Filmy

Nejnovější příspěvky k tématu

OBRAZEM: Start filmového festivalu ve Varech. Hvězdy na červeném koberci vítaly davy

1. července 2022 19:07

Na zahájení 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary čekaly v pátek odpoledne u červeného koberce hotelu Thermal stovky lidí. Na první pohled jich ale bylo méně než v minulých letech. Důvodem bylo jednak chladné počasí, ale i to, že na zahajovací ceremoniál nebyla ohlášená žádná z hlavních hvězd letošního ročníku.

Filmový trhák s padouchy z Ukrajiny? Musíme to předělat, zní ze štábu režiséra Ritchieho

28. června 2022 09:47

Premiéra nového špionážního thrilleru kultovního režiséra Guye Ritchieho Operace Fortune se odkládá. Údajně proto, že hlavními padouchy filmu jsou Ukrajinci. Akční film Ritchie natočil ještě před válkou, a to už v roce 2020. Premiéru měl mít letos na jaře. Podle britských novinářů tvůrci filmu přemýšlí, jak národnost padouchů obejít.

Prima ZOOM uvede hraný dokument o bitvě na Bílé hoře. Uvidíte v něm Vydru a Morávkovou

21. června 2022 14:20

Prima ZOOM vás vtáhne do děje českého stavovského povstání v letech 1618–⁠1622, a to včetně kontroverzní bitvy na Bílé hoře a následné smutné dohry v podobě poprav na Staroměstském náměstí. Hraný dokumentární film nazvaný Bílá hora: Kronika povstání vznikl pod taktovkou mladého autora Josefa Kotalíka. V Novém dni na CNN Prima NEWS vylíčil, proč jej natočil.

Atentát: Zrádce měl být Vladimír Menšík, vdova po Heydrichovi si na film stěžovala

27. května 2022 05:59

„Kdyby mi někdo přinesl scénář, kde po měsících příprav selže v klíčové vteřině zbraň, vyhodil bych ho,“ tvrdil Jiří Sequens. V případě filmu Atentát, který vznikl v roce 1964 a ukázal osudový čin Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka, ale stejnou zápletku napsal sám život. Stačilo přitom málo a kultovní snímek by vůbec nevznikl.

Anifilm je letos ve znamení humoru. Velký dárek dostal festival ještě před začátkem

13. května 2022 22:58

Mezinárodní festival animovaných filmů má dvacetiletou historii. Je určený pro milovníky animace, profesionály v oboru, ale i běžné návštěvníky, kteří díky neuvěřitelně široké nabídce filmů pochopí, že nabízí minimálně stejné emoce jako hraný film. Animované filmy můžou být dobrodružné, romantické, strašidelné i lechtivé. Motem letošní přehlídky je animovaný humor.

Na Bonda jsem herecky neměl. Role padouchů mi platily nájem, glosuje kariéru Julian Glover

7. května 2022 11:08

U záporných rolí nezačínal, ale vynesly mu ohromnou slávu. A také mu platily nájem, jak sám říká. Britský herec Julian Glover se může pyšnit kariérou protkanou rolemi padouchů i sofistikovanějšími postavami. Indiana Jones, Star Wars, bondovka. To všechno má Glover za sebou. O roli agenta 007 dokonce jeden čas usiloval, ale nakonec ho předstihl věhlasný Roger Moore, na kterého v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná.

OBRAZEM: Darth Vader, Střihoruký Edward i tlupa Zaklínačů. Kdo dorazil na Comic-Con?

30. dubna 2022 17:53

Stejně jako loni byl i tentokrát uspořádán s mírným zpožděním, ale přesto přilákal davy lidí. Řeč je o pražském Comic-Conu, svátku všech fanoušků sci-fi či fantasy. V prostorách pražského O2 universa se nedávno očkovalo, nyní se zde potkávali rytíři Jedi, superhrdinové, ale i predátoři či jiná krvelačná monstra. Podívejte se, jak vypadala letošní akce očima našich reportérů.

Hlavní zprávy

Zeman: Rusnok se urazil, že jsem guvernérem ČNB jmenoval Michla, a odešel z mého týmu
Partie

Zeman: Rusnok se urazil, že jsem guvernérem ČNB jmenoval Michla, a odešel z mého týmu

Od nového vedení České národní banky Miloš Zeman očekává, že nebude zvyšovat úrokové sazby, nýbrž že se zasadí o jejich stabilitu. „Jednak proto, že to (nový guvernér ČNB) Aleš Michl slíbil, jednak proto, že jsem mluvil i se třemi novými členy bankovní rady a domnívám se, že u nich není nálada k razantnímu zvyšování úrokových sazeb,“ řekl prezident republiky Miloš Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
09:24

Ruští policisté zničili pomníček zemřelému vědci, kterého odvlekli do vazby

08:48

Hadí ostrov není jen symbol. Proč je kus skály v Černém moři pro Ukrajinu důležitý?

08:29

Rusové se opevňují u Doněcka, snaží se znovuzískat jižní pozice

07:44

Ukrajina: Ruští teroristé ostřelovali Slovjansk a Kramatorsk, zabíjí civilisty

Filmy

Filmové aktuality. Premiéry, co se chystá, zprávy o filmových celebritách, zákulisní informace. Tipy na to nejlepší, co můžete vidět v kině i doma.