Petr Pavel

Nejnovější příspěvky k tématu

Zeman předsedu Ústavního soudu nejmenuje. Mé vstřícné gesto na rozloučenou, vzkázal
Miloš Zeman

Zeman předsedu Ústavního soudu nejmenuje. Mé vstřícné gesto na rozloučenou, vzkázal

Prezident Miloš Zeman nového předsedu Ústavního soudu (ÚS) nejmenuje. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS tím dosluhující hlava státu potvrdila nedělní slova premiéra Petra Fialy (ODS). Zeman své rozhodnutí označil za „vstřícné gesto na rozloučenou“, i když by případné jmenování bylo prý legální. S tím však mnoho kritiků nesouhlasí, jelikož Zemanovi končí mandát již v březnu. Nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský ale ve své funkci zůstane až do srpna.

Jirák: Pavla v kampani formoval tým. I Babiš je marketingový produkt, ale hůř tvarovatelný

6. února 2023 17:43

Petr Pavel není tak autentický, jak se mnohým podporovatelům může zdát, domnívá se mediální teoretik Jan Jirák. Marketingový tým zvoleného prezidenta ho měl formovat k tomu, aby byl přijatelný pro více voličů. Na umělém vytváření image kandidátů však odborník na mediální komunikaci nespatřuje nic zvláštního. Poražený Andrej Babiš (ANO) podle něj v kampani vystupoval více jako „on sám“, je totiž hůře tvarovatelný. Nicméně i on podle Jiráka vznikl jako „marketingový produkt“.

Kdyby chtěl Zeman trucovat, tak se s Pavlem nesejde. Expert nastínil, o čem by mohli jednat

6. února 2023 10:54

Pro setkání současného a nastupujícího prezidenta neexistuje žádné pravidlo. Pokud by tedy chtěl Miloš Zeman trucovat, ke schůzce s Petrem Pavlem by dojít nemuselo. Vzhledem k vážnosti úřadu je však setkání hlav státu dobré, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek. Dosluhující prezident by také Pavlovi mohl předat užitečné informace.

Starostové cítí v Pavlovi příležitost. Chtějí vyznamenání pro Michalika či youtubera Kovyho

5. února 2023 23:24

Během letošních oslav 28. října bude státní vyznamenání udělovat již nově zvolený prezident Petr Pavel, který v březnu na Hradě vystřídá Miloše Zemana. Někteří politici očekávají, že v případě státních vyznamenání se postoj i preference nové hlavy státu výrazně změní. Starostové již prostřednictvím poslankyně Barbory Urbanové navrhli několik konkrétních jmen. Nechybí mezi nimi Jiří Brady, Věslav Michalik či Karel Kovář (lépe známý jako Kovy).

Just: S Pavlem na Hradě mohou být vztahy s Moskvou jenom horší. On sám ale Rusy nezajímá

5. února 2023 19:33

Rusko české prezidentské volby příliš nezajímaly. Spolupracovník CNN Prima NEWS Jiří Just v Moskvě v pořadu Partie PLUS uvedl, že ruská média pouze uváděla, že byl zvolen generál výhodný pro západní elity. „Omílala také generálova hesla, prezidenta si podle nich zvolili štamgasti hospod, kteří chtějí mít klid,“ podotkl. Rusové se podle něj začnou Pavlem zabývat až v momentě, kdy se začne vyjadřovat k jejich zájmům.

Spor o Pavla: Bude generálem NATO, vyčítal Fiala. Musím se smát, reagovala Pekarová

5. února 2023 12:03

Nově zvolený prezident Petr Pavel zatím volá na všechny strany, v první řadě by se ale měl sejít se současnou hlavou státu Milošem Zemanem. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Vyjádřil obavy, že kroky zatím neinaugurovaného vítěze voleb poškodí Česko v zahraničí. Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) nesouhlasila – Pavel podle ní žádnou hranici nepřekračuje.

Pekarová: Zeman ukázal svou ješitnost. I historie jeho prezidentování zhodnotí jako neblahé

5. února 2023 11:24

Prezidentské funkční období Miloše Zemana bude i historie hodnotit jako neblahé. Končící hlava státu totiž opakovaně ukazovala svoji ješitnost – naposledy když nepogratulovala svému zvolenému nástupci Petru Pavlovi. Taková slova volila v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Zemana naopak hájil šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.

Detaily Pavlovy inaugurace: Pozvánku dostali Klaus i Zeman, bude moci dorazit veřejnost?

5. února 2023 10:16

Vojenská přehlídka nebude součástí inaugurace zvoleného prezidenta Petra Pavla, který je armádním generálem ve výslužbě. Uvedla to budoucí hradní kancléřka Jana Vohralíková. Pozvání na inauguraci obdrželo všech 281 zákonodárců, Pavlovi žijící předchůdci – tedy Miloš Zeman a Václav Klaus – i s manželkami, stejně tak vdova po prvním českém prezidentovi Dagmar Havlová.

Pavlův tým: Generál si získal mladé i u stíhaček. Babiš se učil od Zemana a přepískl to

5. února 2023 05:46

Nově zvolený prezident Petr Pavel byl během kampaně autentický, a proto dokázal uspět nebo například oslovit mladé voliče, kteří jsou právě na věrohodnost velmi citliví. V rozsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom hovořili členové marketingového týmu, který generálovi ve výslužbě dopomohl dobýt Pražský hrad.

Vznikne na Hradě pozice influencera? Pavlův tým chce politiku přiblížit mladým

4. února 2023 10:59

Hradní kočka a možná i hradní influencer. I takové posty se mohou objevit po 9. březnu na Hradě. Budoucí prezidentská mluvčí Markéta Řeháková by totiž chtěla komunikaci víc přiblížit mladým. Ve hře je i varianta, že by dosluhující mluvčí Jiří Ovčáček své nástupkyni předal heslo ke svému twitterovému účtu. Řeháková na to ve vysílání CNN Prima NEWS reagovala s nadsázkou. Prý by se z něj pak mohla omluvit všem, které tento účet urazil.

Petr Pavel kandiduje v prezidentských volbách 2023. Výzkumy veřejného mínění ho řadí mezi tři favority postupu do druhého kola voleb. Armádní generál byl předsedou vojenského výboru NATO a náčelník generálního štábu Armády ČR. Za svou vojenskou kariéru byl několikrát vyznamenán. Pavel se profiluje jako velký kritik Ruska. Zároveň v předvolební kampani bojuje s vlastní minulostí před rokem 1989. V souvislosti s dopady inflace kritizoval vládu za pomalou pomoc lidem, navíc i těm, kteří to nepotřebují. Je podruhé ženatý a má dvě děti.