Požáry

Nejnovější příspěvky k tématu

Požáry

Na Domažlicku propukl masivní požár, hasiči kolabovali. Video z dronu odhalilo rozsah neštěstí

 • Aktualizováno
 • Hasiči v neděli večer dohašovali požár pneumatik v Postřekově na Domažlicku, který se rozhořel po poledni a rozšířil se na rodinný dům a další budovy. Požářiště budou hlídat celou noc. Informoval o tom velitel hasičského zásahu David Dopirák. Podle mluvčího hasičů Michala Holečka se podařilo plameny lokalizovat asi po dvou hodinách, stupeň poplachu byl od 16:00 snížený ze třetího na druhý a došlo k redukci počtu jednotek. Policie bude případ prověřovat kvůli podezření z obecného ohrožení. Během zásahu se zranilo několik hasičů. Záchranáři ošetřili čtyři z nich, tři převezli do nemocnice, uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Uherek.

  Hořela slavná francouzská katedrála: Oheň zasáhl její věž, rozsah škod i příčina se zjišťují

  Aktualizováno

  V katedrále v Rouenu na severu Francie ve čtvrtek vypukl požár, hořela jedna z věží. Po asi 90 minutách se ale hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu. Na sociální síti vznik požáru oznámil starosta města Nicolas Mayer-Rossignol. Rozsah škod i příčina se zjišťují. Všichni přítomní se z katedrály bezpečně evakuovali. Kolem páté hodiny odpoledne hasiči oficiálně prohlásili požár za uhašený, píše Le Monde.

  Dva roky od tragického požáru: V Českém Švýcarsku se budou konat vycházky se strážci a odborníky

  Strážci a odborníci připravili komentované vycházky po různých místech národního parku České Švýcarsko. První cestu mohli zájemci absolvovat s geologem Jakubem Šafránkem po vyhlídkách v Jetřichovicích. Pro veřejnost je připravena například i pětikilometrová mírně náročná trasa po spáleništi dva roky od obřího požáru, jenž zasáhl národní park. Plocha po požáru je v současné době nejmladším přirozeně vznikajícím lesem v zemi. Do boje s požárem v oblasti Českého Švýcarska, který se rozšířil a zasáhl také obydlenou oblast, nastoupily hasičské záchranné složky profesionálních i dobrovolných hasičů. Většina z nich využívá vozidla Tatra, která pomáhají i v těžko přístupných lokalitách.

  Masivní požár výzkumného institutu u Moskvy. Zemřelo nejméně osm lidí, někteří skákali z oken

  Aktualizováno

  Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v institutu pro výzkum a výrobu elektroniky ve Frjazinu u Moskvy, uvedla agentura TASS s odvoláním na záchranáře. Dříve gubernátor Moskevské oblasti uváděl dva mrtvé. Hasičům se podařilo jednoho člověka evakuovat do bezpečí, ale v hořící budově zůstalo uvězněno devět lidí, uvedlo dříve ministerstvo pro mimořádné události. Někteří z nich podle zpráv na sociálních sítích vyskočili z oken.

  Aktuální zpravodajství o požárech a žhářství v České republice i ve světě. Informujeme vás o průmyslových požárech, které mohou otrávit okolní vzduch, i tragické požáry, které si vyžádaly lidské životy. Máte pro nás námět? Pište na Facebooku CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.