Peníze

Nejnovější příspěvky k tématu

Advertoriál

Bezpečná cesta na Jadran, co radí expert Pepa Vrtal. Jak lze ušetřit s Visa kartou?

Vyrazili jsme na Jadran. Klasická otázka zní: „Už tam budeme?“ A jak zaplatit nejen mýto, ale i bezpečně vybírat z bankomatů a neplatit zbytečně víc než musíte? Věděli jste, že platba kartou Visa v zahraničí může být výhodnější než nákup měny ve směnárně? Naši cestovatelé z Autosalonu nabízí nejen tipy a rady pro bezpečné a pohodlné cestování do Chorvatska autem, ale také platby na místě.

Advertoriál

Sezona rekonstrukcí je zde: Dotace doplní zvýhodněný úvěr

Průzkum Buřinky ukázal, jak majitelé rodinných domů financují energeticky úsporné rekonstrukce. Více než polovina (54 %) respondentů by šla cestou vlastních úspor, necelá čtvrtina (24 %) by využila dotaci, 17 % hlavně mladších lidí by volila hypotéku a 15 % respondentů úvěr od stavební spořitelny. Průzkum také odhalil, že lidé zatím nevyužívají naplno možnosti čerpat dotace od státu.

Šichtařová: Vláda zničila naši ekonomiku. Nechme ideologie a vraťme se ke kapitalismu

Vláda nastoupila cestu levicové progresivistické ideologie – pod ideologickými záminkami začala ničit naši energetiku a postupně likvidovat celou naši ekonomiku, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS ekonomka a politička Markéta Šichtařová (Svobodní). Postavila se tak na stranu obchodníků, na které vláda svádí vinu za zdražování potravin. Podle ní je hlavním viníkem vládou prosazovaný Green Deal.

Banka pro celou rodinu. Spojujeme digitální bankovnictví s osobním poradenstvím, říká Marek Ditz

Poradenská Partners Banka, která odstartovala 6. března, spustila od začátku dubna reklamní kampaň: Když neví kámoš, když neví mamka, poradí mi Partners banka. Znalost značky buduje s oblíbeným písničkářem Pokáčem. A zdá se, že to není jediná zajímavost, kterou se odliší od ostatních bankovních ústavů v Česku. Jde totiž o první poradenskou banku, která propojuje moderní technologie s osobním přístupem finančních poradců. Nabízí tři balíčky služeb – osobní Pro jednoho, partnerský Pro dva a rodinný Pro rodinu. Ty tvoří souhrn běžných a spořicích účtů, různých karet a platebních možností. Banka je navíc takzvaně „mobile only“ a funguje jen prostřednictvím aplikace, jak prozradil v rozhovoru generální ředitel společnosti Marek Ditz.

Šafránková: Reformu důchodů zase zrušíme. Nezodpovědné, namítla Pivoňka Vaňková

Podle Pavly Pivoňky Vaňkové (STAN) je současný vládní návrh penzijní reformy splněním předvolebních slibů. Opoziční poslankyně Lucie Šafránková (SPD) by však preferovala prosazení vizí SPD. Obě političky v pořadu 360° na CNN Prima NEWS zároveň zkritizovaly návrhy ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky o zvýšení odvodů bezdětným.

Platba jen za pomoci hlasu? Nikterak daleká budoucnost, shodují se odborníci

Češi rádi nakupují a ještě raději přitom platí bezkontaktně. Ideálně s pomocí mobilních telefonů, které preferuje 78 % z nás, nebo chytrých hodinek, ty volí 15 % zákazníků. Inovace a moderní technologie při placení Češi jednoduše mají rádi. Důkazem je rychlost, s jakou jsme si osvojili bezkontaktní platby, v nichž vévodíme Evropě. V pořadu Co na to vaše peněženka to řekl Martin Dolejš, zástupce společnosti Mastercard. A jak dále dodal Filip Jičínský z obchodní sítě Lidl, zákazníci upřednostňují rychlé jednoduché nákupy, za kterými podstatně častěji míří do kamenných obchodů.

Karty může nahradit platba hlasem nebo otiskem prstu. Češi inovace kvitují, tvrdí experti

Český národ má rád inovace, a ani novinky ve způsobech placení jej neminuly, konstatoval v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ředitel rozvoje obchodu pro akceptaci MasterCard Martin Dolejš. Drtivá většina Čechů už platí bezhotovostně a odborníci očekávají, že kladně přijme i novinky, které se teprve objeví – karty totiž může nahradit platba hlasem nebo otiskem prstu. Možnost platit v hotovosti však jen tak nezmizí, uklidnil konzervativnější zákazníky personální ředitel společnosti Lidl Filip Jičínský.

O peníze jde vždycky až v první řadě. Přečtěte si, jaké dopady na vaše peněženky budou mít události ve světě i nové kroky vlády. Kde a proč se zdražuje a kde naopak můžete ušetřit?