Prima Česko

Nejnovější příspěvky k tématu

PRIMA ČESKO kvíz: Lomeček, Zoopark v Chomutově i Retro lázně v Třebíči

27. června 2022 17:29

Poslední díl Prima Česka ukázal další zajímavá místa naší vlasti. Potopili jsme se pod hladinu Lomečku na Domažlicku a připomněli jsme si tradiční plavení dřeva Schwarzenberským kanálem. Poslechli jsme si Smetanovu Litomyšl, pokochali jsme se návštěvou chomutovského Zooparku a také ondřejovské hvězdárny, kde mají jeden z největších dalekohledů. A prošli jsme si Retro plovárnu v Třebíči, která připomíná staré časy.

Vyhrajte čtyřdenní prázdninový balíček pro dvě osoby včetně zámecké snídaně v Chateau Trnová

26. června 2022 07:00

Chcete si odpočinout v nádherném prostředí zámku Chateau Trnová? Svého času zde trávila čas i operní pěvkyně Ema Destinová a zazněly zde dokonce vůbec poprvé tóny naší hymny. A vy máte teď šanci vyhrát čtyřdenní prázdninový balíček pro dvě osoby včetně zámecké snídaně. Platnost voucheru je do 30.září s podmínkou příjezdu v neděli, nebo pondělí dle dostupnosti. Tak neváhejte a soutěžte!

PRIMA ČESKO: Jeskyně, most i stezka a dutá přehrada. Otestujte svoje znalosti

20. června 2022 15:34

Úchvatná Kateřinská jeskyně na Blanensku, unikátní přehrada Fláje v Krušných horách nebo sedmikilometrová stezka Olšina vedoucí panenskou přírodou na jihu Čech. Tato i další místa jste mohli alespoň pomyslně navštívit v posledním díle pořadu Prima Česko. Upoutalo vás některé z míst natolik, že jste se rozhodli ho navštívit? Než se tam vydáte, zjistěte, co všechno jste si z Prima Česka zapamatovali.

Betonová katedrála vznikla jen díky nedostatku peněz. Poznejte unikátní přehradu Fláje

14. června 2022 18:59

Unikátní vodní dílo v Krušných horách, které za svoji jedinečnost vděčí především nedostatku peněz a materiálu. To je přehrada Fláje. Na první pohled vypadá docela obyčejně, ale nenechte se oklamat. V České republice druhou takovou nenajdete. To byste museli až do Švýcarska. Obě mají jedno společné – jsou duté a to z nich dělá unikáty a v případě Flájí i cíl turistů.

Vyhrajte rodinné vstupenky na kvalifikační závod na Velkou pardubickou

12. června 2022 07:17

Historie Pardubického dostihového závodiště začíná v roce 1856 parforsním honem a první Velkou pardubickou, která se běžela v listopadu 1874. Od té doby prošlo závodiště mnohými změnami a stalo se moderním centrem dostihového sportu a společenských setkání s nejstarším dostih kontinentální Evropy - Velká pardubická. Na její start se dostanou jen ti nejlepší, kteří projdou kvalifikačním sítem. A Vy si dneska můžete zasoutěžit o vstupenky na její kvalifikační závod s naším partnerem soutěžte, kterým je Dostihový spolek Pardubice. „Mítink“ se koná v sobotu 18. června a my budeme soutěžit o tři rodinné vstupenky v hodnotě 400kč

Čabajková, česneková i tvarůžková. Zmrzlinářka v Mimoni vykouzlí jakoukoli příchuť

11. června 2022 00:41

K parným dnům patří zmrzlina. Už dávno se ale náš výběr neomezuje pouze na vanilkovou a čokoládovou, přestože jsou pořád nejpopulárnější. Ale co se tak trochu odvázat a nechat si do kornoutku naložit čabajkovou, česnekovou nebo svíčkovou? Zmrzlinárna v Mimoni je extravagantními příchutěmi proslulá. Nově přibyla i tvarůžková. Reportér Prima Česka Libor Tampier byl u toho, když se do její výroby odvážná zmrzlinářka pustila, a byl také první, kdo ji ochutnal.

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?

Subvarianty omikronu nastartovaly další vlnu nákaz nejen v Česku, ale také v oblíbených turistických destinacích. Prudký nárůst pozitivních případů se dotkl například Itálie či Řecka, v Portugalsku je zase počet pozitivit na ústupu. V některých zemích stále platí koronavirová opatření, jako je povinnost nosit respirátory v hromadné dopravě či nutnost předkládat doklad o prodělaném očkování či negativní test. Kde by si měli čeští turisté dávat pozor? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled covidové situace ve vybraných zemích.

Kyji kosti roztloukali, aby se obrátily v popel. Z popisu upálení Husa mrazí i po staletích
Historie

Kyji kosti roztloukali, aby se obrátily v popel. Z popisu upálení Husa mrazí i po staletích

Ani dva vozy dříví nestačily, aby se mistr Jan Hus 6. července 1415 proměnil v popel. Přesně tak popisují Husovo upálení v Kostnici doboví svědci. I 607 let po vykonání rozsudku nad českým „kacířem“ jsou historické kroniky mrazivým čtením. Když totiž shořelo nachystané klestí, seno a polena, na místě hranice se znovu objevilo Husovo tělo. Byť ohořelé a pokroucené, stále se opíralo uvázané řetězem o sloup.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:03

Obyvatelé zničeného Mariupolu, který okupuje ruská armáda, dostávají pouze pět litrů pitné vody týdně, tvrdí televize Nexta

23:09

Jak se nabíjí americké salvové raketomety HIMARS?

22:35

Ukrajina podala přihlášku do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj

22:12

Rozhodnutí armády o omezení pohybu osob v branném věku padlo bez mého vědomí, řekl Zelenskyj a žádá vysvětlení

Prima Česko

Milujeme krásy České republiky a ještě víc jejich objevování. Pojďte se spolu s námi podívat na místa, která by vás třeba nenapadla ani navštívit. Vyzkoušejte si s námi různé aktivity. Přespíme v luxusních hotelích, ale i venku pod širákem. Čtrnáct krajů, nespočet zážitků. To je pořad Prima Česko na CNN Prima NEWS, Primě a Prima Zoomu.