Zeman je medvěd vedený Hradem, tvrdí Stehlíková. Podle lékaře zvládne udělat pár kroků

Miloš Zeman je ve stabilním stavu a daří se mu dobře. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl šéf prezidentova lékařského konzilia Tomáš Zima. Dodal, že v místnosti a s podporou zvládne udělat několik kroků. Psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková, na kterou Hrad podal v únoru žalobu, uvedla, že Zeman je „medvědem a vede ho kancléř Vratislav Mynář“.

„Prezident je ve stabilním stavu, daří se mu dobře. Rehabilituje, je stabilní a v pořádku. U starších lidí, když jsou ležící, což pan prezident jistou dobu byl, trvá rehabilitace dlouho,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Tomáš Zima, který se na podzim 2021 stal šéfem lékařského konzilia a dohlížel tak na Zemana během jeho opakovaných hospitalizací.

Zeman v únorové Partii na CNN Prima NEWS prozradil, že začal chodit o holi s ochrankou. „Hůl v levé ruce, ochranka mě drží za pravou ruku. Kdybych šel sám, tak se obávám, že bych upadl. Můj stav se zlepšuje každý den. Ale zlepšuje se to pomalu. Váhám, zda se podívám na rozloučenou do zahraničí. Nicméně nechme to na lékařích,“ řekl.

To potvrdil i Zima, podle něj je zlepšení u prezidenta mírné. „Netroufnu si říct, jak se bude jeho zdravotní stav vyvíjet. V místnosti a s pomocí je schopen nějaké kroky udělat. Od podzimu nekonzumuje žádný alkohol, přestal kouřit. Má silnou vůli,“ ujistil lékař.

Zeman byl na podzim dvakrát hospitalizován, poprvé v září, podruhé v říjnu a v listopadu. Při druhé hospitalizaci byl zpočátku ve vážném stavu na klinice intenzivní medicíny ÚVN. Důvod pobytu v nemocnici Hrad nezveřejnil. Lékaři nutnost péče zdůvodnili komplikacemi spojenými s jeho chronickým onemocněním. Člen konzilia chirurg Pavel Pafko řekl, že Zeman má chronické jaterní onemocnění a naznačil, že jde o cirhózu jater.

Zeman je jako medvěd, tvrdí Stehlíková

O Zemanově zdraví tehdy otevřeně spekulovala psychiatrička Džamila Stehlíková. Opakovaně říkala, že abstinence prezidenta v nemocnici vedla k náběhu na delirium tremens a právě jeho léčba Zemanův zářijový pobyt v ÚVN prodloužila. Mluvila také třeba o těžce poškozeném mozku nebo o metabolickém rozvratu kvůli alkoholické jaterní cirhóze.

V pondělí 31. ledna podal Hrad na Stehlíkovou žalobu. „Týká se přesně vymezených výroků. Samotná doktorka Stehlíková řekla, že není gastroenterolog, že se vyjadřuje vzhledem ke své pětatřicetileté praxi psychiatričky, odborné specializované lékařky,“ uvedl Zemanův advokát Marek Nespala.

Stehlíková opakovaně osočovala hradního kancléře Vratislava Mynáře a mluvčího Jiřího Ovčáčka, že zatajují informace o Zemanově stavu. Bála se, aby pravomoci prezidenta nevykonával někdo „nepovolaný v zájmu cizí mocnosti“.

Také v pondělním pořadu 360° Mynáře s Ovčáčkem nešetřila. „Hrad chce svou komunikací zakrýt, že už dávno nevládne Zeman. Je jako medvěd, který je veden medvědářem kancléřem. Odporuje to zákonu, pana Mynáře jsme nezvolili,“ prohlásila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Volit králíka v klobouku nebudeme. Schillerová prozradila, koho v boji o Hrad nepodpoří
360°

Volit králíka v klobouku nebudeme. Schillerová prozradila, koho v boji o Hrad nepodpoří

Hnutí ANO stále vyčkává s oznámením, koho a zda vůbec někoho vyšle do prezidentské volby. Expremiér Andrej Babiš má své definitivní rozhodnutí představit 26. října. Mezi zvažovanými kandidáty figuruje i šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS připomněla prezidenta Miloše Zemana i jeho předchůdce Václava Klause a Václava Havla. Označila je jako těžké váhové kategorie, které veřejnost znala z jejich dlouhodobého působení v politice. Hnutí ANO určitě nepodpoří králíka v klobouku, prohlásila exministryně financí.

Margita zpíval poprvé po smrti Zagorové: Strašně jsem se klepal. Bál jsem se, že to nedám
ShowTime

Margita zpíval poprvé po smrti Zagorové: Strašně jsem se klepal. Bál jsem se, že to nedám

Měsíc po smrti své milované ženy Hany Zagorové vystoupil Štefan Margita poprvé před publikem na koncertě v Mikulově s písní Ave Maria. Jak sám přiznává, byla to pro něj těžká zkouška. V okamžiku, kdy začala hrát hudba, se totiž celý rozklepal a myslel si, že píseň nedozpívá. „Pak jsem ale zavřel oči a začal zpívat. Zpíval jsem pro Haničku,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro redakci Showtime Margita.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:03

Nálezy jako v Osvětimi: Rusové Ukrajince pohřbívali zaživa a trhali jim zubní korunky

22:26

Zelenskyj oznámil, že se ukrajinské armádě podařilo osvobodit další tři obce

21:47

Zelenskyj: Základy života v Lymanu byly zníčeny.

21:17

Špatná kvalita výzbroje ruských vojáků je známá věc, po internetu koluje ukázka jejich helmy

Fiala: Středulova demonstrace? Já tam nepůjdu, nebudu podporovat jeho prezidentskou kampaň

Na sobotní demonstraci svolanou odbory nepůjdu. Nebudu podporovat prezidentskou kampaň Josefa Středuly, řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu CNN Prima NEWS Co na to premiér. Odmítl tvrzení, že by s odboráři vláda nekomunikovala, naopak s nimi podle jeho slov jedná pravidelně. Stejně tak se ve vysílání ohradil proti hlasům, že se vláda vykašlala na občany České republiky, jak to rámcují organizátoři protivládních protestů.

Fiala prozradil, proč nepředstavil kandidáta na Hrad: Je to rozumné, z boje jsme neutekli

Neutekli jsme z boje, rozhodli jsme ve prospěch odpovědnosti. Další jméno z koalice Spolu by nebylo rozumné, řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu Co na to premiér. Ve vysílání CNN Prima NEWS také uvedl, že prezident by měl mít ideálně prozápadní orientaci a musí respektovat ústavní normy. Podle Fialy měli občané obavy z toho, že by do boje o Pražský hrad přišel další kandidát a snížil tak šance jiným osobnostem.

Další děsivá nehoda na Slovensku: Opilý řidič sjel na chodník. Smetl maminku s dětmi

Na Slovensku došlo ve středu odpoledne k další vážné nehodě, kdy řidič vyjel ze silnice a srazil hned několik chodců. Tentokrát v Čadci 37letý muž vjel s autem na chodník, kde smetl ženu se dvěma malými dětmi. Všichni čtyři účastníci nehody skončili v nemocnici. Slovenská policie provedla šoférovi dechovou zkoušku, při které nadýchal téměř 1,8 promile. Jak vážně byly zraněné děti a žena, zatím není zřejmé.

Živě
ON-LINE: Státy EU se shodly na dalších sankcích. Zavedou i cenový strop na ruskou ropu

Ukrajina dál postupuje na jižní i východní frontě a zabírá Ruskem dříve okupovaná území. Obzvlášť se jí v poslední době daří u Chersonu. Prezident Volodymyr Zelenskyj označil ukrajinský postup za rychlý. Státy EU se ve středu shodly na dalším balíčku protiruských sankcí. Řady ruských ozbrojených sil od vyhlášení mobilizace rozšířilo už 200 tisíc lidí, tvrdí ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Většina z nich ale zřejmě nemá potřebný výcvik a otázkou je rovněž kvalita vybavení.

Baldwin zažehnal první žalobu. Domluvil se s rodinou zastřelené kameramanky

Americký herec Alec Baldwin a producenti westernu Rust uzavřeli dohodu s rodinou kameramanky Halyny Hutchinsové, kterou Baldwin zastřelil loni v říjnu při natáčení tohoto filmu v Novém Mexiku. Informoval o tom manžel zesnulé kameramanky. Místní prokurátorka později uvedla, že dohoda mezi Baldwinem a rodinou Hutchinsové nebude mít žádný vliv na její případné rozhodnutí, zda v případu zahájí trestní stíhání.

Domácí zpravodajství