Zakázkové šití Arménce přerostlo v módní značku. O kousky Hermine Khalaf mají Češky zájem

Své modely se módní návrhářka Hermine Khalaf Pogosyan snaží pozvednout na vyšší úroveň. Především se zaměřuje na vysokou kvalitu zpracování, proto šije své kousky nejčastěji přímo ona sama. Svou tvorbu specializuje na dámské kostýmy, kde právě každý detail hraje zásadní roli.

Zákaznice Hermine si velmi rychle všimly detailů a kvality šití. Proto postupem času návrhářka svou tvorbu rozšířila. Třeba i na šaty, večerní róby, pohodlné společenské kalhoty, ale i věci, které jsou ženám pohodlné. A to i v těhotenství. „Zaměřuji se na to, aby oblečení bylo ženám pohodlné, ale zároveň, aby bylo sexy. Když propracuji střih, tak jde splnit oboje najednou,“ dodává Hermine.

Hermína vystudovala módní návrhářku, od malička cítila, že ji to táhne k šití a oblékání. „Vůbec jsem vlastně nepřemýšlela nad tím, co mám jít studovat, měla jsem to prostě v krvi. Ale rodiče mě v oblékání inspirovali. Maminka pro mě byla idol ženství, pravá dáma a princezna Diana. Vždycky byla maminka vhodně oblečena,“ dodává Hermína s tím, že jsou pro ni rodiče vzorem.

Po dostudování absolvovala Hermína stáž v Rusku, kde se naučila spoustu věcí z praxe. Šila ale stále jen přes objednávky, které dostávala přes Facebook a neměla žádnou svoji značku. Až do momentu, kdy ji její manžel řekl, že má potenciál a musí založit módní značku. Značku s manželem založili před čtyřmi lety a daří se jim stále víc.

„Když šiji pro klientky, tak je pro mě důležité, abych se s nimi potkala. Ráda si s nimi dám kávu a povídám o tom jaké jsou a co je vlastně jejich požadavek.“

Za značkou dnes už stojí interní tým kolem deseti lidí. V čele stojí právě Hermine a její manžel Marsel. „Já mám na starosti uměleckou část, šití, látky a všechno kolem kreativní činnosti. Manžel se naopak stará o marketing,“ dodává návrhářka s tím, že spolu tvoří skvělý tým.

Ateliér Hemine sídlí na pražských Vinohradech a podle jejich slov je to pro ni místo, které měla vysněné už od úplného začátku. „Místo na vinohradech je pro mě sen a doufám, že se tu líbí i mým zákaznicím,“ říká návrhářka. Často ji navíc můžete potkat v Riegrových sadech, kde tvoří své návrhy. Tam si totiž sedá mezi lidi a inspiruje se podle toho, kdo má zrovna co na sobě.

Sledujte pořad Úspěšní

Zdolávání nekonečných překážek, mnoho prožitých zklamání a přesvědčování od ostatních, že to nedokážou. I tak vypadá cesta k úspěchu. I tak vypadá život hrdinů v příbězích pořadu Úspěšní!

Poznejte ženy a muže různých profesí, kteří mají jedno společné – silný životní příběh, nezdolnou vůli a touhu uspět. Mnoho z nás se s nimi ztotožňuje a prožívá podobně těžké životní situace. Teď se můžeme inspirovat od těch, kteří to nevzdali a dosáhli svého. Všechny díly pořadu najdete ZDE.

Děkujeme módní návrhářka Hermina Khalaf Pogosyan za výpůjčku oblečení pro moderátorku pořadu Úspěšní.

Tagy: