CNN Prima News Andrej Babiš

Andrej Babiš

Výpis příspěvků ke štítku „Andrej Babiš“

Havlíček: Fiala prohodil Válka dveřmi. Kovářová mu připomněla „ponižování“ Vojtěcha

Při vyjednávání se zdravotníky „prohodil premiér Petr Fiala (ODS) ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) dveřmi“, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO). Na jeho slova ostře reagoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS), který mu vytkl, že expremiér Andrej Babiš (ANO) se také míchal do zdravotnictví. Místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová pak Havlíčkovi připomněla ponižování ministra Adama Vojtěcha během vlády hnutí ANO.

Pavla vnímají občané lépe než Zemana, ukázal průzkum. Oznámkovali ho jako ve škole

Prezidenta Petra Pavla lidé za jeho dosavadní působení v čele státu při známkování jako ve škole hodnotili v průměru trojkou. Ve všech pěti dotazovaných oblastech byl Pavel hodnocený lépe než jeho předchůdce Miloš Zeman, vyplynulo z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK. Nejlépe si současný prezident podle respondentů vede za způsob vystupování na veřejnosti a za obhajobu českých zájmů v zahraničí, naopak nejhorší hodnocení má Pavel v otázce řešení sporů na české politické scéně.

Budou Vánoce levnější? Podívejte se, kolik stojí vánočka či štědrovečerní večeře

Ani letos o vánočních svátcích neutečeme mírnému zdražování. A to i přesto, že ceny některých základních potravin jsou nižší než před rokem. Na pultech obchodů můžeme vidět levnější máslo, vejce či cukr, naopak dražší jsou brambory nebo kapr. Agrární analytik Petr Havel pro CNN Prima NEWS uvedl, že Vánoce proti loňsku o moc dražší nebudou, přesto se na lehce vyšší ceny máme připravit.

Stanjura mě chtěl fyzicky napadnout, říká Babiš. Hádce předcházela urážka ministrovy ženy

Hlasování o státním rozpočtu ve Sněmovně předcházela slovní roztržka mezi předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS). Bývalý premiér prohlásil, že „místo lhaní mohl poslancům Stanjura vyprávět o tom, jak tuneloval rozpočet Opavy skrze svou manželku“. Takové tvrzení se ministra hluboce dotklo a šel si s Babišem situaci vyříkat. Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) dokonce musela schůzi přerušit. Ačkoliv se expremiér následně omluvil, neodpustil si další rýpanec. „Vy na druhé straně deset let urážíte moji rodinu. Toleroval jsem to a nezažaloval vás. Takže mi raději dejte pokoj, zatím jsem v klidu,“ prohlásil Babiš.

EU pochopila chybu vítání migrantů až díky V4. S Green Dealem ale prohráváme, míní experti

Až díky V4 začal západ Evropy chápat, že je bezbřehé vítání migrantů obrovská chyba, řekl politický geograf Vladimír Baar ve vysílání CNN Prima NEWS. V řešení energetických problémů nebo Green Dealu však aliance neustále prohrává, dodal komentátor Martin Schmarcz. Podle odborníků dokáže V4 ovlivňovat evropské dění pouze v případě, že mají všichni aktéři stejný zájem, který se zároveň potká s širší odezvou Evropské unie.

KOMENTÁŘ: Investoři tleskají Fialově vládě. U běžných lidí zatím premiér sklízí bídu

Mezinárodní investorská obec tleská Fialově vládě, a to jak za stabilizaci veřejných financí, tak za nastartování důchodové reformy. V reakci na hodnocení zveřejněné renomovanou agenturou Moody’s na to upozornil ekonom Lukáš Kovanda. Jakkoli by se mohlo zdát, že se pro současný kabinet jedná o čistě pozitivní zprávu, kterou zvláště před pondělní stávkou potřebuje jako sůl, není tomu tak. Dvojsečnost hodnocení spočívá především v tom, že jde rovněž o další munici pro opozici v čele s expremiérem Andrejem Babišem (ANO), která nyní může na dalších tvrdých datech ukazovat, že se žádný rozvrat veřejných financí nekoná a masivní škrty či zvyšování daní jsou proto zbytečné.

Babiš s nutellou parazituje na Fialovi, míní experti. Je podle nich vtipný, ale zmínili i meze

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš parazituje na neúspěšném videu Petra Fialy (ODS), ve kterém premiér srovnával ceny nutelly v Německu a Česku, shodují se na tom odborníci oslovení CNN Prima NEWS. Tím, že Babiš neustále zveřejňuje videa, v nichž připravuje nugát či zasazuje oříšky, chce například podle politologa Jana Kubáčka co nejdéle udržet vzpomínku na Fialovu nepovedenou komunikaci.

GLOSA: Odéesáka neprověřil, přesto ho vřele doporučil aneb Babišův trapas v pardubické kauze

Prosím, volte Martina Charváta! Přesně to žádal šéf hnutí ANO Andrej Babiš před posledními senátními volbami s tím, že Charvát má číslo na jeho mobil a že je skvělým pardubickým primátorem. Jenže ne vždy se vyplatí hrát si na neomylného manažera, který stejně jako brouk Pytlík všude byl a všechny zná. Když si totiž policie začátkem týdne přišla pro někdejšího primátora i pro dalšího člena ANO Michala Drenka, Babiš prohlásil, že hnutí „tyhle (bývalé) odéesáky neprověřilo“. Jeho prosba z roku 2022 tak vypadá mimořádně komicky.

Kalousek o možném comebacku: Nikdy jsem ho nevyloučil. Po politice se mi stýská

Svůj politický návrat jsem nikdy nevyloučil. Je možné, že se o něj někdy budu ucházet. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Miroslav Kalousek, zároveň přiznal, že se mu po politice stýská. Spoluzakladatel TOP 09 a exministr financí se rozpovídal také o svém vztahu k zesnulému Karlu Schwarzenbergovi i o tom, jak vnímal Dominika Feriho, když byl ještě poslancem. „Měl bezpochyby velký politický talent. Sám jsem si ale nikdy nebyl jistý, jestli budoval značku TOP 09, nebo svou vlastní,“ sdělil Kalousek.