reklama

Finance

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s Havlíčkem: Jak může stát pomoci lidem při nárůstu cen za energie?
Sledujte v TV

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s Havlíčkem: Jak může stát pomoci lidem při nárůstu cen za energie?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Růst cen energií chce vláda řešit odpuštěním daně z přidané hodnoty u elektřiny a plynu. Prominutí daně se bude týkat měsíců listopad a prosinec. Do Poslanecké sněmovny poputuje návrh na toto dočasné snížení i od příštího roku. S Evropskou unií chce pak vláda začít jednat o trvalém snížení daně na 10 procent. Je správné, že vláda pomůže plošně všem, a nebylo by naopak lepší zacílit pomoc na ty, kterým aktuálně skokově vzrostl účet za elektřinu? Odpoví ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference Babiše: Jak bude vláda řešit rostoucí ceny energií?

18. října 2021 13:15

Energetická společnost ČEZ zdraží od ledna elektřinu i plyn. Generální ředitel Daniel Beneš odhaduje nárůst cen u elektřiny asi o třetinu a u plynu o polovinu až dvě třetiny. Jak to bude řešit vláda? Sledujte tiskovou konferenci, které se zúčastní předseda vlády Andrej Babiš, vicepremiér Karel Havlíček a místopředsedkyně vlády Alena Schillerová. Přímý přenos můžete sledovat ve 13:30 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

18. října 2021 12:12
Aktualizováno

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Bitcoin míří za historickým rekordem. V pondělí začne obchodovat první bitcoinový fond

17. října 2021 15:40

Nejstarší a nejpopulárnější kryptoměná během víkendu překonala hranici 60 tisíc dolarů a má na dosah historické maximum, kterého dosáhla v polovině letošního dubna. Americká Komise pro cenné papíry totiž dala zelenou prvnímu fondu pro obchodování s bitcoinovými futures. Digitální měna se otevře i mainstreamovým investorům.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

15. října 2021 15:49

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

Nová nabídka kryptoměn u XTB

14. října 2021 19:42

Téměř třikrát více instrumentů založených na kryptoměnách a atraktivní spready tvoří dva pilíře nové krypto nabídky, kterou nyní zavedl jeden z nejpopulárnějších globálních brokerů.

Babišova drahota se může změnit ve Fialovu. Nová vláda musí s inflací bojovat chytře

14. října 2021 09:51

Zdražování je dobrý sluha, ale zlý pán. Možná se o tom brzy přesvědčí vítězové letošních parlamentních voleb. Inflace totiž v září vyskočila téměř k pěti procentům a ekonomové věští její další růst. Na přelomu roku by prý klidně mohla překročit sedm procent. Pokud již tou dobou budeme mít novou vládu, bude se muset se stále rychlejším zdražováním utkat.

Hlavní zprávy

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Vláda zareaguje, až budou plné nemocnice, předvídá Flegr. Dušek přiznává rizikový scénář
Koronavirus

Vláda zareaguje, až budou plné nemocnice, předvídá Flegr. Dušek přiznává rizikový scénář

V Česku laboratoře začátkem týdne odhalily nejvíce nových případů koronaviru od dubna. Jen za pondělí jich přibylo 2 521, což byl dvojnásobek oproti předchozímu pondělí. Rychle se zvyšuje také počet hospitalizovaných. Podle Jaroslava Flegra vláda zbytečně otálí a účinné kroky zavede, až budou opět plné nemocnice. Předpovídá také rekordy v počtu nakažených a mrtvých.

reklama

Finance

Zpravodajství ze světa ekonomiky. Investice, pojištění, spoření, sociální dávky. Přehledně a jasně.