reklama

Slovensko

Nejnovější příspěvky k tématu

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku
Slovensko

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku

Na Slovensku začal platit lockdown, který vláda premiéra Eduarda Hegera vyhlásila kvůli rekordním počtům nakažených a kolísajícímu zdravotnictví v zemi. Platit má minimálně dva týdny, ale je klidně možné, že dojde na jeho prodloužení. Odpůrce očkování a vlády to však nenechalo klidnými. Okamžitě se rozjela kritika posledních opatření a část opozice volá po vyhlášení generální stávky.

Koho zachránit a koho nechat zemřít? Lékaři na Slovensku se rozhodují podle manuálu

24. listopadu 2021 19:36

Slovensko se ocitlo na prahu humanitární katastrofy. Laboratoře poprvé za jeden den odhalily více než 10 tisíc nakažených a přetížené nemocnice dosáhly kritické hranice 3 200 hospitalizovaných s covidem. Slovenská média poukazují na fakt, že některé z nich už narazily na strop svých kapacit a lékaři musí rozhodovat, kterého pacienta hospitalizují na oddělení intenzivní péče.

Lékař Ján pomohl tisícům pacientů, sám zemřel na covid. Vdova: Stále myslím, že se vrátí

21. listopadu 2021 15:02

Už je to více než 10 měsíců, co na Slovensku zemřel lékař Ján Čopák z Rožnavy, který podlehl koronaviru. Jeho manželka, zubní lékařka Katarína, se stále se smrtí nejbližšího člověka nedokázala vypořádat. Lituje toho, že tehdy ještě nemohlo partnerovi pomoct očkování, které považuje za nejlepší cestu, jak pandemii zvládnout.

Poslední rozhovor s Mekym: Uvědomění i slova naděje. Kam se chtěl ještě vrátit?

21. listopadu 2021 12:03

Předčasný odchod zpěváka Mira Žbirky do hudebního nebe zasáhl jeho fanoušky i kolegy. Legendární slovenský hudebník se ve svých 69 letech do důchodu rozhodně nechystal, plánoval projekty i nové album. Ve zřejmě posledním rozhovoru, který poskytl na konci září webu iReport, sdělil, co si uvědomil a kam by se chtěl ještě jednou vrátit.

Očkování není posvátná kráva. Nakaženým bychom dali balík léků zdarma, říká Fico

20. listopadu 2021 22:17

Očkování není žádná cesta ven z pandemie, tak z něj není třeba dělat posvátnou indickou krávu. Uvedl to bývalý slovenský premiér Robert Fico v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Dodal, že pokud by byl znovu u vlády a musel řešit pandemii koronaviru, věnoval by více péče lidem, kteří jsou čerstvě nakažení. Těm by podle svých slov ihned po pozitivním testu dal mimo jiné balík léků zdarma.

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

reklama

Slovensko

Zpravodajství ze Slovenska. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění.

Slovenská republika je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Sousedí s Českou republikou, Ukrajinou, Maďarskem, Rakouskem a Polskem. V roce 2017 zde žilo 5 441 899 lidí, jeho rozloha je 49 036 km². Hlavním městem Slovenska je Bratislava, prezidentkou je Zuzana Čaputová. Mezi zajímavosti, které lze na Slovensku navštívit, patří například pohoří Malá Fatra, Národný park Slovenský raj nebo Spišský hrad.