Petr Pavel

Nejnovější příspěvky k tématu

Petr Pavel

Prezident Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce. Šlo o moji nešikovnost, řekl

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal tento týden při dvoudenní návštěvě Zlínského kraje, zranil v obličeji. K drobné tržné ráně u obočí přišel při střelbě dlouhou zbraní s optikou. Uvedl to v pátek server Novinky.cz. Informaci mu potvrdil prezidentův mluvčí Vojtěch Šeliga s tím, že zranění nevyžadovalo lékařské ošetření.

Petr Pavel

Konec jednání opozice s Hradem ohledně důchodové reformy. ANO ho zrušilo, Pavel je zklamaný

 • Aktualizováno
 • ANO podle prezidentské kanceláře zrušilo účast na pondělním jednání o reformě penzí. Další jednání v současném formátu považuje opoziční hnutí za bezpředmětné. Ke zrušené schůzi se vyjádřil i premiér Petr Fiala (ODS) či předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Podle nich ANO nedokázalo k důchodové reformě nabídnout žádnou alternativu. Podle hnutí však předseda vlády i ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) opakovaně deklarovali, že reformu přijmou bez ohledu na jednání s opozicí.

  Pavel pro CNN: Ukrajina je důležitá pro Evropu i zbytek světa. Čína se z konfliktu učí

  Česká republika dosud v zahraničí identifikovala přes milion kusů munice. Zatím jsme jich nakoupili 300 tisíc, o zbytku jednáme, řekl v rozhovoru pro americkou CNN český prezident Petr Pavel. Hlava státu v rozhovoru vyzdvihla návštěvu premiéra Petra Fialy (ODS) v USA, která podle něj byla úspěšná. Dodal, že doufá, že Kongres schválí další podporu Ukrajině napadené Ruskem. Promluvil také o tom, proč si myslí, že Čína o ukončení konfliktu nestojí.

  Prezident Pavel Fialovu návštěvu v USA chválí. Česko se vrací na zaslouženou pozici, řekl

  Prezident Petr Pavel v souvislosti s návštěvou českého premiéra Petra Fialy (ODS) v USA ocenil, jak k němu američtí partneři přistupují. Zájem tamní administrativy o českou iniciativu ohledně munice pro Ukrajinu je podle něj dobrým znamením. Předseda vlády mimo jiné poskytl po schůzce v Bílém domě rozhovor pro CNN Prima NEWS, v němž mluvil také o své návštěvě hokejového zápasu.

  Petr Pavel se ve Vilniusu setkal se Zelenským. Vyslechl dík za iniciativu na zajištění munice

  Český prezident Petr Pavel se ve čtvrtek ve Vilniusu sešel se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským, který mimo jiné poděkoval České republice za iniciativu na zajištění munice pro napadenou zemi ve státech mimo Evropskou unii. Novináře o tom informovali zástupci prezidentské kanceláře. Hlavy států probraly i další aktuální potřeby Ukrajiny. Oba prezidenti se v Litvě zúčastní summitu iniciativy Trojmoří.

  Lekce psaná krví, od genocidy ve Rwandě uběhlo 30 let. Svět se částečně poučil, řekl Pavel

  Lidstvo hledá poučení z vlastních chyb jen těžko, ze rwandské genocidy si však svět alespoň zčásti lekci vzal. Prohlásil to český prezident Petr Pavel, který se v neděli spolu s dalšími státníky v Kigali zúčastnil vzpomínkového ceremoniálu ke 30. výročí začátku masakru, při kterém zemřelo na 800 000 lidí. Podle rwandského prezidenta Paula Kagameho se ale svět z hrůzných událostí nepoučil. Jeho země ušla dlouhou cestu, ale na krvavé události nesmí nikdy zapomenout, dodal.

  Vládě a poslancům věří 20 procent lidí. Prezident Pavel si získal oblibu poloviny veřejnosti

  Důvěra ve vládu a Poslaneckou sněmovnu zůstává nízká, nicméně proti konci loňského roku se jejich hodnocení mírně zlepšilo a nyní jim shodně důvěřuje pětina lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Prezidentu Petru Pavlovi podle něj věří 54 procent obyvatel a Senátu 32 procent, a také v jejich případě jsou výsledky v porovnání s předchozím průzkumem mírně lepší. Nejvyšší důvěře mezi ústavními institucemi se nadále těší starostové a obecní zastupitelstva. Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) a dolní parlamentní komora vyšly z hodnocení nejhůře.

  Prezident chce pomoci najít shodu u důchodové reformy. Žádný posun nečekám, říká Jurečka

  Prezident Petr Pavel projedná ve čtvrtek důchodovou reformu se zástupci opozičního hnutí ANO a ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Hlava státu chce, aby koalice s opozicí našla na změnách v penzích shodu. To doporučují i ekonomové, kteří se obávají, že se důchodový systém v budoucnu zhroutí. Jurečka ale uvedl, že žádný posun nečeká. Hnutí ANO totiž podle něj zatím nepodalo žádný návrh, jak by chtělo záměry vlády měnit.

  Zeman chce i přes hospitalizaci jet podpořit Pellegriniho na Slovensko. Co Pavel a Klaus?

  Aktualizováno

  Český exprezident Miloš Zeman chce navzdory své hospitalizaci ve FN Motol vyrazit ještě před 2. kolem voleb na sousední Slovensko, aby zde podpořil jednoho z kandidátů – předsedu Národní rady a šéfa vládní strany Hlas-SD Petera Pellegriniho. Informuje o tom deník Blesk. Další bývalá hlava státu Václav Klaus naopak CNN Prima NEWS sdělila, že se do slovenské kampaně zapojovat nebude. Stejně tak se zachová i nynější prezident Petr Pavel.

  Petr Pavel kandiduje v prezidentských volbách 2023. Výzkumy veřejného mínění ho řadí mezi tři favority postupu do druhého kola voleb. Armádní generál byl předsedou vojenského výboru NATO a náčelník generálního štábu Armády ČR. Za svou vojenskou kariéru byl několikrát vyznamenán. Pavel se profiluje jako velký kritik Ruska. Zároveň v předvolební kampani bojuje s vlastní minulostí před rokem 1989. V souvislosti s dopady inflace kritizoval vládu za pomalou pomoc lidem, navíc i těm, kteří to nepotřebují. Je podruhé ženatý a má dvě děti.