Cestování

Nejnovější příspěvky k tématu

Cestování

Už to stačilo, nechceme emigrovat. Desítky tisíc místních protestovaly proti masové turistice

Desítky tisíc lidí demonstrovaly v sobotu na Kanárských ostrovech proti masové turistice v tomto španělském autonomním regionu v Atlantském oceánu. Do ulic a na promenády u pláží vyšlo manifestovat podle deníku El País přes 57 tisíc lidí, některá média uvádějí i více než 100 tisíc účastníků, kteří požadují mimo jiné limit pro počet turistů a dostupné bydlení pro místní obyvatele. V solidaritě s nimi v sobotu demonstrovaly také skupiny lidí v Madridu či Barceloně.

Jak na jarní únavu? Máme pro vás zaručené tipy, kam vyrazit načerpat sílu

Je čas, kdy si tělo i duše zaslouží relax po zimní sezoně. V zimě tělo produkuje mnohem vyšší hladinu hormonu melatoninu, spánkového hormonu. Naopak s nástupem jara začne produkovat mnohem více serotoninu, což je hormon aktivity. Tato změna může být také jednou z příčin jarní únavy. Nechte se proto hýčkat v některém z resortů Falkensteiner Hotels & Residences. Jejich wellness zóny mají blahodárné účinky a v kombinaci s excelentní kuchyní a usměvavým personálem, jarní únava zmizí, jak mávnutím kouzelného proutku.

Na probádání čekal tajuplný rondel ve Vinoři sedm tisíc let: Nikdo netuší, k čemu sloužil

Je starý zhruba sedm tisíc let a nikdo nedokáže s jistotou určit, k čemu přesně sloužil. Řeč je o pravěkém rondelu na okraji Vinoře. Poprvé ho vědci odkryli v osmdesátých letech minulého století, podruhé se k němu vrátili před dvěma lety. Překvapila je především zachovalost dávné stavby, která může leckomu připomenout světoznámý Stonehenge.

Mlýnská čtvrť vedle Šumavy. Výlet za „kopečky“ překvapí skvělou kuchyní i rozmazlujícím wellnessem

Představte si, že před sebou máte volný víkend a hledáte místo společného odpočinku s rodinou. Dobré jídlo, wellness i odpovídající služby musí být samozřejmostí. A nesmí to být daleko. Jen kousek za kopečky můžete vyrazit, v kterémkoliv ročním období za až hédonisticky rozmazlujícím wellnessovým luxusem ve Falkensteiner Genuss & Wohlfühlhotel hotelu v hornorakouském Mühlviertelu (v překladu Mlýnská čtvrť).

OBRAZEM: Božský zázrak, žasnou lidé. Pohled na „posvátné vodopády“ bere dech

Pravděpodobně jste o nich nikdy neslyšeli. Vodopády Kalandula jsou podle většiny návštěvníků – kteří se rozhodnou osobně prozkoumávat krásy střední Afriky – zázrakem od boha. Mnozí se na moment, kdy stanou u čtyřsetmetrových vodopádů, dopředu připravují. Přesto se shodují, že toto „posvátné“ místo předčí očekávání a označují ho za „skrytý poklad Angoly“.

Kdo ji pije bude ještě krásnější! Město nejznámější minerálky proslavil Ferdinand Porsche

Vratislavice nad Nisou. Městečko, které leží na půlce cesty mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, proslavilo jméno Porsche. Slavný automobilový konstruktér se narodil právě tady a v jeho rodném domě se teď nachází muzeum. Ve spojení s Vratislavicemi se vám ale vybaví možná i kyselka a není se čemu divit. Dnes je to jedna z nejznámějších minerálek u nás. Ale není to tak dlouho, co hrozilo, že zůstane jen ve vzpomínkách pamětníků. Jedinečných zážitků Vratislavice nabízejí mnohem víc a pořad Prima Město vám je představí.

Až se probudíte, budete v Thajsku: Čedok spustil přímé lety z Ostravy do exotiky

Žijeme v krásné době, přání se nám mohou plnit bez nadsázky přes noc. Jen si to představte, večer usínáte s myšlenkou na prosluněné pláže, jež lemují vysoké palmy — a druhý den tam skutečně jste! Například na thajském ostrově Phuket nebo na Mauriciu se nově mohou ocitnout cestující z letiště v Ostravě. Vůbec poprvé v historii je tam přímými lety vezme cestovní kancelář Čedok. A stejnou šanci dostanou také pasažéři v Brně.

Lucie Výborná: Expedici na jižní pól jsem nedokončila. Vysvětlila, proč miluje práci v rádiu

Moderátorka Lucie Výborná popisuje v oblíbeném pořadu Show Jana Krause, proč jí vyhovuje rozhlasový formát. Miluje prý výzvy a dobrodružství, a tak se vydala třeba na jižní pól. „Vezmete si sáně a máte před sebou tisíc kilometrů naprostého klidu,“ vzpomíná na náročnou túru, kterou kvůli zdravotním komplikacím nemohla dokončit.

Hledáte inspiraci pro letní dovolenou, adventní trhy nebo jen víkendový relax? Chcete objevit málo známe místo u nás nebo v zahraničí? U nás najdete místa, kde můžete trávit čas s rodinou i sami, dozvíte se, jaké jsou aktuální trendy v cestování a jak se mění oblíbená místa dovolených.