Slovensko

Nejnovější příspěvky k tématu

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala
Petr Fiala

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala

Slovenský vzdušný prostor by české stíhačky mohly chránit až dva roky. Na tiskovém brífinku před odletem do Švýcarska to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Obrana našich východních sousedů a bývalých federálních partnerů by měla trvat do doby, než si Slováci pořídí nové stroje. Fiala nyní míří na mezinárodní konferenci, která se zabývá obnovou Ukrajiny po válce.

Klaus a Mečiar: Československo jsme rozdělili bez konfliktu, mohlo se i střílet

30. června 2022 20:24

Československo se nám podařilo rozdělit férově a hlavně bez konfliktu, protože ten opravdu reálně hrozil. Mohlo dojít i na střelbu. Ve speciálním vysílání slovenské RTVS se na tom shodl český expremiér a později i prezident Václav Klaus společně se svým bývalým slovenským protějškem Vladimírem Mečiarem. Právě tato dvojice se před 30 lety na rozdělení federace dohodla. Podle Klause byl navíc český a slovenský národ už dávno rozdělen sérií historických událostí.

Třaskavé natáčení Grand Tour: Clarkson řídil slavnou Škodu, Hammond boural v české formuli

27. června 2022 15:38

Slovensko a Polsko v těchto dnech hostí natáčení světově populární motoristické show The Grand Tour s někdejšími moderátory kultovního Top Gearu Jeremym Clarksonem, Richardem Hammondem a Jamesem Mayem. Clarkson si v rámci akce na letišti v Piešťanech zajezdil s historickou závodní Škodou 1100 OHC, Hammond v Poznani odepsal formuli českého sběratele.

Dřevorubec Ivan tragicky zahynul při práci. Jeho matka se zhroutila, přišla o oba syny

23. června 2022 18:50

U obce Kamenec pod Vtáčnikom na Slovensku došlo k tragické nehodě. 42letému dřevorubci Ivanovi se stala osudnou jeho milovaná práce. V momentě, kdy byl v lese sám, na něj při kácení spadla těžká suchá větev. I přes pomoc lékařů svým zraněným na místě podlehl. Jeho partnerka a matka se zhroutily. Před více než rokem navíc zahynul i jeho starší bratr.

Strašný omyl v bratislavské nemocnici. Pacientovi vyoperovali zdravé oko, přišel o obě

22. června 2022 13:40

V nemocnici v bratislavské čtvrti Ružinov vyoperovali pacientovi nesprávné oko. V důsledku chyby přišel o obě oči, uvedl v úterý na svém webu slovenský list Pravda. Lékařka, která operovala, už s pacienty nepracuje. Ve svém oboru přitom byla považována za uznávanou autoritu. Případem se zabývá Úřad pro dohled nad zdravotní péčí a podle agentury TASR jeho okolnosti prověří také policie.

Hlavní zprávy

Udeř a zmiz. Z okupovaných Ukrajinců jsou partyzáni, střílí kolaboranty a škodí od počítače
Rozhovor

Udeř a zmiz. Z okupovaných Ukrajinců jsou partyzáni, střílí kolaboranty a škodí od počítače

Rusové se chlubí, že obsadili celou Luhanskou oblast. Ukrajincům zde stejně jako na jihu u Chersonu nezbývá nic jiného, než se spolehnout na partyzánský boj. Jak ve 21. století vypadá způsob válčení, který si spojujeme spíš se Slovenským národním povstáním? A má proti Putinově armádě nárok na úspěch? Vedoucí Katedry vševojskové taktiky plukovník Jan Zezula z Univerzity obrany brzdí přehnanou euforii, optimismus valící se ze sociálních sítí nesdílí.

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?

Subvarianty omikronu nastartovaly další vlnu nákaz nejen v Česku, ale také v oblíbených turistických destinacích. Prudký nárůst pozitivních případů se dotkl například Itálie či Řecka, v Portugalsku je zase počet pozitivit na ústupu. V některých zemích stále platí koronavirová opatření, jako je povinnost nosit respirátory v hromadné dopravě či nutnost předkládat doklad o prodělaném očkování či negativní test. Kde by si měli čeští turisté dávat pozor? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled covidové situace ve vybraných zemích.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:03

Obyvatelé zničeného Mariupolu, který okupuje ruská armáda, dostávají pouze pět litrů pitné vody týdně, tvrdí televize Nexta

23:09

Jak se nabíjí americké salvové raketomety HIMARS?

22:35

Ukrajina podala přihlášku do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj

22:12

Rozhodnutí armády o omezení pohybu osob v branném věku padlo bez mého vědomí, řekl Zelenskyj a žádá vysvětlení

Slovensko

Zpravodajství ze Slovenska. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění.

Slovenská republika je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Sousedí s Českou republikou, Ukrajinou, Maďarskem, Rakouskem a Polskem. V roce 2017 zde žilo 5 441 899 lidí, jeho rozloha je 49 036 km². Hlavním městem Slovenska je Bratislava, prezidentkou je Zuzana Čaputová. Mezi zajímavosti, které lze na Slovensku navštívit, patří například pohoří Malá Fatra, Národný park Slovenský raj nebo Spišský hrad.