Meghan dala Karlu III. jasné ultimátum. Král údajně couvá a je připraven o korunovaci jednat

Korunovace Karla III. se nezadržitelně blíží a vévodkyně Meghan si dle webu Express klade stále nové a nové požadavky, jimiž účast své rodiny na královské akci roku podmiňuje. Zda se nakonec s princem Harrym a jejich dětmi na slavnostní ceremoniál dostaví, však stále jasné není. Organizátorům z Buckinghamského paláce přitom vstávají vlasy na hlavě především kvůli účasti prince Archieho a princezny Lilibeth – dětí vévodů ze Sussexu. Král údajně nyní zvažuje, jakou roli by při historickém momentu mohly sehrát.

Meghan se postavila především proti údajným plánům, dle kterých pozvánka na korunovaci nezahrnovala její děti s odůvodněním, že jsou pro účast na akci příliš malé. Archiemu jsou tři roky a Lilibeth pouhý jeden rok. Vévodkyně reagovala, že pokud nejsou vítáni malý princ s princeznou, nepřijede do Londýna ani ona s Harrym. Informoval o tom web Express.

Zároveň s tím měla bývalá herečka požadovat vyhrazené místo na balkoně a spojení korunovace s oslavou čtvrtých narozenin prince Archieho. Olej do ohně navíc přilily uniklé plány týkající se průvodu, dle kterých se ho mají zúčastnit i princ Georg, princezna Charlotte a malý princ Louis.

ČTĚTE TAKÉ: Tajemství Jitky Čvančarové: Hofmann ji podváděl s prostitutkami. Odpustila mu až po letech

Meghan údajně nelibě nesla, že zatímco její děti mají být pro svůj nízký věk z akce vyřazeny, potomků prince Williama a Kate se podobné omezení nejenže netýká, ale navíc sehrají během celé události velmi významnou roli. Dle webu Mirror se mají připojit ke svým rodičům v kočáru, jenž bude následovat ikonický povoz Gold State Coach, jenž přepravuje samotného krále.

Karel III. je ochoten jednat

Na rozruch rozpoutaný zveřejněním organizačních plánů musel reagovat i král Karel III. Australská novinářka Daniela Elser případnou neochotu zapojit všechna jeho vnoučata do nadcházející historické události komentovala jako záležitost, jež by mohla mít na panovníka špatný dopad. Karel III. (nejen její) varování zřejmě vyslyšel. Královští úředníci dle posledních informací nyní čekají, zda Meghan a Harry pozvání přijmou a pokud ano, jsou prý připraveni zahájit diskuze na téma, jakého úkolu by se jejich děti během obřadu mohly zhostit.

Zároveň s tím však královský palác nenechává nic náhodě. „Připravují se dvě verze plánů. Jedna zahrnuje Harryho a Meghan a druhá nikoliv. Načasování je v této fázi přibližné, ale pracuje se na harmonogramu,“ uvedl zdroj blízký královské rodině pro The Sun.

Zda se vévoda a vévodkyně ze Sussexu ceremoniálu plánovaného na 6. května 2023 nakonec zúčastní, má být dle britských médií známo již brzy. Web Time však upozornil, že pár bude veřejně pomluven, ať už se rozhodne jakkoli.

Tagy: