Byznys

Nejnovější příspěvky k tématu

Sázkaři se vztekají na Babiše, chtějí vrátit peníze. Z čeho teď nakrmím děti, zuří volička
Andrej Babiš

Sázkaři se vztekají na Babiše, chtějí vrátit peníze. Z čeho teď nakrmím děti, zuří volička

Expremiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) před několika dny nabádal své příznivce, aby si na něj před druhým kolem vsadili peníze. Lákal je na vysoký kurz u sázkových kanceláří. Mnozí jeho výzvu vyslyšeli a vsadili na něj stovky i tisíce korun. Nyní, po jeho volebním neúspěchu, se ovšem hněvají. Babiše kritizují, že je okradl a smutní, že údajně nemají například na plenky či potraviny. Na poraženého kandidáta kromě toho míří i trestní oznámení. Za krok se sázením jej zkritizoval i vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Levnější lyžování v Alpách nebo lacinější potraviny. Jaké jsou výhody silné koruny?

27. ledna 2023 06:15

Česká koruna vůči euru stále posiluje. Dobrá zpráva to je především pro ty, kteří rádi nakupují v zahraničí, nebo pro cestovatele. Ekonomové upozorňují, že pokud lidé plánují dovolenou na horách či u moře, je nejlepší čas pořídit si eura. Oproti tomu je současný kurz koruny nevýhodný pro exportéry, kteří do ciziny vyvážejí své zboží.

Není Mustang jako Mustang. Černý hřebec vás pěkně potichu odveze na hřbitov

26. ledna 2023 16:42

Elektromobily konečně nalezly své nejideálnější uplatnění –⁠ v pohřebnictví vynikne přednost dokonale tichého chodu a vadit nebude menší dojezd a flexibilita. Britská společnost specializovaná na stavbu pohřebních vozidel do své nabídky kromě hybridních černých Mercedesů nově zařadila také plně elektrický Ford Mustang Mach-E, a to hned ve dvou smutečních variantách.

Končí platnost téměř milionu dálničních známek. Kde lze pořídit novou a kolik stojí?

26. ledna 2023 09:04

Letitý zvyk vylepovat vždy v lednu novou dálniční známku se s její elektronickou formou změnil. Podle zprávy Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pozbylo nebo v nejbližších dnech pozbude platnost až 850 000 virtuálních známek zakoupených v loňském roce. Kontrola platnosti není složitá a rozhodně se vyplatí – majiteli vozila při neoprávněném vjezdu na dálnici hrozí vysoká pokuta.

V ČR tankujeme levněji než v okolních zemích. Naftu můžeme více zdanit, navrhuje ekonom

24. ledna 2023 09:22

Benzin a nafta patří v Česku k nejlevnějším v Evropě. Z okolních států řidiči natankují benzin levněji pouze v Polsku, dále pak i v Chorvatsku nebo Slovinsku, nafta je však dražší všude. Například v Německu jsou paliva dražší i o osm korun. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 v ČR činila v minulém týdnu 36,22 koruny za litr, litr nafty stál 37,29 koruny. Podle analytiků lze ale v následujících týdnech očekávat opětovné zdražení.

Čečenci plánují výrobu speciálního bojového vozidla „Džihádista“. Má zamířit na Ukrajinu

23. ledna 2023 18:23

Čečenské úřady podle agentury TASS oznámily, že jednají o zahájení výroby lehkého vojenského vozidla v závodě Čečenavto. Vozidlo označované jako „stroj na džihád“ nebo „džihádista“ má být primárně zařazeno do vybavení čečenských jednotek bojujících na Ukrajině. Novinka ve výzbroji má být testována také na ruské univerzitě speciálních sil.

Dopředu promyslela miliardový podvod i útěk. FBI marně hledá bulharskou kryptokrálovnu

23. ledna 2023 15:52

Bulharská rodačka Ruja Ignatová je nadále jednou z nejhledanějších žen planety. Podnikatelka stála v čele podvodného investičního projektu OneCoin, pomocí kterého zpronevěřila čtyři miliardy dolarů. Teď po ní marně pátrá FBI i Europol. Na svět se mezitím dostaly nové informace o tom, jak Bulharka svůj podvod plánovala.

Teď je správný čas na nákup eur. Analytici varují před oslabením koruny o desítky haléřů

23. ledna 2023 11:01

Česká měna by v příštích měsících měla oslabit ze současných hodnot, které jsou k euru nejsilnější od krizového roku 2008. Mohla by tak klesnout o několik desítek haléřů z pátečních 23,90 Kč za euro. Vyplývá to z odhadů analytiků. Posilování koruny z posledních týdnů podle nich souviselo s návratem rizikového apetitu k exotičtějším měnám, jako je koruna. Roli hraje i vyšší úročení domácí měny.

Rubrika Byznys je určena pro všechny, kteří se zajímají o podnikání a chtějí získat nejnovější informace o trendech a novinkách v oblasti byznysu a ekonomiky. Byznys je všude tam, kde jsou peníze.