Rusko

Nejnovější příspěvky k tématu

Postavte koridory a ropa i plyn jsou vaše. EU našla nečekaného spojence v boji s drahotou
Zahraničí

Postavte koridory a ropa i plyn jsou vaše. EU našla nečekaného spojence v boji s drahotou

Státy Evropské unie, Česka nevyjímaje, mají kvůli ruské invazi na Ukrajině velké problémy s nedostatkem plynu i ropy, což vede k čím dál citelnějším nárůstům cen. Pomocnou ruku EU nyní nabízí na první pohled nepravděpodobný hráč. Kazachstán byl doposud spojencem putinovského Ruska, ale nyní se od něj zjevně odvrací. Prezident Kasym-Žomart Tokajev napřed odmítl uznat nezávislost separatistů na Donbase a nyní EU nabídl zajímavý obchod – postavte nám koridory přes Kaspické moře a my k vám dostaneme ropu i plyn.

Živě
ON-LINE: Rusové v Mariupolu obsadili dvě komerční lodě. Ukrajinci hlásí úspěch u Chersonu

6. července 2022 06:58

Rusové se soustředí na vytvoření plné kontroly nad Luhanskou oblastí, Ukrajinci hlásí pokrok v Chersonské oblasti. Náčelník ukrajinských ozbrojených sil poděkoval Česku a Polsku za tanky. Rusové v Mariupolu obsadili dvě komerční lodě. Volodymyr Zelenskyj zkritizoval úterní rozhodnutí ukrajinské armády, která zakázala mužům v branném věku pohyb mimo trvalé bydliště bez zvláštního povolení. Bude žádat vysvětlení.

Případ Fedotov: Mstil se brankáři „nejděsivější muž planety“ a čeká ho maso staré 70 let?

6. července 2022 06:39

Místo NHL angažmá za polárním kruhem. Nikoliv v hokejovém týmu, ale v armádě. Brankář Ivan Fedotov měl mít před sebou sezonu ve Philadelphii Flyers, ale ocitl se v pořádně svízelné situaci. Podle verze Ruska nejde o nic jiného než o to, že stříbrný medailista z her v Pekingu musí absolvovat zatím nesplněnou vojenskou službu. Jiné zprávy však napovídají, že se jedná o pomstu za pakt se Západem. A že za ní stojí jeden z Putinových mužů – Igor Sečin.

Konec tatarstánských bestií na Dakaru? Protiruské sankce drtí výrobce kamionů Kamaz

5. července 2022 22:45

Téměř dvě desetiletí nechávala ruská stáj Kamaz na slavné dakarské rallye veškerou konkurenci daleko za sebou. V posledních dvou ročnících Dakaru obsadil Kamaz dokonce všechna pódiová umístění. Po agresi Ruské federace vůči Ukrajině se vše změnilo. Velmistr bojuje o přežití a reálně hrozí, že v ročníku 2023 se tovární tým na startu neobjeví.

Zelenskyj se nepohodl s ukrajinskou armádou. O kontroverzním zákazu prý nevěděl

5. července 2022 06:01

Rusové se soustředí na vytvoření plné kontroly nad Luhanskou oblastí. Ukrajinský soud zakázal tamní komunistickou stranu. Náčelník ukrajinských ozbrojených sil poděkoval Česku a Polsku za tanky. Volodymyr Zelenskyj zkritizoval úterní rozhodnutí ukrajinské armády, která zakázala mužům v branném věku pohyb mimo trvalé bydliště bez zvláštního povolení. Ukrajinský prezident bude žádat vysvětlení.

Hlavní zprávy

Následky sesuvu italského ledovce z vrtulníku: V záchranu pohřešovaných už nikdo nedoufá
Itálie

Následky sesuvu italského ledovce z vrtulníku: V záchranu pohřešovaných už nikdo nedoufá

Záchranářům s pátráním po nezvěstných turistech v italských Dolomitech budou pomáhat i vojenští policisté a hasiči, popsala z místa reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová. Ta se společně se záchranáři vydala i na průzkumný let vrtulníkem nad místo neštěstí. Bezpečnost by měly pomoci zajistit i speciální radary. Z nedalekého parkoviště zároveň zmizelo auto s českou registrační značkou, policisté ho odtáhli. Zřejmě jde o vůz dvojice Čechů, která při nedělním sesuvu přišla spolu s dalšími o život.

Tisíce Čechů trápí postcovidový syndrom. Do práce nemohou, na podporu často nemají nárok
Koronavirus

Tisíce Čechů trápí postcovidový syndrom. Do práce nemohou, na podporu často nemají nárok

Neprodloužená neschopenka, bez nároku na invalidní důchod. To jsou verdikty, se kterými si setkávají lidé s postcovidovým syndromem. Tuto diagnózu si od začátku pandemie vyslechly desetitisíce Čechů. Tisíce z nich i dlouho po prodělání covidu trápí dušnost, nepřekonatelná únava, nespavost nebo porucha paměti. Do práce se vrátit nemohou a dostat nějakou podporu od státu je náročné nebo zcela nemožné.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
21:46

Vypnutí plynu by bylo jako covid, ohromný šok, míní ekonom. Co čeká premiér Fiala?

21:03

Radiační situace na Ukrajině zůstává normální

20:33

Dalším cílem Rusů je Slavjansk, tvrdí britské a ukrajinské bezpečnostní složky a situace na ukrajinské frontě jim dává za pravdu

20:00

V okupovaném Doněcku hořel sklad ropy

Rusko

Zpravodajství z Ruska. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Rusko, které se rozkládá v Evropě a Asii, je největším státem světa. Jeho rozloha je 17 098 246 km², žije tam 146,1 milionů obyvatel. Rusko sousedí s Norskem, Finskem, Estonskem, Lotyšskem, Běloruskem, Ukrajinou, Gruzií, Ázerbájdžánem, Kazachstánem, Čínou, Mongolskem, Litvou, Polskem a Severní Koreou. Ruské Kurilské ostrovy leží kousek od Japonska a k Rusku patřící poloostrov Čukotka je nedaleko americké Aljašky. Ruská federace je hlavním následnickým státem Sovětského svazu, který se rozpadl roku 1991. Prezidentem Ruska je Vladimir Putin.