle policie byl závislý na počítačových hrách a filmech. Žil si ve svém virtuálním světě. „Samo hraní počítačových her nemusí způsobovat takové chování. Je důležitá osobnost člověka. Tam velmi pravděpodobně už bývají základní agresivní rysy zesílené, někdy enormně. Může tam být negativní vztah vůči společnosti. Proto se člověk od ní často izoluje. Může tam také být zhoršené ovládání své emotivity. Potom možná člověk volí hry agresivního rázu nebo vyloženě agresivní a postupně může dojít k určitému smazání hranice mezi realitou a virtualitou,“ vysvětlil primář psychologického oddělení ve Vojenské nemocnici v Brně Jiří Brančík.

Podle psychiatra mohl být vrah při hraní vyrušen. „Pokud člověk byl rušený při hraní, nemůže v klidu dosáhnout plnění své závislosti. Pokud je člověk takto nastavený, snaží se odstranit zdroj rušení ze svého okolí, aby mohl nerušeně pokračovat v tom, co se mu líbí,“ doplnil Brančík.

Vražda se stala v sobotu 4. září v bytovém domě v Českých Budějovicích. Muž pak tělo odvezl autem do lesa k Protivínu na Písecku, kde usmrcené oddělil hlavu od trupu. Policisté jej zadrželi minulý týden ve středu večer. Vrahovi hrozil až výjimečný trest. Muž ale ve vazbě spáchal sebevraždu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče
Koronavirus

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče

Děti jsou ideální živé vakcíny, tvrdí imunolog Jiří Šinkora. Podle něj je zbytečné očkovat je proti koronaviru, protože pokud by někoho nakazily, mohlo by to být i výhodné, jelikož dospělého nakazí jen nižší virovou dávkou. Naproti tomu Ministerstvo zdravotnictví už předobjednalo pro ty nejmladší vakcíny Pfizer a BioNTech. Nyní čeká na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama