CNN Prima News Daniela Soukalová
Daniela Soukalová

Daniela Soukalová

editorka FTV Prima

V médiích začínala při studiu konzervatoře, kdy moderovala blok o cvičení v rámci ranního pořadu na TOP TV. Následně se přesunula do Rádia Hey!, kde začínala. (daniela.soukalova@iprima.cz)

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Advertoriál

Otevřeno 24/7: Automatizované prodejny jsou hybatelem dnešní doby

Nakupování nikdy nebylo pohodlnější! Běžná rutina, jako je zásobování potravinami, může být v 21. století bleskovou záležitostí, ke které ani nejsou nezbytně potřeba pokladní či kurýři. A to díky moderním technologiím, které nám umožňují absolutní komfort –⁠ kdykoli během dne i noci jednoduše přijdeme do obchodu, kde si koupíme, co právě potřebujeme. První s konceptem automatizovaných prodejen v ČR přišla Skupina COOP.

Advertoriál

Národní program Česká kvalita: Snadná cesta, jak pro stavbu domu získat to nejlepší

Jsou nedílnou součástí drtivé většiny staveb a do značné míry rozhodují o tom, jak se v domě bude žít –⁠ okna. Jejich výroba je náročnou disciplínou, s postupem času a vývojem nových technologií se neustále zdokonalují. Hrají zásadní roli ve využívání přirozeného světla při pobytu uvnitř budov i při izolaci, spolehlivě by měla být schopna tepelně izolovat, zajistit bezpečnost a akustický komfort. Je pochopitelné, že kdo staví dům, hledá ty nejlepší produkty, na které se bude moct spolehnout dlouhá léta. Garanci spokojenosti českým zákazníkům dává značka udělovaná Řídícím výborem Národního programu Česká kvalita –⁠ Osvědčeno pro stavbu. Za izolační skla ji získala třeba společnost HELUZ IZOS.

Další příspěvky autora

Národní program Česká kvalita: Stále se dá podnikat eticky i ekologicky

Ještě donedávna sci-fi, dnes běžná realita. Tak by se dal jednoduše popsat život v 21. století, který s sebou přináší řadu technologických vymožeností. Mezi ně patří třeba provoz datových sítí, systémů pro varování obyvatelstva, fotovoltaických systémů či obecních infokanálů. To a mnohem více v Česku poskytuje společnost SATTURN HOLEŠOV, která například pro svůj produkt Enceladus – systémová telemetrie pro soustavy domovních ČOV – získala osvědčení značky KVALITY CZECH MADE .

Národní program Česká kvalita: Spolehlivé školní batohy? Hledejte značku ITC

Rok co rok rodiče prvňáčků, ale i starších žáků základních škol nevycházejí z úžasu. Údiv dospělých se obvykle týká především vybavení, které školáci potřebují. Jak nám média pravidelně se začátkem školního roku ukazují, hmotnost toho, co musejí malí žáci donést do lavic, se postupně zvyšuje. Navzdory tomu, že elektronika vládne světu, dětská záda zatěžují kila a kila sešitů, učebnic a dalších pomůcek. Jak to zvládnout co nejlépe? Bezpochyby pomůže vhodný batoh, který dokáže zátěž rozložit tak, aby ji děti bez problémů unesly. Takový umí vyrobit například společnost Karton P+P, která za něj navíc získala i značku kvality ITC v rámci Národního programu Česká kvalita.

Národní program Česká kvalita: S nábytkem žijeme v těsné blízkosti, volme podle toho

Obvykle ho vybíráme podle tří základních kritérií: Jak vypadá, kolik stojí a jak dlouho nám vydrží. Nábytek. Ať už ho hledáme domů, na chatu nebo do kanceláře, všichni preferujeme tu nejlepší volbu. K té by ale kromě už zmíněných měřítek měly patřit také udržitelnost a ekologie, přece jen dělá nám společníka takřka všude a jeho vliv na naše zdraví je tedy nezpochybnitelný. Jak správně vybrat? Velkou nápovědou může být Národní cena kvality ČR udělovaná právě i v oboru nábytku.

