Média

Nejnovější příspěvky k tématu

Prima DEN byl letos s větším přesahem: Pomohl druhým a myslel i na udržitelnost
Tiskové zprávy

Prima DEN byl letos s větším přesahem: Pomohl druhým a myslel i na udržitelnost

Zábava, odpočinek, ale i udržitelnost a pomoc druhým – takový byl letošní Prima DEN. Každoročně si lámeme hlavy nad tím, jak vás co nejlépe pobavit a dopřát vám něco dobrého k jídlu a pití, ale také bychom rádi pořádali akce s větším přesahem. Hlavní témata, která nás dlouhodobě zajímají a zapojujeme se do nich pod hlavičkou Prima SVĚT, jsou trvalá udržitelnost a podpora organizací, zapojujících do běžného života lidi s nejrůznějším znevýhodněním. Tento rok byl první vlaštovkou, jež předznamenává směr, jímž se chceme v dalších letech ubírat.

Skupina Prima hlásí úspěšný vstup do podzimní sezony. Minulý týden zvítězila hned čtyřikrát

Skupina Prima vstoupila úspěšně do nové podzimní sezony. Její průměrný share za první tři týdny podzimní sezony dosáhl hodnoty 28,77 %, meziročně rostla o 0,14 p. b. Její prime time pořady ve 37. týdnu hned čtyřikrát zvítězily nad konkurencí u dospělých diváků (CS 15+). Nejsledovanějším pořadem byla novinka Pod hladinou, kterou si nenechalo ujít 1 008 000 diváků (29,15 %) v CS 15+. Druhou sérii detektivní lovestory Zákony vlka 2 si pustilo 655 tisíc diváků (share 19,53 %). První díl se tím stal nejpopulárnějším pořadem sobotního večera u CS 15+.

Destrukce mediální rovnováhy. Komerční TV se ohradily proti růstu koncesionářských poplatků

Asociace komerčních televizí nesouhlasí se změnami, které v takzvané velké mediální novele představil ministr kultury Martin Baxa (ODS). Stanice ve svém stanovisku varují, že navýšení koncesionářských poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas by vedlo k narušení trhu a ohrozilo by mediální pluralitu. Tvrdí, že navzdory vyjádření ministerstva s nimi neproběhly avizované konzultace. Dále upozorňují, že nebylo dostatečně definováno, na co mají být nové finance použity. CNN Prima NEWS vám přináší stanovisko asociace v jeho původním znění.

Strhující detektivní love story pokračuje. Prima uvede druhou sérii seriálu Zákony vlka

Televize Prima uvede druhou premiérovou řadu úspěšné detektivní love story Zákony vlka se Stanislavem Majerem a Lindou Rybovou v hlavních rolích. Hereckou posilou nové série je Martin Finger v roli doktora Váchy. Osm nových epizod autorů Roberta Geislera a Gabriely Erleové opět zrežíroval Marek Najbrt. Zákony vlka 2 nabídne Prima divákům už tuto sobotu 16. září ve 20:15. S týdenním předstihem mohou seriál sledovat i uživatelé prima+.

Televizní a rozhlasové poplatky se zvýší. Nově je budou platit i vlastníci mobilů a počítačů

Televizní poplatek se od začátku roku 2025 zvýší o 25 korun na 160 korun měsíčně a rozhlasový vzroste o deset korun na 55 korun za měsíc. Počítá s tím návrh takzvané velké mediální novely, na kterém se shodli zástupci vládní koalice. Na tiskové konferenci to v úterý uvedl ministr kultury Martin Baxa (ODS). Návrh nyní čeká meziresortní připomínkové řízení.

Pražák koupil Mafru. Vydavatelství patřilo deset let do Babišových svěřenských fondů

Mediální mapa v České republice výrazně mění svou podobu. Majitel holdingu Kaprain Karel Pražák koupil vydavatelství Mafra a také společnost LONDA a chemické závody Synthesia. Šlo o součást svěřenského fondu expremiéra Andreje Babiše (ANO). Stoprocentní majetkový podíl zmíněných firem získá Kaprain po schválení příslušnými antimonopolními úřady. Informoval o tom web iDNES.cz.

Pražák kupuje Mafru. Vydavatelství převezme od Babišových svěřenských fondů, píše E15

Zdá se, že mediální mapa v České republice výrazně změní svou podobu. Majitel holdingu Kaprain Karel Pražák dokončuje nákup vydavatelství Mafra, které dosud ovládal svěřenský fond expremiéra Andreje Babiše (ANO). Informoval o tom web E15. Pražák chce mediální dům koupit společně s pardubickou chemičkou Synthesia. Akvizice by měla být uzavřena ještě tento týden. Hodnota celé transakce dosáhne řádově jednotek miliard korun.

Zemřela ikona televizních soutěží. Nechte své mazlíčky vykastrovat nebo vykastrovat, říkal

V devětadevadesáti letech odešla legenda televizních soutěží Bob Barker. Moderátor pořadu The Price Is Right byl několik desítek let součástí každé americké domácnosti. Podílel se na soutěži Miss USA a celý život bojoval za práva zvířat. Nelíbilo se mu přemnožení domácích zvířat, a proto každý den na konci svého pořadu apeloval: „Nezapomeňte nechat své mazlíčky vykastrovat nebo vykastrovat!“

Zemřel legendární moderátor Parkinson. Zpovídal George Michaela či Eltona Johna

Po krátké nemoci zemřel ve věku 88 let uznávaný moderátor, hlasatel a novinář Michael Parkinson. Smutnou zprávu potvrdila jeho rodina. Parkinsonova televizní kariéra trvala dlouhých sedm desetiletí, svým osobitým stylem při pokládání otázek hvězdným hostům v pořadu Parkinson na BBC si získal nejen zpovídané celebrity, ale i publikum. Kolegové na něj vzpomínají jako na „jediného svého druhu“ a dodávají, že definoval formát diskuzních pořadů.

Vše, co potřebujete vědět o dění a změnách v tuzemských i zahraničních médiích. Informujeme vás o nejnovějších trendech, nových pořadech i zásadních počinech.