Csáková ostře hájí Ševčíka: Vyhazujeme slušné lidi na základě lží. Proboha, kde to žijeme?

Zatímco akademici a studenti vyzývají děkana Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslava Ševčíka k rezignaci, u některých českých celebrit našel zastání. Na jeho podporu veřejně vystoupila například zpěvačka Ilona Csáková.

Csáková se zastala Ševčíka, který se měl účastnit protivládní demonstrace Česko proti bídě, kterou na Václavském náměstí v Praze svolala strana Právo Respekt Odbornost (PRO). Po skončení se část účastníků pokusila z Národního muzea sundat ukrajinskou vlajku a mezi aktéry měl být i Ševčík. Ten to však odmítá.

Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák ho ovšem následně vyzval k rezignaci, ministr školství Vladimír Balaš jeho setrvání ve funkci děkana označil za neudržitelné a studenti vyrazili demonstrovat za Ševčíkovo odvolání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Iloně Csákové kvůli politice pořadatelé zrušili koncert

Zpěvačka kvůli tomu ve svém příspěvku na sociální síti zpochybnila demokracii v naší zemi. „Říkám si, a věřím, že nejenom já, proboha, kde to žijeme? Na jednu stranu se hlásá, jak je naše země 30 let po sametové revoluci bezpečná, demokratická, v rozkvětu, báječná a oproti tomu, ve skutečnosti, se zde veřejně a bez morálních skrupulí na základě pouhých domněnek, fabulací a lží dehonestují a vyhazují či odvolávají ze svých zaměstnání slušní lidé?! Kam jsme se to dostali?“ napsala rozhořčeně zpěvačka.

Ševčík po incidentu u Národního muzea zveřejnil svoji verzi celého příběhu. Médiím řekl, že byl na rodinném setkání, ze kterého procházel přes Václavské náměstí. Tam ho oslovil člověk, který měl rozbitou hlavu a poprosil ho, zda by mu nepomohl s tím, že ho napadli policisté. S neznámým mužem odešel k Národnímu muzeu, kde mu dotyčný ukázal policistu, který mu měl zranění způsobit.

„Krátce jsem mluvil s členy antikonfliktního týmu, pak mě policisté narvali na zeď. Poté jsem vstal a normálně odešel. Žádného sundavání vlajky nebo něčeho takového jsem se neúčastnil,“ prohlásil Ševčík.

Csáková v minulosti mimo jiné proslula jako odpůrkyně očkování proti koronaviru. V roce 2021 kandidovala za Volný blok do Parlamentu, ovšem s neslavným výsledkem. V Jihomoravském kraji, kde vedla kandidátku z prvního místa, získal Volný blok pouze 1,47 % hlasů a sama od voličů dostala 1 262 preferenčních hlasů.

Tagy:
Národní muzeum Václavské náměstí celebrita Praha Petr Dvořák Ilona Csáková Sametová revoluce Miroslav Ševčík Volný blok Vladimír Balaš Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické volby do Poslanecké sněmovny PČR