Požáry

Nejnovější příspěvky k tématu

Na Kokořínsku hořel les. Hasiči měli problém se k němu dostat, hadice natáhli na 300 metrů
Požáry

Na Kokořínsku hořel les. Hasiči měli problém se k němu dostat, hadice natáhli na 300 metrů

V CHKO Kokořínsko hořel ve středu v podvečer les, hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Požár zasáhl přibližně hektar lesa v katastru obce Dobřeň na Mělnicku. Podle vyšetřovatele bylo jeho příčinou neprokázané cizí zavinění. Nikdo se nezranil a škoda nevznikla, uvedl ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

Utekl hrobníkovi z lopaty. Muž přežil vzplanutí elektrokoloběžky, ohnivé peklo natočila kamera

19. května 2023 11:01

K náhlému vzplanutí elektrokoloběžky uvnitř domu došlo v Brentu na severozápadě Londýna. Muž nechal o víkendu své vozítko nabíjet v kuchyni. Baterie však začala hořet a oheň se rozšířil po celé místnosti. Záběry zveřejnili místní hasiči se záměrem upozornit na možné nebezpečí, které nabíjení uvnitř místností přináší. V tomto roce evidují desítky podobných případů. O požáru píše web Sky News.

Požár v Českém Švýcarsku měl způsobit Němec pod vlivem alkoholu. Spekuluje se o pyrotechnice

18. května 2023 15:14
Aktualizováno

Hasiči v pátek ráno ukončili zásah v Českém Švýcarsku, řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Silnice z Hřenska na Meznou je volná, turisté opět mohou po cestě od Tří pramenů k Pravčické bráně, uvedl mluvčí Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov. Policie v pátek uvedla, že z ohrožení z nedbalosti podezírá Němce, který byl pod vlivem alkoholu.

Velký požár prodejny Hecht v Tehovci způsobilo vznícení akumulátoru. Škoda činí 60 milionů

17. května 2023 20:25
Aktualizováno

Příčinou požáru, který ve středu večer zachvátil prodejnu se zahradní technikou Hecht v Tehovci u Prahy, bylo vznícení akumulátoru v dílně elektronářadí. Předpokládaná škoda je 60 milionů korun. Na místě je v pátek ráno ještě dobrovolná jednotka hasičů. Když bude při průzkumu vše v pořádku, hasiči objekt předají majiteli, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Kdo jsou propuštění žháři z Vítkova? Bývali to prý slušní kluci, ale měli Mein Kampf ve skříni

16. května 2023 19:38

Václav Cojocaru a Ivo Müller, první oslavil v únoru pětatřicet, druhému bude v říjnu osmatřicet. V úterý 16. května se po třinácti letech dočkali předčasného propuštění z vězení. Než skončili za mřížemi, v rodině, mezi spolužáky i sousedy se o nich mluvilo jako o slušných hoších. Jenže v dubnu 2009 se tihle způsobní kluci pokusili žhářským útokem upálit osmičlennou romskou rodinu ve Vítkově. Cojocaru měl přitom pykat 20 a Müller dokonce 22 let, ale vrchní soud mu později snížil trest o dva roky. Jak změnil žháře výkon trestu v mírovské věznici?

Žhářský útok změnil Natálce život. Soudce skončil s prořízlým hrdlem, svědek se bál o rodinu

13. května 2023 06:30

Byla to děsivá noc. Nejen pro rodinu, která v jednom ze starších vítkovských domů žila, ale pro všechny obyvatele malé vesnice na severu Moravy. Když se skupina neonacistů rozhodla zaútočit na dům romské rodiny zápalnými lahvemi, zřejmě nedomyslela, co strašlivého způsobí. Čtveřice mladíků těžce zranila ani ne dvouletou Natálku. Ta přežila jen díky skvělé péči odborníků. Případ připomínáme v našem seriálu Zvlášť závažné zločiny.

Policie už zná jména tří obětí tragického požáru v Brně. Pomozte nám odhalit ostatní, prosí

11. května 2023 12:48

Kriminalistům se po tragickém požáru v Brně v Plotní ulici podařilo zatím identifikovat dva muže a jednu ženu, pět dalších obětí je stále neznámých. Nadále proto žádají o pomoc veřejnost. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí policistů Pavel Šváb. Ve čtvrtek by také podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové měla najatá firma začít s odstraňováním požárem poškozených stavebních buněk, na místě se ale dopoledne zatím nic nedělo. Příčinu požáru policie nadále zjišťuje.

Soud propustil žháře z Vítkova. Jsem v šoku a chce se mi brečet, říká matka popálené Natálky

11. května 2023 10:29
Aktualizováno

Šumperský okresní soud ve čtvrtek podmíněně propustil z vězení dva muže odsouzené na 20 let za žhářský útok na domek Romů ve Vítkově na Opavsku z dubna 2009. Žádost podali Václav Cojocaru a Ivo Müller, oba si odpykávali za pokus o několikanásobnou rasově motivovanou vraždu 20 let, za sebou tak mají dvě třetiny trestu. Oběma mužům soudce Lubomír Kozák uložil sedmiletou zkušební dobu. Anna Siváková, matka Natálky, která byla při tomto útoku těžce popálena, s jejich propuštěním nesouhlasí. Řekla, že je v šoku a chce se jí brečet.

Aktuální zpravodajství o požárech a žhářství v České republice i ve světě. Informujeme vás o průmyslových požárech, které mohou otrávit okolní vzduch, i tragické požáry, které si vyžádaly lidské životy. Máte pro nás námět? Pište na Facebooku CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.