Kultura

Nejnovější příspěvky k tématu

Sním, že po ní davy budou házet exkrementy. Jeremy Clarkson má kvůli kritice Meghan problém

23. ledna 2023 14:21

Amazon Prime Video se loučí se seriálem The Grand Tour, automobilovou show stojící na bývalých moderátorech slavného Top Gearu v čele s Jeremym Clarksonem. Důvodem mají být prosincové Clarksonovy kontroverzní komentáře na adresu Meghan Marklové, manželky britského prince Harryho a vévodkyně ze Sussexu. Ze stejných důvodů má skončit i vysílání zemědělské show Clarkson's Farm (Clarksonova farma). Clarkson napsal, že sní o tom, že na Meghan budou lidé házet exkrementy, a že ji nenávidí.

Strach o oblíbeného herce z Nabarveného ptáčete. Zmizel v horách, pátrání komplikuje počasí

19. ledna 2023 08:41

Rodina od pátku pohřešuje herce britského původu Juliana Sandse, který se zřejmě ztratil při horské túře na jihu Kalifornie. Informuje o tom agentura Reuters. Úřady zahájily pátrací akci v horách, pozemní týmy ale byly po 24 hodinách odvolány kvůli lavinovému nebezpečí. Pátrání však pokračuje ze vzduchu. Sandse proslavily role ve filmech Pokoj s vyhlídkou či Démon Warlock, v roce 2019 se objevil ve filmu českého režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Filmový svět truchlí. Zemřela legendární herečka Gina Lollobrigida, hvězda italských filmů

16. ledna 2023 12:58

Ve věku 95 let zemřela italská herečka Gina Lollobrigida, informovala o tom agentura ANSA. Podle italského tisku byla v poslední době hospitalizovaná v nemocnici v Římě. Lollobrigida patřila k nejznámějším tvářím italské poválečné kinematografie a k sexsymbolům 50. a 60. let 20. století. K jejím nejslavnějším filmům patří Krásky noci, Fanfán Tulipán, Zvoník u Matky Boží, Chléb, láska a žárlivost či Italské prázdniny. Vedle filmu se věnovala také fotografii, charitě či modelingu.

Kultura, to je umění, historie, literatura, hudba, divadlo, film, architektura a mnoho dalšího. Sledujeme kulturní události, recenze uměleckých děl a rozhovory s umělci a kulturními osobnostmi. U nás najdete tipy, kam zajít na dobré divadlo nebo film.