Vrchol buranství. Hradečtí nepochopitelně lámali Tygrům hokejky, ti chtějí poslat fakturu

Vymleté hlavy, deme*ti nebo tupé tužky v penálu. O zlobu nejen fanoušků Bílých Tygrů Liberec se s odstupem postaralo chování jejich úterních soupeřů – hokejistů Mountfieldu HK. Královehradecký extraligový tým vzbudil emoce tím, že jeho hráči hostům lámali hokejky.

Mountfield čelí ostudě poté, co Bílí Tygři ve středu zveřejnili interesantní video. Je na něm vidět, jak Královehradečtí během zápasu odnášejí na střídačku soupeřovy hokejky a úmyslně je lámou. Záznam usvědčil minimálně útočníka Jakuba Lva a brankáře Jana Růžičku.

Byl to netradiční střípek z jinak už tak dosti vyhroceného utkání plného roztržek a hádek, které až v prodloužení získali na svoji stranu domácí výsledkem 5:4. Na samotném ledě zápas 27. kola vyhráli, ale jinak chováním prohráli.

To lze vyčíst z bouře na sociálních sítích, která se rozjela až několik mnoho hodin po konci utkání. „Chování střídačky Mountfieldu HK je ostudou pro celou extraligu. Máme aspoň poslat fakturu?“ publikoval post s inkriminovanými záběry oficiální účet Liberce.

Na záznamu je vidět, jak Lev – někdejší reprezentant – přiváží náčiní soupeře odhozené na ledové ploše na vlastní střídačku, tam ji silou rozpůlí a pohrdavě hodí zpátky na hřiště. Další hůl si vzal na starost náhradní gólman Růžička, jenž vložil hokejku do škvírky mezi dvířkami a mantinelem a za pomoci dalšího spoluhráče pokračoval v ničení. Neprovozuschopná se stala ještě třetí hokejka.

„Vedení hradeckého klubu uvedená záležitost mrzí a Bílým Tygrům se za tuto událost omluvilo. Klub bude věc s dotyčnými řešit interní cestou,“ sypal si popel na hlavu královehradecký tým. S vyjádřením pro klubový web přišel i generální manažer Aleš Kmoníček: „Je to samozřejmě jev, který odsuzuji a v žádném případě se s ním neztotožňuji. Soupeři jsem se omluvil a s dotyčnými hráči budu tuto záležitost řešit interně.“

Fanoušci -  i ti v případě daného zápasu nezaujatí – lamače hokejek nešetřili.

„Já chápu, že deme*ti jsou všude, ale kdybych to neviděl, tak tomu snad ani nevěřím. Doufám, že budou kluci podle kamerových záznamů adekvátně potrestáni. Nic trapnějšího jsem snad v naší lize nikdy neviděl.“

„IQ šustící trávy.“

„Bohužel, jako fanoušek Mountfieldu, musím přiznat, že tohle je vrchol buranství. Jen bych chtěl poprosit, abyste nás neházeli všechny do jednoho pytle. V Hradci Králové, jako kdekoliv jinde, jsou lidé různí.“

Tagy:
sport Bílí Tygři Liberec Mountfield HK Jan Růžička Tipsport extraliga hokej hokejka Jakub Lev