reklama

Zdraví

Nejnovější příspěvky k tématu

Rekordní nárůst počtu nakažených ve školách. PCR testy odhalily oproti minulému týdnu dvojnásobek

28. ledna 2022 14:31

Po pondělním testování ve školách se podle ministerstva zdravotnictví potvrdilo PCR metodou 16 627 případů nákazy koronavirem. Je to víc než dvojnásobek proti minulému týdnu. Mezi žáky odhalily PCR testy 15 178 nakažených a mezi pedagogy 1 449. Růst je podle úřadu důsledkem naprosté dominance nové koronavirové varianty omikron, jejíž podíl na všech nových nákazách už podle Státního zdravotního ústavu činí víc než 98 procent. Metoda PCR potvrdila výsledky zhruba 59 % pozitivních antigenních testů.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

27. ledna 2022 18:51

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Válek prozradil, kdy se Česko může vrátit do normálu. S experty chystá strategii

27. ledna 2022 14:12

Ačkoliv řada lidí vyzývá vládu premiéra Petra Fialy (ODS) k tomu, aby zrušila většinu současných protiepidemických opatření, jako to udělali například Britové, podle kabinetu by to bylo předčasné. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale potvrdil, že jeho tým o možném rozvolnění restrikcí často hovoří. Vláda už představila svou předpověď, kdy by „návrat k normálu“ mohl nastat.

Bez vakcíny žádné srdce. Nemocnice odepřela transplantaci těžce nemocnému otci dvou dětí

26. ledna 2022 20:50

Raději smrt, než očkování. Slova mnoha odmítačů vakcíny se mohou naplnit v případě jednatřicetiletého DJ Fergusona. Je na vrcholu transplantačního seznamu, jeho zdravotní stav je kritický. Nové srdce ale nedostane. Odmítá se totiž naočkovat proti covidu, což je podmínkou pro transplantaci platící pro nemocnice nejen v americkém v Bostonu.

Omikronem se lidé mohou nakazit opakovaně. Vědec vysvětlil, jak je to možné

26. ledna 2022 14:08

S variantou omikron se už potýká téměř celý svět. Nově se ale ukázalo, že se touto koronavirovou mutací může člověk nakazit i opakovaně. Podle slovenského matematika Richarda Kollára je to dáno variantou BA.2, která je s omikronem částečně podobná. Například ve Francii proto místo poklesu počtu nakažených toto číslo nadále stoupá. Pozitivních testů je denně v zemi ještě zhruba o čtvrtinu více. Rekordy padají také v Česku. Pozitivních testů bylo za úterý téměř 40 tisíc.

Už jednou jsem proti pandemickému zákonu hlasoval, jde to bez něj, říká vládní senátor

25. ledna 2022 23:41

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) zastupující v horní komoře Parlamentu vládní koalici hlasoval už proti minulému návrhu pandemického zákona. „Zvládnout covid lze i bez něj,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS v souvislosti s novým zněním této normy. Na druhou stranu je podle něj pandemický zákon oproti platnému krizovému zákonu „slabým čajem“. Podle právníka a představitele Iniciativy 21 Jindřicha Rajchla (Trikolóra) jde o zásah do lidských práv a svobod občanů.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

25. ledna 2022 17:19

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

Očkované ženě po porodu zničil covid plíce, bojuje o život. Zoufalý manžel se modlí

25. ledna 2022 10:58

Noční můru právě prožívá rodina z amerického Texasu. Několik dní poté, co se čerstvá maminka vrátila se svým synem z porodnice, byli oba kvůli potížím s dýcháním převezeni do nemocnice. Na vině byl covid. I když je žena očkovaná, zkolabovaly jí obě plíce a bojuje o život. Zoufalí příbuzní a kamarádi se teď za ní modlí před nemocnicí.

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

reklama

Zdraví

Zde najdete rubriky Hubnutí, Životní styl, Mateřství, Psychika a Nemoci a v nich inspiraci, zajímavosti a fakta. Co ovlivňuje fyzické i psychické zdraví a jak o něj pečovat. To důležité i vtipné, vážná i odlehčená témata.