Národní ceny ČR: Společenská odpovědnost a udržitelnost pomáhá našim organizacím růst

Stále více firem a organizací se snaží vracet ke kořenům samotné činnosti, tedy nejen poskytovat zákazníkům, co právě potřebují, ale současně brát ohled i na kvalitu odvedené práce, pracovního prostředí zaměstnanců a životního prostředí. Otázkou, kterou si ale mnozí spotřebitelé v Česku často kladou, je, jak takovou společnost poznat? Pomoci mohou třeba Národní ceny kvality České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj, kterou uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Radou kvality ČR v rámci Národních cen České republiky. Jejím držitelem je například jihočeské Centrum BAZALKA poskytující péči lidem s postižením.

Národní program Česká kvalita: Obuv vybírejme zodpovědně, výrazně ovlivňuje naše zdraví

Většina z nás se chce cítit dobře na každém kroku. Základní roli v tom, zda to tak skutečně je, hraje bezpochyby obuv, a to především v případě dětí, jejichž nohy se vyvíjejí dlouhou dobu. Jak vybrat tu správnou, která jejich organismu prospívá, a přitom se nechat hřát pocitem, že jsme podpořili poctivé výrobce i českou ekonomiku? Nápovědou, jak si na přeplněném trhu dobře vybrat, může být značka Národního programu Česká kvalita nazvaná Žirafa: Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě. Stačí jediný pohled na barevné logo a víte, co od jeho držitelů čekat.

Ruina na spadnutí? Architekti ze studia LOXIA dali zámku Bzí druhou šanci

Byla to láska na první pohled. Tak zahajuje hlavní architektka studia LOXIA Jana Mastíková vyprávění o zámku Bzí. Památku nejprve obdivovala z dálky. Později ovšem s kolegy zjistila, že je na prodej. A společně se rozhodli, že panství, z něhož už zbývaly v podstatě jen ruiny, vrátí jeho kouzlo a půvab. Koupili ho a pustili se do díla. Do zdlouhavé a finančně i architektonicky náročné práce, která jim ovšem dává mimořádný smysl.

MŠ Mydlinky: Místo, kde se dětské sny díky práci architektů mění v samostatnost

Co mají společného výchova dětí a stavění domů? Obojí potřebuje trpělivost, čas a lásku k tomu, co děláte. A to všechno se setkává v Mateřské škole Mydlinky v pražských Modřanech. Zdejší mateřinka přitom vyrostla v rekordním čase. Její vybudování trvalo sotva rok a půl. Během něj se ze zahrady patřící původně k cukrovaru pod taktovkou architektonického studia LOXIA stalo místo, kde se zhmotňují dětské sny a současně se děti učí důležitým dovednostem, které uplatní v reálném životě.

Město, které léčí už jen tím, že se v něm nadechnete. Co všechno nabízí Mariánské Lázně?

Ať už ve svém volném čase vyhledáváte historii, romantiku, relax, potřebujete podpořit zdraví a posílit tělo či snad sníte o naplnění všech zmíněných potřeb najednou, víme, kde se toho dočkáte – v Mariánských Lázních. O nevelkém a relativně mladém západočeském městě jste jistě slyšeli mockrát. Ale zažili jste ho? Už pouhé nadechnutí tady prý léčí.

5 tipů, jak jednoduše snížit náklady na energie

Chcete snížit spotřebu energií v domácnosti a ušetřit? Podle marketingového ředitele LAMA ENERGY GROUP Jakuba Tobiáše to může být poměrně jednoduché. Například už jen tím, že snížíte o pár stupňů teplotu v bytě nebo začnete vypínat spotřebiče ze zásuvky. To vám dlouhodobě dokáže ušetřit nemalé peníze.