reklama

Ekonomika

Nejnovější příspěvky k tématu

Inflace v Česku dál prudce poroste. Ministerstvo financí zvýšilo odhad na 8,5 procenta

20. ledna 2022 15:36

Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu MF počítalo pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu ve čtvrtek ministerstvo zveřejnilo.

Tisícovka denně pokračuje. Kdo má nárok na kompenzační bonus a jak o něj žádat?

20. ledna 2022 12:05

Od ledna se rozjelo nové kolo kompenzačního bonusu pro drobné podnikatele. Ti mohou dostat až 1000 korun denně za prosinec 2021 a leden 2022, celkem tak až 71 tisíc korun. Stejně jako v předchozích obdobích mohou živnostníci žádat ale jen za splnění několika konkrétních podmínek. Žádosti mohou posílat až do 1. března, pokud jde o prosincové období, a až do 1. dubna, pokud jde o leden.

Hypotéky rekordně zdražují. Kvůli inflaci jsou stále relativně výhodné, míní experti

20. ledna 2022 07:10

Průměrná úroková sazba hypoték v prosinci stoupla z listopadových 2,7 na 2,99 procenta, vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindex. Jde o nejvyšší nárůst od roku 2003. Zároveň si Češi za loňský rok půjčili rekordní objem peněz na bydlení. Jak je to možné? Tento jev se snažili vysvětlit analytici v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Zdražování bude kvůli zelené transformaci pokračovat, zní z Evropské centrální banky

19. ledna 2022 20:19

Členka Výkonné rady Evropské centrální banky Isabel Schnabelová varuje, že vyšší tempo růstu cen přetrvá i v příštích letech. A to kvůli zelené transformaci a snaze Evropské unie o dosažení uhlíkové neutrality do poloviny tohoto století. Vlády se podle Schnabelové budou muset postarat o domácnosti, na něž zdražování dolehne nejvíce.

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

19. ledna 2022 10:25
Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

19. ledna 2022 00:01

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

18. ledna 2022 23:29

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

18. ledna 2022 13:21

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

Hlavní zprávy

reklama

Ekonomika

Aktuální zpravodajství z české i světové ekonomiky, zprávy o firmách i slavných manažerech.