Slovensko

Nejnovější příspěvky k tématu

Děsivá nehoda u Zlatých Moravců: Motorkář narazil do auta, se zlomenou rukou oživoval manželku
Slovensko

Děsivá nehoda u Zlatých Moravců: Motorkář narazil do auta, se zlomenou rukou oživoval manželku

K hrůzné nehodě došlo v sobotu v Nitranském kraji na Slovensku, když 67letý řidič osobního vozidla zřejmě nedal přednost v jízdě projíždějícímu motocyklu. Nejhorší zranění urpěla manželka motorkáře, která s ním jela jako spolujezdkyně. Její muž si podle informací stanice JOJ při pádu zlomil ruku, přesto své ženě poskytoval do příjezdu záchranářů první pomoc. V nemocnici skončil i řidič osobního auta. Na místě zasahoval i vrtulník.

Dojemná slova exmanželky zesnulého Heribana: Vyprovázím tě s láskou, vzkázala herci

4. června 2023 19:07

Nečekané úmrtí slovenského herce Daniela Heribana vyvolává mezi kolegy z umělecké branže stále emoce. Mnozí se s jeho náhlým odchodem nedokážou vyrovnat, jiní posílají svému kamarádovi srdceryvné vzkazy. Také na posledním rozloučení s hercem, které se konalo v úterý 30. května, málokdo dokázal zadržet slzy. Nyní se s Heribanem rozloučila dojemným způsobem jeho exmanželka.

Raritní známka se vydražila za 1,9 milionu. Přetisk „Pošta Československá“ provází otazníky

3. června 2023 14:08

Čtyřkorunová zelená poštovní známka s černým převráceným přetiskem Pošta Československá 1919 se v sobotu v Bratislavě vydražila za 1,9 milionu korun. Vyplývá to z webu aukčního domu Petr Flaška. S aukční přirážkou za ni kupec zaplatil 2,25 milionu korun, řekl za aukční dům Tomáš Hejda. Podle dostupných informací jde o třetí nejvyšší cenu za československou známku v aukcích.

Svědek o pádu chlapečka z 4. patra: Celý od krve hrozně plakal. Obrovské štěstí, že přežil

3. června 2023 13:18

Viděl jsem, jak na zem spadla síťka, poté chlapeček. Tak svědek popisuje hrozivý incident, k němuž došlo ve středu v Novém Městě nad Váhom na Slovensku. Teprve tříletý Sveťo vypadl z okna ve 4. patře bytového domu, jeho matka podle slovenských médií ve vedlejší místnosti barvila vlasy kamarádce. Jako zázrakem dítě přežilo. Sousedé se nyní ženy zastávají, o chlapečka se prý vzorně stará.

Syn svírající fotku maminky i potok slz. Lidé se rozloučili s Annou, která zahynula v rokli

3. června 2023 11:44

Blízcí a přátelé se v týdnu loučili s Annou, trojnásobnou maminkou, která zahynula po tragickém pádu do rokle. Poslední sbohem jí s partnerem Peterem přišly říci i její děti – osmiletá Miška, sedmiletá Mirka a teprve čtyřletý Peťko. Právě ten po dobu obřadu v rukou tiskl snímek své milované maminky. Slova kněze všechny přítomné dojala, zároveň však dodala i trochu naděje. Mnozí z přítomných jen marně zadržovali slzy.

Slovenská republika je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Sousedí s Českou republikou, Ukrajinou, Maďarskem, Rakouskem a Polskem. V roce 2017 zde žilo 5 441 899 lidí, jeho rozloha je 49 036 km². Hlavním městem Slovenska je Bratislava, prezidentkou je Zuzana Čaputová. Mezi zajímavosti, které lze na Slovensku navštívit, patří například pohoří Malá Fatra, Národný park Slovenský raj nebo Spišský hrad.