Sběratel ztratil kovový kufřík se stovkami mincí! Strážníkům ho odevzdal poctivý nálezce

Kufřík plný historických mincí se vrátí ke sběrateli. Ztratil ho v Černých Polích, ale poctivý muž zavazadlo odevzdal strážníkům. Kromě československých korun, maďarských forintů nebo polských zlotých nechyběly ani marky, šilinky, rubly, franky nebo mince v rumunské a bulharské měně. Především jsou to ale roky práce strávené kompletováním sběratelské sady.

Nalezený kovový kufřík předal včera odpoledne hlídce městské policie osmatřicetiletý muž. Objevil ho v Černých Polích a když strážníci zavazadlo prozkoumali, zjistili, že jeho obsah má pro majitele nejspíš velkou sběratelskou hodnotu.

V několika platech napočítali pod průhlednými obaly přes 350 historických mincí z různých zemí. Kromě československých korun, maďarských forintů nebo polských zlotých nechyběly ani marky, šilinky, rubly, franky nebo mince v rumunské a bulharské měně. Uvnitř se nacházely i pamětní medaile, klíče a další osobní věci a cennosti.

Strážníkům se podařilo telefonicky spojit s pravděpodobným vlastníkem. Ten byl podle svých slov právě mimo Brno a slíbil, že si nález vyzvedne hned v úterý po návratu. Hodnotu sběratelské sady odhadl na dvacet tisíc korun.