CNN Prima News Andrej Babiš

Andrej Babiš

Výpis příspěvků ke štítku „Andrej Babiš“

Osm tisíc dětem na kroužky? Ať mi nikdo neříká, že to lidem nepomůže, hájí příspěvek Kuba

17. srpna 2022 18:12

Jihočeský kraj uvolnil 250 milionů korun pro občany zasažené inflací a cenami energií. Peníze mají pomoci rodinám, které mají čistý měsíční příjem do 13 tisíc korun na osobu. Podle hejtmana Martina Kuby (ODS) takovým občanům pomůže i osm tisíc korun. Sdělil to v pořadu K věci. Argumentace, že je příspěvek zanedbatelný, je podle něj absurdní.

Kuriozity voleb. O politickou funkci usiluje dvaadvacet Petrů Fialů, Miloš Zeman i Babiš

17. srpna 2022 08:57

Čtyři Miloši Zemanové, dvaadvacet Petrů Fialů, tři Václavové Havlové, ale i Rakušanové, Jurečkové, Babišové nebo Kalouskové. Redakce CNN Prima NEWS prozkoumala kandidátky do podzimních komunálních voleb a zjistila, která známá jména českých politiků se v nich objevují. O místa v zastupitelstvech ale bojuje i pět ministrů.

Pekarová je symbolem zla a nenávisti, řekl Babiš. To je vyznamenání, odvětila šéfka TOP 09

16. srpna 2022 21:38

Kontaktní kampaň předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v českých regionech budí u veřejnosti velký rozruch. Kdo může za zvyšující se agresivitu lidí v obou táborech? Expremiér viní vládní pětikoalici. Šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) pak označil za „symbol zla a nenávisti“. Pekarová v reakci pro CNN Prima NEWS uvedla, že jde o „vulgární parafrázi“. Oba politici se rovněž vrátili ke kontroverznímu výroku o nacistech, který Babiš pronesl na jednom z předvolebních mítinků.

To mi hlava nebere, opřel se do vlády kvůli šéfovi rozvědky senátor STAN

16. srpna 2022 08:21

Opozice volá po výměně šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka, který je spojován s obviněným lobbistou Michalem Redlem a nemá potřebnou bezpečnostní prověrku. Babiš a spol. proto hrozí vyvoláním hlasování o nedůvěře vládě, čemuž rozumí i koaliční senátor Zdeněk Hraba (STAN). „Hlava mi nebere, že byl vůbec jmenován,“ kritizoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Babiš nemá šanci shodit vládu. Útočí na STAN, protože se chovají amatérsky, míní politolog

15. srpna 2022 23:10

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vyhrožuje kabinetu Petra Fialy hlasováním o nedůvěře. Nejsilnější opoziční klub ve Sněmovně požaduje konec ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Vládní koalice ale v dolní parlamentní komoře disponuje pohodlnou většinou 108 hlasů. Tato snaha je proto naprosto bez šance, zhodnotil ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Petr Bláha. Jde podle něj pouze o součást Babišovy předvolební kampaně. Komentátor Petr Hartman poznamenal, že hnutí STAN dává Babišovi možnosti, jak na kabinet útočit.

Jurečka: Opozice je mimo realitu, děláme maximum. Mladí si mohou přivydělat i na brigádě

15. srpna 2022 15:56

Kombinujeme více nástrojů, které pomáhají českým občanům. Zároveň ale musíme zvažovat, jaké příspěvky jsou nezbytně nutné, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pořadu K věci. Proto příspěvek pro mladistvé nad 18 let vláda nezvažuje. Stejně jako jeho děti si prý pět tisíc mohou vydělat na brigádě. Ve vysílání CNN Prima NEWS také Jurečka hájil Fialův kabinet, zatímco opozice je podle něj mimo realitu.

Kdo nahradí Zemanovou na postu první dámy? Ve hře je Babišová, Pavlová, ale i jeden muž

15. srpna 2022 07:58

Pražský hrad se příští rok dočká nové hlavy státu. Společně s prezidentem, který nahradí Miloše Zemana, přijde také první dáma, potažmo první muž, pokud z voleb vzejde nová prezidentka. Ve hře je hned několik známých i méně známých jmen, například Monika Babišová, Eva Pavlová, Dana Středulová či Lilia Khousnoutdinová. Podívejte se na profily možných prvních dam.

Smolař Babiš, bubáci, soudkyně Pekarová i Schillerová žonglující s čísly. Co padlo v Partii?

15. srpna 2022 06:52

Nedělní Partie Terezie Tománkové přinesla po krátké vysílací pauze další ostrou debatu mezi vládními a opozičními politiky. Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) ani exministryně Alena Schillerová (ANO) nešetřily na vzájemné kritice – ve vysílání CNN Prima NEWS došlo mimo jiné na přirovnání „smolného“ Andreje Babiše (ANO) k Vladimiru Putinovi, staré citáty, bubáky či důkladný rozbor nového i starého státního rozpočtu z obou stran.

Útok na Rushdieho versus Babišův obytňák. Rakušan svým oslím můstkem pobouřil i pobavil

14. srpna 2022 14:54

Útok na světoznámého spisovatele Salmana Rushdieho otřásl světem, Českem však mnohem více hýbe reakce ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), který při odsouzení činu zároveň obvinil expremiéra Andreje Babiše (ANO) z rozdmýchávání nenávisti ve společnosti. Rakušanův výpad označil bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) za ubohost.