Požáry

Nejnovější příspěvky k tématu

Plameny zachvátily halu v Zápech. Škody budou vysoké, vše se ale obešlo bez zranění
Požáry

Plameny zachvátily halu v Zápech. Škody budou vysoké, vše se ale obešlo bez zranění

 • Aktualizováno
 • Hasiči strhávají halu, která začala hořet v pátek večer v Zápech u Prahy. Byly v ní uskladněny autodíly, oleje a plynové lahve. Škoda dosáhne podle majitele společnosti AD Partner asi 100 milionů korun, na místě vyšetřují hasiči s pomocí dronů a výškové techniky, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Na stanovení výše škody je podle ní zatím brzy. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

  Masivní požár u hlavního nádraží v Plzni. Hořel vlak, hasiči prohledávali vagony

  27. června 2022 13:43

  V blízkosti plzeňského hlavního nádraží hořel jeden z jeden odstavených vagonů, souprava nedaleko rozdvojení trati do směrů na České Budějovice a na Prahu měla celkem pět vagonů a byla bez lokomotivy. Požár začal v pondělí krátce před 13. hodinou. Jeho příčina zatím není známá, ale spekuluje se, že ho mohli způsobit bezdomovci. Ze záběrů je vidět, jak z místa do velké výšky stoupá hustý kouř.

  Drama v hořícím domě: Záchranu tříletého chlapce zachytila kamera na hasičově obleku

  26. června 2022 14:51

  Záchrana dítěte z hořícího domu na poslední chvíli. Svět obletěly dramatické záběry, které natočili hasiči kamerou umístěnou na těle. Když dům v americkém Wisconsinu zachvátily plameny, zůstal tříletý chlapec sám v zadní ložnici a matka se pro něj nemohla vrátit. Zachraňovala další osobu. Sama při tom utrpěla popáleniny třetího stupně.

  Požár ubytovny v Brně: Sedm lidí se nadýchalo zplodin. Platil 3. stupeň poplachu

  15. června 2022 11:36
  Aktualizováno

  V Brně-Štýřicích ve středu před polednem hořel byt v ubytovně, záchranáři ošetřili sedm lidí, z toho dva skončili v nemocnici. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Zakouřený objekt muselo opustit 33 lidí. Předběžná výše škody je půl milionu korun, za požárem byla zřejmě technická závada na elektrospotřebiči.

  Tragédie v Bohumíně: Zapálil byt, aby se pomstil rodině. Lidé v zoufalství skákali z oken

  13. června 2022 16:34

  Nejhorší masový vrah v našich dějinách, nejtragičtější žhářský útok. A děsivých „nej“ bychom v případu žhářského útoku Zdeňka Konopky v Bohumíně našli ještě víc. Příčinou přitom byly malicherné rodinné spory a staré křivdy. Jedenáct lidí včetně malých dětí ale za ně zaplatilo vlastním životem.

  Hlavní zprávy

  Následky sesuvu italského ledovce z vrtulníku: V záchranu pohřešovaných už nikdo nedoufá
  Itálie

  Následky sesuvu italského ledovce z vrtulníku: V záchranu pohřešovaných už nikdo nedoufá

  Záchranářům s pátráním po nezvěstných turistech v italských Dolomitech budou pomáhat i vojenští policisté a hasiči, popsala z místa reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová. Ta se společně se záchranáři vydala i na průzkumný let vrtulníkem nad místo neštěstí. Bezpečnost by měly pomoci zajistit i speciální radary. Z nedalekého parkoviště zároveň zmizelo auto s českou registrační značkou, policisté ho odtáhli. Zřejmě jde o vůz dvojice Čechů, která při nedělním sesuvu přišla spolu s dalšími o život.

  Vládní krize na Slovensku: Koalice se bortí, Matovič podle kritiků ničí celou zemi
  Slovensko

  Vládní krize na Slovensku: Koalice se bortí, Matovič podle kritiků ničí celou zemi

  Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu. Nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl novinářům předseda strany Richard Sulík.

  Tisíce Čechů trápí postcovidový syndrom. Do práce nemohou, na podporu často nemají nárok
  Koronavirus

  Tisíce Čechů trápí postcovidový syndrom. Do práce nemohou, na podporu často nemají nárok

  Neprodloužená neschopenka, bez nároku na invalidní důchod. To jsou verdikty, se kterými si setkávají lidé s postcovidovým syndromem. Tuto diagnózu si od začátku pandemie vyslechly desetitisíce Čechů. Tisíce z nich i dlouho po prodělání covidu trápí dušnost, nepřekonatelná únava, nespavost nebo porucha paměti. Do práce se vrátit nemohou a dostat nějakou podporu od státu je náročné nebo zcela nemožné.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  21:03

  Radiační situace na Ukrajině zůstává normální

  20:33

  Dalším cílem Rusů je Slavjansk, tvrdí britské a ukrajinské bezpečnostní složky a situace na ukrajinské frontě jim dává za pravdu

  20:00

  V okupovaném Doněcku hořel sklad ropy

  19:50

  V Dněpropetrovské oblasti byli v důsledku večerního ostřelování zraněni tři lidé

  Požáry

  Aktuální zpravodajství o požárech a žhářství v České republice i ve světě. Máte pro nás námět? Pište na Facebooku CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.