Zdraví

Nejnovější příspěvky k tématu

Úzkost a deprese sužují i mladé: Expertka varuje před „samoléčbou“. Jak stavy rozlišit?

Snížení energie a motivace, pocit prázdnoty a beznaděje, pokleslá nálada, myšlenky na sebevraždu. Deprese je závažným duševním onemocněním, které výrazně ovlivňuje každodenní činnosti člověka. Podle Světové zdravotnické organizace jí na celém světě trpí více než 280 milionů lidí. A stále častěji se začíná objevovat i u dětí a dospívajících. Roste také podíl těch, které trápí úzkostné poruchy. Jak od sebe jednotlivá onemocnění rozlišit, jak vypadá prevence a na co si v léčbě dát pozor? To přibližují odborníci.

Zrak se jí stále zhoršuje, přesto stát Marii snížil příspěvek. Posudkoví doktoři nestíhají

Přiznání příspěvku na péči pro lidi s omezením trvá dlouho, jeho výše je malá a navíc o stupni postižení rozhodují posudkoví lékaři od stolu, aniž by žadatele viděli. To jsou nejčastější stížnosti těch, kteří příspěvek pobírají. Podle zjištění CNN Prima NEWS, která potvrzuje i dlouholetý posudkový lékař, je žadatelů mnohonásobně více než těch, kdo žádosti posuzují, a není tak výjimkou, že hodnotící kritéria vypracuje asistent.

Agátu Hanychovou skolila nepříjemná nemoc. Byla jsem celá zelená, tělo chtělo odpočinek, řekla

Influencerka Agáta Hanychová se na sociální síti Instagram v živém vysílání svým sledujícím svěřila, že ji trápí zdravotní potíže. Začátkem týdne ji skolila střevní chřipka. Nemoc chytla od syna Kryšpína, který ji přinesl ze školy. Přiznala ale, že její tělo odpočinek potřebovalo již delší dobu. Hanychovou totiž vyčerpávají nekonečné soudní spory s otci jejích dcer.

Stále více důchodců přichází o peníze. Jak získat vratky od zdravotních pojišťoven?

Zdravotní pojišťovny vyplácejí stále vyšší částku ve vratkách za léky a léčivé přípravky, loni se už vyšplhala přes miliardu korun. S tím ale také roste počet lidí, kteří vratky nedostali. Týká se to zejména nejstarších pacientů, kteří nemají zřízené bankovní účty a z různých důvodů si nevyzvedávají složenky. Co radí pojišťovny a jak o peníze z vratek nepřijít?

Jak na jarní únavu? Máme pro vás zaručené tipy, kam vyrazit načerpat sílu

Je čas, kdy si tělo i duše zaslouží relax po zimní sezoně. V zimě tělo produkuje mnohem vyšší hladinu hormonu melatoninu, spánkového hormonu. Naopak s nástupem jara začne produkovat mnohem více serotoninu, což je hormon aktivity. Tato změna může být také jednou z příčin jarní únavy. Nechte se proto hýčkat v některém z resortů Falkensteiner Hotels & Residences. Jejich wellness zóny mají blahodárné účinky a v kombinaci s excelentní kuchyní a usměvavým personálem, jarní únava zmizí, jak mávnutím kouzelného proutku.

Obavy z černého kašle rostou. Když mi ho dítě přinese domů, je po mně, říká paní Jaroslava

Za minulý týden přibylo nejvíce případů nákazy černým kašlem od začátku roku, téměř 1 500. Nejvíce v Jihočeském a Středočeském kraji a na Vysočině. Jenže stále chybí očkovací látky. Do Česka v úterý dorazila další mimořádná dodávka vakcín, u lékařů a v očkovacích centrech by podle ministerstva zdravotnictví měly být dostupné ještě na přelomu tohoto týdne.

Zdraví je jednou z nejdůležitějších hodnot v životě, a to fyzické i psychické. Ovlivňují ho věci, jako je zdravé stravování, cvičení i vztahy s kolegy na pracovišti a v rodině, zkrátka celý váš životní styl. Poradíme vám, jak nemocem předcházet a jak se z nich zase dostat.