reklama

Izrael

Nejnovější příspěvky k tématu

Muž nemůže do roku 9999 opustit Izrael. Na alimentech dluží ženě přes 50 milionů

27. prosince 2021 15:20

Australan Noam Huppert má zákaz vycestovat z Izraele, dokud nedoplatí příspěvky na děti, které dluží. Podle listu The Jerusalem Post má zákaz trvat tisíce let a Australan nemá právo odjet do 31. prosince roku 9999. Jedinou alternativou je, že by se čtyřiačtyřicetiletému muži podařilo uhradit platby na děti ve výši 7,5 milionu šekelů (zhruba 52 milionů korun).

Bez dalších dávek to bude stejné jako před vakcínami, varují izraelští vědci

26. prosince 2021 21:05

Bez dalších posilovacích dávek vakcíny proti nemoci COVID-19 by Izraelci kvůli variantě omikron už během několika měsíců nebyli chráněni, napsal deník The Jerusalem Post s odkazem na prezentaci expertních skupin. Ty své analýzy představily vládě, čímž mohly mít vliv na rozhodnutí o startu podávání čtvrté dávky. Další kolo očkování se podle vědců vyplatí a neočekávají žádné zásadní vedlejší účinky.

Čtvrtou dávku experti z Izraele nedoporučili. Ani pro seniory a lidi s nižší imunitou

13. prosince 2021 10:04

Izraelští zdravotničtí odborníci, kteří působí jako poradci vlády v postupu proti covidu, nedoporučili zavést čtvrtou dávku očkování pro běžnou populaci. Dávají přednost tomu dokončit očkování co největšího množství lidí třetí, posilovací dávkou vakcíny, informoval izraelský deník Haarec. V době, kdy se šíří nová a vysoce přenosná koronavirová varianta omikron, navrhl možnost začít s aplikací čtvrté dávky premiér Naftali Bennett i ministr zdravotnictví Nican Horovic.

Mistrovství světa ve squashi zrušili. Malajsie totiž odmítla vpustit izraelské sportovce

30. listopadu 2021 14:49

Světová squashová federace zrušila mistrovství světa mužských družstev v Malajsii pouhých devět dnů před jeho začátkem. Reagovala tím na fakt, že tamní vláda zakázala vstup izraelským sportovcům s odůvodněním, že jim nedokáže garantovat bezpečnost. Podle předsedy České asociace squashe Tomáše Cvikla to bylo správné rozhodnutí.

Univerzální dezinfekce? Rádiové vlny zabijí 99 procent koronavirů, ukázala studie

28. listopadu 2021 08:15

Vědci z izraelské Ariel University se snažili využít speciální rádiové vlny známé jako mikrovlny k eliminaci koronaviru. Výsledky studie dopadly lépe než uspokojivě. Během dvou vteřin dokáží vlny na různých površích zabít více než 99 procent virů. I když metoda nefunguje v případě, kdy se koronavirus dostane do lidského těla, v budoucnu by se mohlo jednat o běžnou a velmi účinnou formu dezinfekce povrchů ve vnitřních prostorách.

Hlavní zprávy

Bolelo to? Ne, hlásí děti v očkovacím centru. Kámoškám injekci zakazují rodiče
Reportáž

Bolelo to? Ne, hlásí děti v očkovacím centru. Kámoškám injekci zakazují rodiče

Bojí se děti injekce proti covidu? „Očkování mi nevadí,“ říká desetiletá Anežka Florčíková před největším očkovacím centrem v Ostravě. A pak bezelstně dodá: „Mám to spíš ráda. Jeden kamarád už je taky očkovaný, další zatím moc nechtějí.“ Anežčina maminka Natálie je zastáncem vakcinace, za sebou má tři dávky: „Je to i kvůli babičkám a dědečkům, aby mohli dcerku hlídat a já se nemusela bát, že je nakazí.“

reklama

Izrael

Zpravodajství z Izraele. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Izrael je jediným židovským státem na světě. Leží v oblasti jihozápadní Asie u Středozemního moře. Sousedí s Libanonem, Sýrií, Jordánskem a Egyptem. Jeho hlavním městěm je Tel-Aviv, prezidentem je Re'uven Rivlin.