Filmy

Nejnovější příspěvky k tématu

Herecký svět v slzách. Zemřel představitel Brumbála z Harryho Pottera
Kultura

Herecký svět v slzách. Zemřel představitel Brumbála z Harryho Pottera

Zemřel britsko-irský herec Michael Gambon, představitel ředitele Brumbála ve filmové sérii o čaroději Harrym Potterovi. Oceňovaný divadelní a filmový herec, kterého britská královna Alžběta II. pasovala na rytíře, zemřel v nemocnici. Bylo mu 82 let. S odkazem na vyjádření rodiny o tom ve čtvrtek informoval deník The Guardian.

KVÍZ: Kdo chce vidět Idiota, nechť se staví v ředitelně. Jak znáte hlášky z filmů o škole?
Filmy

KVÍZ: Kdo chce vidět Idiota, nechť se staví v ředitelně. Jak znáte hlášky z filmů o škole?

Zpátky do školních lavic v pondělí 4. září sice usednou žáci základních a středních škol, zkrátka však nemusejí přijít ani dospělí. Řada českých oblíbených filmů, zejména komedií, je situována do školního prostředí. Hlášky, které v nich zaznívají, si oblíbily celé generace. Vraťte se jejich prostřednictvím do lavic a otestujte své znalosti v kvízu, který pro vás připravila redakce CNN Prima NEWS.

Kazma zboural česká kina. Že na to šel někdo už jedenáctkrát? Lidi jsou blázni, směje se

Filmový svět je místem plným názorů, interpretací a často i prudkých debat. Když Kazma ohlásil svůj nový film, mnozí filmoví kritici se nemohli dočkat, až ho roztrhají na kousky. Nicméně když se závěrečné titulky promítly první den na stříbrných plátnech po celém Česku, situace byla diametrálně odlišná. Kazma svým filmem nejen pohřbil veškerou kritiku, ale zároveň stanovil nový standard v českém filmovém průmyslu. Jeden z diváků prý film navštívil dokonce jedenáctkrát. Všichni ale tak nadšení nebyli. Například zpěvák Jan Bendig prý čekal víc.

Celebrity o Kazmově filmu: Mazec, pecka a husí kůže, svěřili se Perkausová, Vémola či Bendig

Přibližně tři tisíce hostů se v úterý zúčastnily slavnostní předpremiéry filmu ONEMANSHOW: The Movie, za kterým stojí Kamil Bartošek alias Kazma. Mezi pozvanými byla řada celebrit, které po zhlédnutí filmu nešetřily superlativy. „Mazec,“ zhodnotila Kazmův snímek například Eva Perkausová. „Tohle nikdo nečekal,“ vyjádřil se zápasník Karlos Vémola, zatímco zpěvák Jan Bendig měl prý při sledování „husí kůži“. Modelka Kristýna Schicková fanouškům doporučila, ať na tento film do kina určitě zajdou.

Rodina a přátelé se rozloučili s Janou Šulcovou. Výtečná ženská a herečka, vzpomínali na ni

Rodina a přátelé se v pátek v pražském Krematoriu Motol rozloučili s herečkou Janou Šulcovou. „Byla výtečná, skvělá ženská a herečka,“ zavzpomínal na ni bývalý kolega Marcel Vašinka. Jedna z hvězd komedie S tebou mě baví svět zemřela 28. července ve věku 76 let. V posledních letech trpěla zdravotními problémy, těžce také nesla pandemii koronaviru.

Filmové premiéry, recenze i sonda do života herců a hereček. Přečtěte si novinky ze světa filmů a velkých filmových událostí a festivalů. Dáme vám tipy, s jakými filmy trávit večer. Víme, jaké nejlepší snímky měl rok 2022, jaké mu kralovaly komedie a u jakých hororů se ten rok budete nejvíc bát. Víme i to, jaké filmy se nejvíce hodí pro pravou vánoční atmosféru.