reklama

Zdraví

Nejnovější příspěvky k tématu

Vojtěch chce přísnější opatření proti covidu. Týkají se restaurací i roušek v práci

19. října 2021 17:21

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu vládě navrhne, aby personál restaurací musel kontrolovat testy či očkování zákazníků. Chce také obnovit povinné nošení respirátorů uvnitř v zaměstnání. Vládě předloží znovu návrh na zkrácení doby platnosti negativních testů na COVID-19, zároveň ale chce zkrátit dobu karantény, pokud bude ukončena negativním PCR testem. Od prosince by navíc testy neměly být hrazeny ze zdravotního pojištění, pokud je nenařídí lékař či hygienická služba.

Měli bychom Zemana zbavit pravomocí, shodli se lídři koalic. Chtějí další zprávu ÚVN

19. října 2021 15:47

Lídři koalice Spolu a Pirátů se Starosty se seznámili s informacemi o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, které Ústřední vojenská nemocnice poskytla vedení Senátu. O aktivaci článku 66 ústavy, která by prezidenta zbavila pravomocí, by měl Senát jednat 5. listopadu. Podle šéfa ODS Petra Fialy by Sněmovna na horní komoru Parlamentu měla navázat do deseti dnů. Pokud se Zemanův stav do té doby nezlepší, lídři obou koalic se vysloví pro aktivaci zmíněného článku.

Afrikou se šíří nová droga. Narkomani užívají drcený automobilový katalyzátor

19. října 2021 13:13

Drogová závislost je fenomén, který zásadně ovlivnil dějiny 20. století a ovlivňuje i současnost. Jak je ale dobře známo, k pořádnému „materiálu“ se lze dostat jen prostřednictvím pořádného množství peněz. V Africe proto tamní narkomani vynalezli způsob, jak se „sjet“ do bezvědomí prakticky zadarmo. Stačí jim k tomu rozdrcená keramická výplň autokatalyzátoru.

Hradní kancelář se dlouhodobě chová podivně, ale teď už je to za hranou, říká Kupka

19. října 2021 06:45

Místopředseda ODS Martin Kupka se pustil do blízkých spolupracovníků prezidenta Miloše Zemana. „Trochu jsme si zvykli na to, že se hradní kancelář chová podivně, ale tohle je daleko za hranou toho, co si můžou dovolit,“ řekl Kupka během vysílání CNN Prima NEWS. Hradní kancléř Vratislav Mynář i Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček čelí ostré kritice za to, že dlouhodobě zamlčovali prezidentův zdravotní stav.

Chlapeček z Brna bojoval o život kvůli covidu. Syndrom mu způsobil krvácení do mozku

18. října 2021 22:57

Čtyřletý Eddie z Brna skončil v nemocnici se silným zvracením. Lékaři si nejdříve mysleli, že jde o pouhou virózu, výsledky testů však byly zdrcující. Chlapec utrpěl masivní krvácení do mozku. To vše kvůli postcovidovému syndromu, který může u dětí vyvolat přemrštěnou reakci imunitního systému, kdy se tvoří sraženiny a mizí krevní destičky.

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku

18. října 2021 22:38

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) je přesvědčen, že předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) jel do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na žádost prezidenta Miloše Zemana. Sám ministr prý se Zemanem ještě před dvěma týdny mluvil. Podle něj zněl prezident sice unaveně, ale mentálně byl v pořádku. Zeman není podle lékařů od minulého týdne schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá zdravotní prognóza je nejistá.

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

18. října 2021 21:36

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Lhář, gauner a zločinec. Prakticky vykonával pravomoci prezidenta, praží Mynáře politici

18. října 2021 19:59

Hradní kancléř Vratislav Mynář čelí na sociálních sítích ostré kritice za to, že dlouhodobě mlžil ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle dopisu Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) adresovaného šéfovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Hlavní zprávy

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu
360°

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu

Lidé více slyší na dezinformace a mnohdy věří věcem, které racionálně nedávají hlavu ani patu. Koronavirový scénář v České republice proběhne tak, jak jej určí neočkovaní, uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové upozornila, že COVID-19 je v tuto chvíli neléčitelná nemoc, proto je prevence zásadní.

reklama

Zdraví

Zde najdete rubriky Hubnutí, Životní styl, Mateřství, Psychika a Nemoci a v nich inspiraci, zajímavosti a fakta. Co ovlivňuje fyzické i psychické zdraví a jak o něj pečovat. To důležité i vtipné, vážná i odlehčená témata.