Vraždy

Nejnovější příspěvky k tématu

Zvlášť závažné zločiny

Hádka kvůli dívce vyústila ve vraždu. Jeden z kamarádů skončil na dně Vranovské přehrady

Mohl to být příběh o přátelství tří kamarádů. Jenže poklidné společné bydlení překazily osobní spory dvou z nich. Hádka kvůli dívce přerostla do bitky a vyústila v brutální vraždu. Nakonec se do případu zapojil i třetí mladík. Pomohl totiž vrahovi zahladit stopy. Společně mrtvého kamaráda zatížili autobaterií a hodili do Vranovské přehrady. Tělo ale objevil rybář. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Uprchlý dvojnásobný vrah v Praze tajně pařil s herci. Čtvrtníček si z toho dělal legraci

Neuvěřitelných 240 dnů. Tak dlouho byl mezi lety 1995 a 1996 na útěku dvojnásobný vrah Ladislav Winkelbauer. Hledalo ho celé Česko, on se mezitím procházel v centru Prahy, chodil na kulturní akce, a dokonce „pařil“ s herci v Divadle Na zábradlí. Kdo byl tento inteligentní podnikatel a nejslavnější český útěkář do úprku Jiřího Kajínka z Valdic? Hluboko do hlav nejhorších českých vrahů a zločinců nahlížejí novináři CNN Prima NEWS Václav Janata a Jakub Kvasnička ve videopodcastovém projektu HLASY ZLOČINU.

Uříznutá hlava a kusy těla v krabici. Vrah rozčtvrtil na Smíchově ženu, co s ním odmítla slavit

Ženská hlava ve sportovní tašce, jen o kus dál zbytek rozřezaného těla v krabici od bot. Takové nálezy děsily v roce 1997 obyvatele pražského Smíchova. Pražané se naštěstí nemuseli vraha na svobodě obávat dlouho. Policistům se přihlásil sám. Zprvu ale myslel, že kriminalisty dokáže obelstít. Vydával se totiž za svědka, který dokáže policii pomoci s pátráním. Jeho troufalost se však brzy otočila proti jemu samotnému. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu ZVLÁŠŤ ZÁVAŽNÉ ZLOČINY, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Báli se ho i ti nejhorší vrazi. Šumavský psychopat chtěl pomocí vos zabíjet také ve vězení

Chlápek, ze kterého mají špatný pocit i doživotně odsouzení vězni. To už musí být něco. Ivan Roubal. Pětinásobný, možná až osminásobný vrah. Nebo zabil lidí ještě více? Doživotní vězni se shodují: „Naprostý blázen.“ Chuť zabíjet měl nechvalně proslulý vrah i ve vězení. Řešil to bizarně. Kdo vlastně byl Ivan Roubal? Hluboko do hlav nejhorších českých vrahů a zločinců nahlížejí novináři CNN Prima NEWS Václav Janata a Jakub Kvasnička ve videopodcastovém projektu HLASY ZLOČINU.

Patnáctiletý chlapec v německé škole zastřelil spolužáka. Na místě zasahoval i obrněnec

Aktualizováno

Dramatické chvíle zažili studenti ve škole v Offenburgu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Chlapec zde postřelil a smrtelně zranil svého spolužáka. Policie vpodvečer podle agentury DPA informovala, že oběť, které bylo stejně jako střelci 15 let, svým těžkým zraněním podlehla v nemocnici. Útočník byl vzat do vyšetřovací vazby kvůli podezření ze zabití, informovaly večer policie a státní zastupitelství.

Průlom v případu ubodané představitelky synagogy v Detroitu. Policie zatkla podezřelého

Detroitská policie hlásí zásadní posun v případu zavražděné představitelky tamní synagogy Samanthy Wollové. Šéf kriminalistů James E. White o tom informoval na sociální síti X s tím, že podrobnosti vyšetřování hrdelního zločinu z konce října zůstanou v tuto chvíli důvěrné. O případu píše americká CNN. Velitel White již dříve uvedl, že zatím neexistují žádné důkazy, podle kterých by byl motiv vraždy spojen s antisemitismem.

Aktuální zprávy o násilných činech v České republice i ve světě. Sledujeme případy, o kterých jinde nepíší, i velké případy, jako je kauza Kramný.  Máte pro nás námět? Pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.