reklama

Energetika

Nejnovější příspěvky k tématu

Záložní plán pro dodávky plynu. USA jednají s EU o variantě pro případ války na Ukrajině

17. ledna 2022 10:07

Spojené státy a Evropská unie jednají o možnostech posílení dodávek zkapalněného zemního plynu ze zámoří pro případ, že napětí na východě Ukrajiny přeroste v otevřený vojenský konflikt s Ruskem. EU by tak ještě více zvýšila dovoz LNG z USA, který v prosinci poprvé převýšil objem plynu proudící do evropské sedmadvacítky právě z Ruska.

Ženě volali z ČEZ kvůli smlouvě, šlo ale o shodu jmen. Kde vzal dodavatel osobní údaje?

13. ledna 2022 23:51

Energetická společnost ČEZ zavolala ženě z Plzně, která chtěla vypovědět smlouvu. Aspoň si to pracovnice kontaktního centra firmy myslely. Jenže omylem zavolaly její jmenovkyni z Hradce Králové, která se navíc narodila ve stejný den. Ta ale smlouvu s touto firmou uzavřenou nemá a nechápe, odkud má dodavatel energie její osobní údaje.

Další dodavatel energií končí. Zkrachovalá firma Lumius má 1500 odběratelů

11. ledna 2022 12:45

Společnost Lumius ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku ukončí dodávky elektřiny a plynu zákazníkům. Firma uvedla, že v poslední době měla zhruba 5 500 odběrných míst, kterým poskytovala dodávky elektřiny a plynu. Znamená to přibližně 1 500 zákazníků. Většina z nich je chráněna institutem dodavatele poslední instance, a mají tak dodávky elektřiny a plynu zajištěny.

Pomsta kvůli lithiu? Djokovič je prý obětí sporu Srbska s australským těžařským obrem

11. ledna 2022 05:49

Komplikace s vpuštěním srbského tenisty Novaka Djokoviče na australskou půdu mají další rozměr. Ze strany srbských médií totiž stále častěji zaznívá přesvědčení, že australské úřady se tenisové světové jedničce mstí za Djokovičův postoj vůči těžařskému gigantu Rio Tinto. Ten totiž má v Srbsku těžit lithium. Zmiňováno je i spojení australského premiéra Scotta Morrisona s těžební společností.

Uhlí se můžeme zbavit už v roce 2030. Solární panely čeká rozmach, tvrdí odborníci

10. ledna 2022 09:38

Do roku 2033 by Česko mohlo přestat používat uhlí k výrobě elektřiny a tepla. Počítá s tím vládní programové prohlášení pětikoaličního kabinetu Petra Fialy (ODS). Stát chce v oblasti energetiky využít příležitosti, které vidí v takzvané Zelené dohodě neboli Green Dealu. Uhelné elektrárny ale mají být odstavovány, jen pokud za ně bude adekvátní náhrada. Odborníci si ale myslí, že uhlí by v Česku mohlo skončit už do konce této dekády.

Vrtule zabíjejí ptáky, vadí části německých Zelených. Odmítají i větrné elektrárny

8. ledna 2022 20:28

V Německu vrcholí politický boj o budoucí energetické směřování země. Pod taktovkou ministryně životního prostředí Steffi Lemkeové (Zelení) se Německo zřeklo jádra, odstavuje poslední nukleární elektrárny a vydává se směrem větrných generátorů. Ty mají podle Lemkeové pokrýt až dvě procenta země. Zelení se na tom ale mezi sebou neshodnou.

Kdy zlevní plyn? Nord Stream 2 zahájí provoz už v půlce roku, odhaduje jeden z jeho šéfů

7. ledna 2022 11:16

O plynovodu Nord Stream 2, který pod hladinou Baltského moře propojuje Rusko s Německem, nemělo být v dohledné době přijato žádné rozhodnutí. Potrubí tak může zůstat ležet ladem až do druhé poloviny letošního roku. Jenže šéf společnosti, která výstavbu Nord Streamu 2 kofinancovala, tvrdí, že se zprovoznění o několik měsíců uspíší.

Hlavní zprávy

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič
Nehody

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo získat video z nehody 36 osobních a nákladních automobilů na dálnici D5 u Žebráku. Je na něm vidět, jak řidiči nemohli kvůli čerstvému sněhu na silnici kontrolovat své vozy a začali do sebe postupně najíždět. Podle posledních informací se šest lidí zranilo, někteří z nich museli být transportováni vrtulníkem do Prahy.

reklama

Energetika

Vše, co chcete vědět o energetice.