Výhra Harryho a Meghan. Královská rodina potvrdila spekulace a upravila nástupnictví

Buckinghamský palác potvrdil rozhodnutí Harryho a Meghan a aktualizoval linii nástupnictví o nové tituly. Informoval o tom web Daily Mail. Děti manželského páru Archie a Lilibet tak budou moci používat titul princ a princezna. Rodiče jim prý nechtěli odepřít právo, aby se později rozhodli sami.

Zatímco dosud na webových stránkách Buckinghamského paláce byly děti Meghan a Harryho označovány bez titulu, nyní k nim bylo připsáno princ Archie ze Sussexu a princezna Lilibet ze Sussexu, informoval web Daily Mail. Královská rodiny tímto krokem upravila i nástupnictví.

ČTĚTE TAKÉ: Trucují Harry s Meghan? Na korunovaci smějí, rozhodl král. Pozvánka přišla neobvyklou cestou

Stalo se tak krátce poté, co jejich rodiče z Kalifornie, kam se přestěhovali, prohlásili, že Archie a Lilibet mají „od narození právo“ být nazýváni princem a princeznou. V prohlášení také stojí, že tato záležitost byla s králem Karlem III. „již vyřešena před nějakou dobou“, přestože informaci manželé zveřejnili teprve nyní.

Je to jejich právo

Jeho Veličenstvo prý princi Harrymu v soukromém rozhovoru po loňském královnině pohřbu sdělilo, že děti Harryho budou moci být nazývány princem a princeznou. „Tituly dětí jsou rodovým právem od doby, kdy se jejich dědeček stal monarchou,“ uvedl mluvčí Harryho a Meghan.

Zdroje blízké Meghan a Harrymu naznačily, že pár byl frustrován tím, že Buckinghamský palác po královnině smrti tituly Archieho a Lilibet okamžitě neuznal. Zdroje z Buckinghamského paláce naopak tvrdí, že se čekalo na konečné rozhodnutí Harryho a Meghan. Ti přitom nyní tituly nevyužívají.

Královské zdroje ale dodaly, že Karel III. by svá vnoučata nikdy za neshody s jejich rodiči nepotrestal. Harry a Meghan zas prý nechtěli svým dětem upírat jejich právo. Až budou starší, rozhodnou se podle sebe, zda titul budou chtít využívat.

Tagy: