Energetika

Nejnovější příspěvky k tématu

Kvůli havárii horkovodu bylo bez tepla 60 tisíc domácností. Příčina incidentu je neznámá
Zprávy z regionů

Kvůli havárii horkovodu bylo bez tepla 60 tisíc domácností. Příčina incidentu je neznámá

 • Aktualizováno
 • Kvůli havárii horkovodu jsou od čtvrtečního rána přerušené dodávky tepla do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi. Elektrárna Opatovice zprovoznila záložní zdroje tepla, které postupně obnovují zásobování teplem většině odběratelů, řekla její mluvčí Hana Počtová. Teplo z elektrárny proudí do 63 tisíc domácností v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi a přilehlých obcí, do nemocnic, škol i podniků.

  České firmy stále drtí drahé energie. Pomoc státu přichází pozdě, tvrdí

  18. ledna 2023 15:38

  Státní pomoc s drahými energiemi přišla pozdě a je složitá, tvrdí některé velké firmy. Ministerstvo průmyslu sice energeticky náročným podnikům slíbilo dvě formy podpory – dotace a zastropování cen energií – jenže první je podle některých podniků příliš komplikovaná a její vyřízení trvá dlouho, v případě druhé zase neexistují podmínky pro její využití. Ty bude vláda teprve schvalovat.

  CNN: Mírná zima okrádá Putina o největší trumf. Doufal, že Evropa Ukrajinu prodá

  16. ledna 2023 15:28

  Utahování plynových kohoutků, to byl odjakživa žolík, pomocí kterého mohl Vladimir Putin vydírat Evropu. Když přišla zima na kontinent, Moskva zřejmě doufala, že státy vymění plyn a pohodlí za diplomatické ústupky v kontextu války na Ukrajině. Jenže podle americké CNN se nic z toho nestane. Proti Putinovi se totiž spiklo počasí.

  Opravte si domov na státní náklady. Získat lze až 150 tisíc korun, kdo má na ně nárok?

  11. ledna 2023 06:22

  Důchodci a nízkopříjmové skupiny obyvatel mohou získat velkou pomoc v době energetické krize. Spustil se program Nová zelená úsporám Light, který nabízí příspěvek 150 tisíc korun na nejrůznější úpravy bytů a domů. Dotaci lze využít například na zateplení střechy, podlahy nebo fasády či k výměně oken nebo vstupních dveří.

  Nedoplatek 40 tisíc, zálohy vyšší než důchod. Janu po smrti manžela drtí drahé energie

  10. ledna 2023 19:54

  Jana Urbanová ze severočeského Děčína je jednou z těch lidí, kteří se kvůli zdražování energií dostali do bezvýchodné situace. Přestože podle svých slov šetří, musí zaplatit desetitisíce coby nedoplatek za plyn. Energetická společnost totiž zařadila seniorku po smrti jejího manžela mezi nové zákazníky a původní smlouvu jí zrušila. Její důchod tak nově nepokryje ani platby za energie.

  Veolia Energie ČR: I nadále budeme dělat maximum pro spokojenost každého našeho zákazníka

  10. ledna 2023 10:30

  Odběratelé energií po celém světě zažívají těžké časy. Čechy nevyjímaje. Už pěknou řádku měsíců titulní zprávy médií dnes a denně plní informace o nárůstu cen plynu, elektřiny, tuhých paliv a pochopitelně také teplé vody a tepla. A tak se bez nadsázky dá říct, že výsledky průzkumu pro společnost Veolia Energie ČR, která právě teplo a teplou vodu dodává, nejednoho zahřeje nejen na srdci. Spokojených se službami skupiny Veolia je 97 % zákazníků.

  Obavy z nedostatku plynu vedou firmy k nezávislosti. Investují do privátních LNG terminálů

  8. ledna 2023 23:31

  Ceny plynu klesají. Ovšem některé firmy už nyní mají strach, že ho v příštím roce bude málo a že vláda začne omezovat dodávky energeticky náročným podnikům. Neváhají proto utrácet desítky i stovky milionů korun za vybudování privátních LNG stanic. Navíc jsou připraveny si zkapalněný plyn samy do České republiky dovážet.

  Vláda schválila kompenzace pro obchodníky s energiemi. Chce zabránit zneužití cenových stopů

  4. ledna 2023 15:10

  Vláda ve středu schválila systém kompenzací pro obchodníky s energiemi za uplatňování cenových stropů na elektřinu a plyn, oznámil na tiskové konferenci po jednání kabinetu premiér Petr Fiala (ODS). Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) upřesnil, že oprávněnost žádostí energetických společností bude kontrolovat Energetický regulační úřad.

  Majitele bytů děsí další zdražení. Obávají se velkého přírůstu neplatičů

  3. ledna 2023 06:30

  Řada lidí v bytech musí počítat s dalším zdražením tepla. Teplárny v různých městech totiž zdražují o desítky či až o sto procent. Sdružení bytových družstev CNN Prima NEWS sdělilo, že očekává větší počet neplatičů než v minulých letech. Výdaje navíc čekají ty, kteří mají podfinancovány odvody u společenství vlastníků jednotek.

  Energetická politika se v posledních letech točila zejména kolem míry přechodu z fosilních na tzv. obnovitelné zdroje energie. Válka na Ukrajině zvýšila především otázku bezpečnosti a ukázala, že energetická závislost Evropy na Rusku v případě ropy a plynu byla velký omyl. Každé další vládní či evropské rozhodnutí, každý další krok může velmi silně ovlivnit evropskou i českou ekonomiku, a tím i budoucí životní úroveň obyvatel.