Peníze

Nejnovější příspěvky k tématu

Rekordní sázky na prezidentské volby. Češi vsadili přes půl miliardy, mnohem víc než v roce 2018
Prezidentské volby

Rekordní sázky na prezidentské volby. Češi vsadili přes půl miliardy, mnohem víc než v roce 2018

Lidé vsadili na výsledek prezidentských voleb více než půl miliardy korun. Objem sázek byl rekordní, výrazně překonal předchozí prezidentské volby v roce 2018, kdy dosáhl 285 milionů korun. Podle sázkových kanceláří byl zájem srovnatelný s velkými sportovními událostmi. U Fortuny převažovaly sázky na vítěze voleb Petra Pavla, u Chance na jeho soupeře Andreje Babiše (ANO), který sám ve čtvrtek na Twitteru vyzval, aby si na něj lidé vsadili ve výhodném kurzu.

Speciální výroční tisícikoruna se chystá do oběhu. Jak můžete získat limitovanou bankovku?
Peníze

Speciální výroční tisícikoruna se chystá do oběhu. Jak můžete získat limitovanou bankovku?

Přesně 30 let od zahájení rozdělení česko-slovenské měny vydá Česká národní banka (ČNB) novou tisícovou bankovku se speciálním přítiskem. K dostání bude na začátku února výměnou za jiné bankovky či mince ve stejné hodnotě. Půjde o limitovanou verzi, která bude k mání do vyčerpání zásob. Časem by proto výroční tisícikoruna mohla výrazně získat na své hodnotě, coby sběratelský artikl. Jak bude vypadat a kde ji bude možné vyzvednout?

Veolia Energie ČR: I nadále budeme dělat maximum pro spokojenost každého našeho zákazníka

10. ledna 2023 10:30

Odběratelé energií po celém světě zažívají těžké časy. Čechy nevyjímaje. Už pěknou řádku měsíců titulní zprávy médií dnes a denně plní informace o nárůstu cen plynu, elektřiny, tuhých paliv a pochopitelně také teplé vody a tepla. A tak se bez nadsázky dá říct, že výsledky průzkumu pro společnost Veolia Energie ČR, která právě teplo a teplou vodu dodává, nejednoho zahřeje nejen na srdci. Spokojených se službami skupiny Veolia je 97 % zákazníků.

Kolik zaplatíme za nemovitosti? Ekonomové nastínili, jaký bude vývoj na realitním trhu

28. prosince 2022 07:32

Ekonomická krize zasáhla také realitní trh. Lidé letos více platili za pronájmy, a to v některých případech až o čtvrtinu. Odborníci ale očekávají, že v příštím roce ceny nájemního bydlení porostou pomaleji. Pro ty, kteří si budou chtít pořídit vlastní bydlení, výhled ekonomů nabízí dva scénáře: Ceny nemovitostí začnou zřejmě zlevňovat, ale hypotéky budou nadále velmi drahé.

Evropský plynový strop je bičem na vlády, ne spekulanty, říká ekonom. Hrozí maďarský scénář?

27. prosince 2022 11:13

Evropská dohoda na zastropování ceny plynu je brána jako velký úspěch, přesto má hned několik nevyřešených otázek. Jednou z nich je, zda se nebude opakovat maďarský scénář jako v případě zastropovaných cen pohonných hmot a jejich následného nedostatku. Hlavní ekonom investiční společnosti Natland Petr Bartoň pro CNN Prima NEWS uvedl, že podobný vývoj nehrozí. Přesto dle něj nové zastropování nemíří na spekulanty, ale spíše na vlády jednotlivých států.

Češi ignorují podmínky vánočních půjček. Nákupy nechávají na poslední chvíli, tvrdí expert

22. prosince 2022 11:42

Češi jsou ve svém spotřebitelském chování opatrní a rozhodování nechávají na poslední chvíli. Vánoce si však chtějí užít, vysvětluje vedoucí komunikace České bankovní asociace Radek Šalša. Na dárky letos lidé navzdory ekonomické situaci průměrně utratí zhruba třináct a půl tisíc korun. Se zadlužováním kvůli svátkům jsou prý zodpovědnější než loni. Nicméně většina z těch, kteří si berou půjčky, nevěnuje dostatečnou pozornost jejich podmínkám.

O peníze jde vždycky až v první řadě. Přečtěte si, jaké dopady na vaše peněženky budou mít události ve světě i nové kroky vlády. Kde a proč se zdražuje a kde naopak můžete ušetřit?