reklama

Byznys

Nejnovější příspěvky k tématu

Mozartovy koule v ohrožení. Výrobna je v úpadku, těžce ji zasáhla pandemie covidu

1. prosince 2021 18:20

Rakouský producent pamlsků Salzburg Schokolade je v úpadku. S firmou vyrábějící slavné čokoládové bonbony Mozartovy koule (Mozartkugeln) pro americký koncern Mondelez bude v úterý zahájeno insolvenční řízení, informovala ve středu agentura APA. Společnost vlastní v Česku závod na balení cukrovinek, kterého se však úpadek podle vedení společnosti týkat nebude.

Zemřel významný disident, novinář a obhájce lidských práv Petr Uhl

1. prosince 2021 16:33

Ve věku 80 let ve středu zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv. Sdělila to jeho manželka, někdejší ombudsmanka Anna Šabatová. Uhl patřil k nejvýraznějším postavám československého disentu a mimo veřejné dění nezůstal ani po listopadu 1989.

Šermovaná o rozpočet. Fialova vláda ho chce překopat, Schillerová mluví o rukojmích

1. prosince 2021 14:34

Česká republika bude zřejmě na začátku příštího roku hospodařit s rozpočtovým provizoriem. Vznikající vláda Petra Fialy chce totiž rozpočet vlády Andreje Babiše (ANO) překopat, Sněmovna ho ale nestihne schválit. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO) varovala, že se jedná o hazard a budoucí kabinet si bere za rukojmí ty, kteří budou čekat na kompenzační covidové programy.

Elektřina i plyn příští rok podraží, oznámily úřady. Kolik si za energie lidé připlatí?

1. prosince 2021 11:43
Aktualizováno

Elektřina a plyn v příštím roce lidem zdraží. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta. Vyplývá to ze středečního oznámení Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny energií stanovuje. V celkových cenách se projeví přibližně dvouprocentním nárůstem u elektřiny, jednoprocentním u plynu. Další zdražení lidi čeká u neregulované složky ceny energie, do které dodavatelé energií promítají nákupy drahých energií na burze, uvedl ERÚ.

Krejčířova vila se prodala za desítky milionů korun. Před lety z ní utekl policii

30. listopadu 2021 13:08

Vila odsouzeného Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy byla v úterý vydražena za 21,38 milionu korun. V osmém pokusu dražby přihazovali dva zájemci. Vyvolávací cena 21,1 milionu korun byla stejná jako při sedmém pokusu vilu vydražit loni v srpnu. Vyplývá to z informací na portálu e-drazby.cz. Jméno vítěze dražby nebylo zveřejněno. Krejčíř uprchl v roce 2005 z Česka během policejní prohlídky právě z černošické vily.

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

30. listopadu 2021 12:11

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Hlavní zprávy

reklama

Byznys

Aktuální zpravodajství z prostředí české i zahraniční ekonomiky. Byznys, finance, burzy a trhy, EET, daně, hypotéky, kryptoměny, startupy a média.