reklama

Po Česku

Nejnovější příspěvky k tématu

Lobkowiczký palác a jeho ohromné poklady lákají k návštěvě
Po Česku

Lobkowiczký palác a jeho ohromné poklady lákají k návštěvě

Šlechtický rod Lobkowiczů podporoval skladatele Ludwiga van Beethovena i vznik samostatného Československa. V historii této země mnohokrát sehrál zásadní roli, i když se jeho členové museli nejednou z donucení stáhnout do ústraní. Od léta se prostory Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě otevírají veřejnosti ještě o něco víc.

Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic

8. srpna 2020 07:59

Pro někoho otravná povinná četba, pro jiné zásadní dílo české literatury. Knihu Babička by měli lidé číst až v dospělosti. Myslí si to Ivan Češka – kastelán a správce Ratibořického zámku, kde se děj nejslavnější publikace Boženy Němcové odehrává. Podívejte se s námi k Viktorčině splavu i Starému bělidlu, kde spisovatelka strávila část svého dětství.

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

Adrenalin i pohádkový klid. Orlické hory nabízejí kouzelná zákoutí

4. srpna 2020 06:45

Jsou sice o něco menší než Krkonoše a nejsou tak známé, ale pro jejich kouzelná a odlehlá zákoutí si je turisté zamilují. Řeč je o Orlických horách. Vyžití zde najdou i milovníci adrenalinových sportů, kteří mohou vyrazit do lanového parku nebo si sjet sjezdovku na terénní tříkolce. Pro pěší turisty může být lákadlem vrchol Velká Deštná s novou rozhlednou. V Orlických horách se dají najít i místa, kde si odpočinete bez mobilního signálu a nikoho nepotkáte.

Český Krumlov není letos místem, kde narazíte na skupinky asijských turistů

2. srpna 2020 14:34

Z oblíbeného jihočeského letoviska se kvůli pandemii koronaviru a s ním spojenými zavřenými hranicemi stalo v první polovině letošního roku prázdné město, v minulých letech totiž jezdili do Českého Krumlova zejména turisté z Asie. V červnu a červenci se ale vše změnilo a na výlety či dovolené tam jezdí hlavně lidé z tuzemska. Situaci přímo ve městě sledovala reportérka CNN Prima NEWS Michaela Švejdová.

Hlavní zprávy

reklama

Po Česku

Devět prázdninových týdnů a všech čtrnáct krajů po celém Česku. Tak bude vypadat letní zpravodajský seriál CNN Prima NEWS, který vás vezme na ta nejkrásnější i nejzajímavější místa České republiky.