reklama

Vraždy

Nejnovější příspěvky k tématu

Muž na Mělnicku zemřel násilnou smrtí, potvrdila pitva. Policie případ řeší jako vraždu

24. ledna 2022 11:44

Smrt muže ve Vysoké na Mělnicku vyšetřuje policie jako vraždu. Násilnou smrt prokázala pitva. Podezřelou třiačtyřicetiletou ženu, partnerku zemřelého, kriminalisté zadrželi, nyní je ve zdravotnickém zařízení, uvedla v pondělí v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podle trestního zákoníku může ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozit trest deset až 18 let.

Detaily brutální vraždy na Mělnicku: Žena měla oběť nejprve omráčit, poté vykastrovat

24. ledna 2022 09:03

Brutální vraždu vyšetřují od nedělního večera středočeští kriminalisté. Ve Vysoké na Mělnicku měla 43letá žena smrtelně poranit svého partnera. Podle místních obyvatel měla svou oběť nejprve omráčit, poté vykastrovat. Muž následkem toho vykrvácel. Podezřelou kriminalisté zadrželi a policie už k případu poskytla bližší informace.

Udusil těhotnou ženu pytlem od briket. Za vraždu dostal Pavel Brož 26 let vězení

21. ledna 2022 12:12
Aktualizováno

Za vraždu těhotné ženy v Netolicích na Prachaticku soud poslal Pavla Brože na 26 let do vězení. Krajský soud v Českých Budějovicích Brožovi určil vězení se zvýšenou ostrahou. Státní zástupce navrhnul výjimečný trest na horní hranici sazby. Brož už jednu vraždu spáchal v roce 2006. Obhájkyně navrhovala zprostit Brože obžaloby v plném rozsahu, pro nepřímé důkazy. Proti rozsudku se odvolala.

Z uškrcení irské učitelky byl obviněn 31letý Slovák. Prozradila ho řezná poranění

19. ledna 2022 16:47
Aktualizováno

Irskem otřásla vražda třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové, kterou někdo uškrtil. Obvinění už si vyslechl jednatřicetiletý Slovák, kterého prozradila řezná poranění. Tragická událost rozpoutala debatu o bezpečnosti žen v zemi. Pohřeb oblíbené učitelky se konal v úterý, v zemi již navíc proběhla řada dalších pietních akcí.

Násilí na ženách musí přestat. Británie a Irsko jsou v šoku po vraždě mladé učitelky

18. ledna 2022 14:48

Ostrovním královstvím hýbe případ vraždy 23leté učitelky Ashling Murphyové, kterou kdosi uškrtil, když si šla zaběhat k řece. K hrůznému činu došlo u proslulého irského města Tullamore. Britské ostrovy tak zasáhl už třetí podobný zločin v krátké době. Společnost je v šoku a žádá politický zásah proti násilí na ženách.

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

reklama

Vraždy

Aktuální zprávy o násilných činech v České republice i ve světě. Máte pro nás námět? Pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.