Soudy

Nejnovější příspěvky k tématu

Soudy

Slabomyslného syna zavírala do přepravky pro psy. Poradila mi to kamarádka, řekla Rakušanka

Soud v dolnorakouské Kremži (Krems) poslal ve čtvrtek večer na 20 let do vězení se zvláštním režimem matku, která svého nyní 13letého syna věznila v přepravce pro psy, týrala ho hlady nebo ho v nevytopeném pokoji u otevřeného okna polévala studenou vodou. Informovala o tom agentura APA. Soud o tomto případu, kterému se v Rakousku dostalo velké pozornosti, ve čtvrtek jednal celý den. Čtrnáctiletý trest soud udělil spolupachatelce matky. Rozsudky nejsou pravomocné, lze se proti nim odvolat.

Soudy

Šéf tenisového svazu Kaderka míří do vazby, rozhodl soud. Funkcionář trvá na své nevině

Obvodní soud pro Prahu 7 poslal v kauze údajných dotačních podvodů do vazby prezidenta Českého tenisového svazu (ČTS) Iva Kaderku. Potvrdil to státní zástupce Ondřej Trčka. Kaderka podle něj vinu popřel a proti vazbě podal stížnost. Neveřejné vazební zasedání trvalo dvě a půl hodiny. Soud rozhodl o vazbě kvůli možnému ovlivňování svědků. Policie šéfa svazu viní z dotačního podvodu a ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, za což mu hrozí až desetileté vězení.

Na mrtvoly mám štěstí, hájil se podezřelý z vraždy vrtačkou u Pardubic. Inspiroval ho Castro

Muž, který společně se svou přítelkyní čelí obvinění z brutální vraždy provedené vrtačkou v Libišanech na Pardubicku, vypovídal ve čtvrtek před soudem. Původně se přiznal, ale nyní tvrdí, že v době spáchání činu byl na nákupu. Již bývalí partneři tak své výpovědi otočili proti sobě a shazují vinu jeden na druhého. Obžalovaný se snažil líčení co nejdéle zdržet a pronesl, že bude „klidně mluvit hodiny jako Fidel Castro“.

Posun v případu rituální vraždy vůdce kutnohorské sekty: Soud obdržel zásadní expertizu

Soudní porota, jež se zabývá případem zubařky Magdaleny Š. a učitelky Ireny S. obviněných z vraždy vůdce sekty Richarda Š., obdržela po čtyřech měsících důležitý znalecký posudek, v němž experti zhodnotili duševní stav obou žen. Vypracovaná expertiza uvedla v chod průběh vyšetřování, bylo tak vyhlášeno další jednání. Píše o tom web Blesk.cz. Obžalované se měly dopustit rituálního zabití šéfa kultu, který mimo jiné působil jako samozvaný léčitel v Kutné Hoře.

Tragický požár ve Vejprtech: Žaloba viní ředitele ústavu. Při neštěstí zemřelo devět lidí

Státní zastupitelství podalo žalobu na ředitele Městské správy sociálních služeb ve Vejprtech na Chomutovsku, pod kterou patří domov pro mentálně postižené. Kvůli jeho požáru v roce 2020 zemřelo devět lidí. Informaci potvrdila okresní státní zástupkyně Eva Seifertová. Řediteli Viktoru Koláčkovi hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti trest od tří do deseti let vězení.

Kauza tenisových dotací: Soud poslal Flégla do vazby, jedná se o Kaderkovi

Aktualizováno

Soud ve čtvrtek poslal do vazby tenisového funkcionáře Vojtěcha Flégla. Novinářům to po neveřejném jednání u Obvodního soudu pro Prahu 7 řekl Fléglův advokát Miroslav Synek. Společně s ním čelí návrhu na vzetí do vazby i stíhaný prezident Českého tenisového svazu (ČTS) Ivo Kaderka. Zbylé zadržené už policie propustila na svobodu.

Brutální vražda u Pardubic. Obviněný měl seniorku usmrtit vrtačkou, známá rodiny promluvila

Zvlášť brutální případ vraždy začal rozplétat pardubický krajský soud. Žena se měla s partnerem podílet na vraždě své matky. Muž seniorku podle obžaloby bil rukama a vázou do hlavy, potom do ní vrtal elektrickou vrtačkou a posmrtně ji poléval žíravinou, aby prý ztížil identifikaci. O případu po celou dobu exkluzivně informovala CNN Prima NEWS. Dvojici hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Aktivista Orlov jde do vězení, kritizoval válku na Ukrajině. Rusko je fašistické, řekl u soudu

Moskevský soud odsoudil známého ochránce lidských práv Olega Orlova ke 2,5 roku vězení za kritiku války proti Ukrajině a údajné diskreditování ruské armády, oznámila média. U soudního líčení podle agentury Reuters prohlásil, že ničeho nelituje, Rusko označil za totalitní a fašistickou zemi. Přímo ze soudní síně byl odveden do vězení.

Sledujeme největší soudní kauzy v České republice, i malé případy obyčejných lidí. Informujeme vás o práci české justice i justičních omylech. Máte pro nás námět? Pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.