Cestování

Nejnovější příspěvky k tématu

Vstup zakázán, do hodiny můžete přijít o život. Nejsmrtonosnější ostrov světa hlídá armáda

19. ledna 2023 12:44

Zakázaný ostrov. Tak se dá označit území nedaleko brazilského pobřeží, na které se nesmíte vypravit – hrozila by vám totiž téměř okamžitá smrt. Tisíce hadů se na Ilha da Queimada Grande plazí jeden přes druhého a na ostrov pravidelně přijíždí jen brazilské námořnictvo, které kontroluje místní maják.

Smutné detaily pádu letadla v Nepálu: Na palubě byli kojenci, zahynuli i lidé z Evropy

15. ledna 2023 18:48

Nejméně 69 obětí si podle nepálských aerolinek vyžádal nedělní pád letadla. Na palubě bylo 72 cestujících, 15 z nich pocházelo z ciziny. Ve stroji cestovali také dva kojenci. V Nepálu jsou bohužel letecké tragédie poměrně časté. Evropská unie proto v roce 2013 zakázala nepálským aeroliniím z bezpečnostních důvodů vstup do jejího vzdušného prostoru. Nedělní nehoda je nejhorší od roku 1992.

Evropské ráje kapsářů? V žebříčku 10 nejnebezpečnějších míst figuruje Praha hned dvakrát

4. ledna 2023 15:57

Návštěvu rušných turistických destinací neprovázejí jen trdelníky, zmrzlina nebo pizza, ale naneštěstí také krádeže. V blízkosti evropských památek se, jak je známo, nebývale daří kapsářům. Britská společnost zabývající se financemi vyjmenovala deset největších rájů pro zloděje. Praha na seznamu figuruje hned dvakrát.

Novinka na českém nebi. Odstartoval první přímý let z Prahy do Thajska, zájem byl obrovský

25. prosince 2022 18:01

Tisíce Čechů láká trávit Vánoce v teple. Ani letošní svátky nebyly žádnou výjimkou. Řada lidí vyměnila cukroví či pohádky za cestu na letiště a právě na Boží hod vyrazila na první odlet z Prahy do Thajska. Cestovní kancelář Čedok totiž právě na 25. prosince 2022 naplánovala start přímých charterových letů do další exotické destinace, tentokrát do oblasti Krabi. Vyprodaným inauguračním letem ve spolupráci s leteckou společností LOT Polish Airlines odletělo do Asie téměř 300 cestujících.

Nejlepší adventní trhy v Evropě 2022: 17 tipů, kde nasát vánoční atmosféru

16. prosince 2022 09:58

Nač být troškaři a chodit jen po tuzemských vánočních trzích, když se můžete vydat za hranice České republiky? Kde nejlépe načerpáte vánoční atmosféru? Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Paříži, nebo snad v Amsterdamu? Podívejte se na náš přehledný článek, kde najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Madagaskar jako ideální úprk před zimou: 15 věcí, co byste o dovolené v ráji měli vědět

8. prosince 2022 23:18

Pohráváte si s myšlenkou, že byste ještě v prosinci opustili chladné české podnebí a alespoň na chvíli se letěli zahřát někam do tropů? V takovém případě je ideální destinací exotický Madagaskar. Díky přímému letu z Prahy můžete popíjet drinky na jedné z idylických pláží už půl dne po nástupu do letadla. Madagaskar toho ale samozřejmě nabízí daleko více. V následujícím textu, který se věnuje především pobytu na ostrově Nosy-Be, se přehledně dozvíte informace, rady i tipy, které je dobré znát ještě před samotnou cestou.

Hledáte inspiraci pro letní dovolenou, adventní trhy nebo jen víkendový relax? Chcete objevit málo známe místo u nás nebo v zahraničí? U nás najdete místa, kde můžete trávit čas s rodinou i sami, dozvíte se, jaké jsou aktuální trendy v cestování a jak se mění oblíbená místa dovolených.