Slovensko

Nejnovější příspěvky k tématu

Koronavirus

Pandemie covidu na Slovensku nebyla, šokoval vládní poslanec. Ozvala se i šéfka zdravotnictví

Na Slovensku žádná pandemie covidu nebyla, uvedl ve středu na zasedání zdravotnického výboru při Národní radě vládní poslanec Peter Kotlár (SNS). Jeho slova vyvolala pobouření. Reagovala i slovenská ministryně zdravotnictví Zuzana Dolinková (Hlas-SD), podle níž je podobné zpochybňování neúctou vůči obětem nemoci. Politik byl jmenován zmocněncem, který má vyšetřit opatření přijatá při pandemii koronaviru. Píše o tom web rtvs.sk.

Jindrák: Další útok jako na Fica nelze vyloučit. Atentát zhoršil neklid v rozděleném Slovensku

Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica přinesl ještě více neklidu a prohloubil nejistotu ve společnosti, která je už tak silně rozdělená. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl český velvyslanec na Slovensku Rudolf Jindrák. Varoval, že možnost dalšího podobného útoku není vyloučená. Zároveň popsal aktuální stav česko-slovenských vztahů: Jak kvůli nim plakal legendární slovenský hokejista Jozef Golonka a jaké naděje vkládá do nového prezidenta Petera Pellegriniho.

Expartner ubodané těhotné Moniky prolomil mlčení. Popsal, jak syn našel zavražděnou matku

Bývalý partner těhotné Moniky, kterou našli v úterý ve slovenském městě Sládkovičovo s bodnou ránou v břiše, a zároveň otec jejich čtrnáctiletého syna, pro web Nový Čas popsal, co se na místě odehrálo. Chlapec, který přišel při děsivém útoku o maminku, teď zůstane v péči otce. Případem se nadále zabývá policie, krajský vyšetřovatel ve věci zahájil trestní stíhání pro obzvlášť závažný zločin vraždy.

Vztahy Prahy a Bratislavy se mohou brzy zlepšit, vkládají Slováci naděje do Pellegriniho

Ochlazení vztahů mezi Českem a Slovenskem by mohlo skončit. Po setkání s českým ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti) to řekl šéf slovenské diplomacie Juraj Blanár. Bratislava vkládá velké naděje do nového prezidenta Petra Pellegriniho, který na konci června zamíří na svoji první zahraniční cestu – do Prahy. Vztahy mezi sousedy ochladly poté, co premiér Petr Fiala (ODS) před třemi měsíci suspendoval mezivládní jednání se slovenským kabinetem Roberta Fica.

Slovenská republika je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Sousedí s Českou republikou, Ukrajinou, Maďarskem, Rakouskem a Polskem. V roce 2017 zde žilo 5 441 899 lidí, jeho rozloha je 49 036 km². Hlavním městem Slovenska je Bratislava, prezidentkou je Zuzana Čaputová. Mezi zajímavosti, které lze na Slovensku navštívit, patří například pohoří Malá Fatra, Národný park Slovenský raj nebo Spišský hrad.