reklama

Média

Nejnovější příspěvky k tématu

Zemřel kreslíř Westergaard. Autor karikatury, která rozzuřila muslimy
Média

Zemřel kreslíř Westergaard. Autor karikatury, která rozzuřila muslimy

V Kodani zemřel ve věku 86 let dánský kreslíř Kurt Westergaard, jehož karikatura proroka Mohameda spolu s dalšími satirickými obrázky vyvolala před lety rozsáhlé protesty v řadě muslimských zemí. V pondělí o tom informoval web BBC s odvoláním na místní média. Karikaturista podle nich zemřel po dlouhé nemoci 14. července, den po svých narozeninách.

Vlády špehují novináře pomocí programu izraelské firmy. Dva z nich byli zavražděni
Média

Vlády špehují novináře pomocí programu izraelské firmy. Dva z nich byli zavražděni

Vlády různých zemí využily technologii kontroverzní izraelské společnosti NSO Group ke špehování novinářů, lidskoprávních aktivistů či právníků. Vyplývá to ze zveřejněných závěrů investigativní práce 17 světových médií, na které se podílel i český server investigace.cz. Vlády podle těchto závěrů zneužily špionážní program od NSO nazvaný Pegasus. Izraelská firma dlouhodobě trvá na tom, že její technologie jsou určené pouze pro použití proti zločincům či teroristům.

Další příspěvky k tématu

Bojoval až do konce, ale prohrál. V Nizozemsku zemřel postřelený novinář, rodina truchlí

V Nizozemsku zemřel známý novinář Peter de Vries, podle rodiny podlehl střelným zraněním z minulého týdne. De Vries se proslavil svými reportážemi o nizozemském kriminálním podsvětí a v minulosti opakovaně čelil kvůli některým kauzám výhrůžkám, napsala dnes agentura Reuters. Minulé úterý jej postřelili na ulici krátce po jeho pravidelném vystoupení v televizi. Čin tehdy odsoudili politici z Nizozemska i z dalších evropských zemí. Policie drží ve vazbě dva podezřelé.

Nenuťte mě reagovat na každého blbečka, řekl Zeman k smazanému tweetu Lutonského z ČT

K eskalaci napěti mezi Českou televizí a Hradem přispěl tweet zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského. Ten na sociální síti kritizoval prezidenta Miloše Zemana za to, že se ihned nevyjádřil k pohromě, kterou minulý týden na jihu Moravy způsobilo tornádo. Zemana tam přitom volila drtivá většina lidí. Lutonského twitterový účet je od pátku 2. července smazaný.

Průměrní, ale srdnatí Češi vymazali naše hvězdy. Nizozemská média píší o potupě a tvrdě kritizují

Obrovská vlna kritiky se z médií valí na nizozemskou reprezentaci. Poté, co Češi v neděli v Budapešti přehráli Oranjes bez větších problémů 2:0, píší nizozemské weby o absolutním selhání a propadu nizozemského fotbalu. Nit nezůstala suchá hlavně na kapitánovi Wijnaldumovi a trenéru De Boerovi. Naopak řada médií chválí srdnatý výkon Čechů, kteří úplně vymazali ze hry největší nizozemské hvězdy.

Pokutu 220 milionů eur za upřednostňování vlastní reklamy zaplatí Google ve Francii

Americká internetová společnost Google ve Francii zaplatí pokutu 220 milionů eur (5,6 miliardy Kč) za to, že při prodeji reklamy upřednostňovala své vlastní produkty před klientskými, a zneužívala tak svého postavení na trhu on-line reklamy. Americký gigant zároveň souhlasil, že dosavadní praxi změní. Oznámil to v pondělí francouzský úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Hamáček má osobní problém se mnou a já s ním. Babišovi bych béčko nedělal, říká Šlachta
360°

Hamáček má osobní problém se mnou a já s ním. Babišovi bych béčko nedělal, říká Šlachta

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) si nedovede představit, že by se mnou seděl ve vládě. Já si nedovedu představit, že bych s ním někde seděl jako s osobou, řekl šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta. Předseda sociálních demokratů s ním prý má osobní problém, to samé podle Šlachty platí i naopak. Odmítl, že by někomu dělal „béčko“, jmenovitě vládě Andreje Babiše a hnutí ANO, zopakoval ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama

Média

Vše, co potřebujete vědět o nejzásadnějším dění a změnách v tuzemských i zahraničních médiích. Informujeme vás o klíčových personálních i vlastnických změnách v médiích televizních, rozhlasových, webových i tištěných.