reklama

Žárlivý myslivec zastřelil přítelkyni i jejího milence. Soud mu snížil trest

62letý myslivec Miroslav Kumbera zastřelil loni v lednu svou 36letou přítelkyni a jejího údajného milence. Ve středu mu Vrchní soud v Praze zkrátil trest z původních devatenácti na sedmnáct let. Pomohlo, že na sebe zavolal policii a jednal v afektu. Trest si také odsedí v mírnější věznici.

reklama

K neštěstí došlo na konci letošního ledna v Horním Slavkově. Kumbera na odlehlé polní cestě zastřelil z legálně držené zbraně v autě ženu i jejího milence, pak na sebe zavolal policii. Po dvou zavražděných zůstaly opuštěné rodiny. O rodiče přišlo celkem pět nezletilých dětí.

„Toho dne, kdy se to stalo, jsem večer jel nakoupit do Karlových Varů. V Horním Slavkově jsem si všiml auta poškozeného a v něm seděla poškozená. Nebyl jsem si jistý, jestli je to ona, otočil jsem se a jel za nimi,“ popsal dříve před soudem střelec. Motivem vraždy měla být žárlivost. Podle obžaloby vraždu ale dopředu neplánoval.

„Vražda nebyla vedena s rozmyslem. Soud se přiklonil k tomu, že obviněný jednal v afektu,“ zmínil státní zástupce. Ten také popsal, co se zhruba stalo: „Začal se s nimi dohadovat o jejich vztahu a poté vytáhl legálně drženou pistoli a dvěma výstřely z bezprostřední blízkosti zasáhl nejprve muže a dalšími dvěma ranami pak ženu.“ Oba lidé na místě zemřeli.

Kumberovi nakonec pomohly polehčující okolnosti. Například to, že čin nahlásil, pak se k němu přiznal a u soudu projevil lítost. I státní zástupce před soudem zmínil, že původní trest, tedy devatenáct let za mřížemi, považuje za přísný, nikoli ale nepřiměřený.

Předseda senátu nakonec vynesl nový verdikt. Střelce poslal do vězení na sedmnáct let. „Vrchní soud nalezl ideální výměru. Takže jsem spokojen,“ dodal státní zástupce. Odsouzený byl také přeřazen do mírnější věznice.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jak vnímají odborníci povinné očkování pro vybrané skupiny?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jak vnímají odborníci povinné očkování pro vybrané skupiny?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zdravotníci, pracovníci v sociálních službách nebo lidé nad 60 let. Těchto skupin se podle ministerstva zdravotnictví bude týkat povinné očkování proti covidu. Povinnost má začít platit od března příštího roku. Vyřešit se ale ještě musí otázka vymáhání. Jak na to reagují odborníci? Je podle nich povinné očkování východiskem? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama