Zemřel legendární atlet Fosbury. Revolučním stylem změnil skok do výšky

Krátce po 76. narozeninách zemřel legendární americký výškař Dick Fosbury. Průkopník skokanského stylu flop podlehl rakovině lymfatických uzlin, s níž bojoval už před 15 lety. O jeho nedělním úmrtí v pondělí informoval atletův agent Ray Schulte na Instagramu.

„S velmi těžkým srdcem musím oznámit zprávu, že můj dlouholetý přítel a klient Dick Fosbury zemřel v neděli časně ráno. Odešel v klidu ve spánku. Zůstali po něm jeho manželka Robin, syn Erich a nevlastní dcery Stephanie, Idaho a Kristin. Zemřela skutečná legenda. Odpočívej v pokoji, Dicku,“ uvedl Ray Schulte.

Nejslavnější chvíli své sportovní kariéry prožil Fosbury 20. října 1968 ve finále výškařské soutěže na olympijských hrách v Mexiku. Svým revolučním stylem skoku zády napřed a s dopadem na ramena překonal laťku ve výšce 224 centimetrů, a získal tak zlatou medaili v novém olympijském rekordu.

Rodina výjimečného sportovce nyní chystá pohřeb, který by se měl konat během příštích měsíců. „Podrobnosti budou brzy zveřejněny,“ dodal Schulte.

Tagy:
rakovina USA sport Dick Fosbury skok vysoký