Donald Trump

Nejnovější příspěvky k tématu

Trump chce zpátky klíče od Bílého domu. Jaké má šance a kdo bude jeho největším rivalem?

22. listopadu 2022 06:05

Už potřetí se chce Donald Trump utkat se svými soupeři v prezidentských volbách. Jednou v souboji obstál, podruhé prohrál. Třetí bitva je zatím otevřená. Spíše než kandidáta ze strany demokratů by se měl Trump možná obávat kolegů z vlastního republikánského tábora. Vycházející hvězdou z tábora červených je totiž Ron DeSantis. Kdo bude nakonec více populární?

Hlas lidu rozhodl: Twitter po Muskově anketě odblokoval Trumpův účet. Co řekl exprezident?

20. listopadu 2022 05:42

Uživatelé Twitteru se v anketě nového majitele internetové platformy Elona Muska těsnou většinou vyslovili pro obnovení twitterového účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Musk vzápětí po ukončení hlasování oznámil, že účet exprezidenta a miliardáře bude obnoven. Tak se i stalo, ale Trump v sobotu prohlásil, že nemá zájem se na Twitter vracet.

Obnovit účet exprezidentu Trumpovi? Elon Musk na Twitteru spustil anketu

19. listopadu 2022 05:25

Miliardář a čerstvý vlastník Twitteru Elon Musk na svém účtu na této sociální síti zadal anketu o tom, zda má obnovit účet bývalého amerického prezidenta a miliardáře Donalda Trumpa. Přístup na platformu Trumpovi znemožnili její bývalí majitelé po událostech kolem prezidentských voleb 2020, které vedly k tomu, že Trump je neuznal, a které vyvrcholily nepokoji v americkém Kongresu a smrtí pěti lidí.

CNN: Pence nepodpoří Trumpovu kandidaturu, jeho prezidentské období nedopadlo dobře

18. listopadu 2022 12:02

Bývalý Trumpův viceprezident Mike Pence by dnes opětovnou kandidaturu exprezidenta nepodpořil, jeho funkční období prý nedopadlo dobře. V republikánské straně jsou podle něj lepší uchazeči. Útok na Kapitol z loňského ledna politik označil za „nejtěžší den ve svém veřejném životě“ a bývalého šéfa Bílého domu v souvislosti s protestem zkritizoval za bezohledný přístup.

KOMENTÁŘ: Trump znovu prezidentem? Republikáni si s ohněm znovu zahrávat nesmí

18. listopadu 2022 07:32

Bývalý americký prezident Donald Trump se rozhodl znovu usilovat o Bílý dům. Coby známý megalomaniak svými slovy mnoho lidí nepřekvapil. Své příznivce opětovnou kandidaturou potěšil, ale u špiček Republikánské strany zase takové nadšení nepanuje. Sami se na vlastní kůži přesvědčili, kam může vést Trumpova politika, a bylo by pro ně šílenství, kdyby do této řeky vstoupili znovu. Navíc jim roste potenciální hvězda, tak proč se znovu zařadit po bok nepředvídatelného a tvrdohlavého populisty, který poslední roky sbírá hlavně porážky?

Donald Trump je podnikatel a byl 45. prezidentem Spojených států amerických. Byl jediným prezidentem USA, jehož popularita nikdy nepřekročila 50 procent. S první manželkou, bývalou českou modelkou Ivanou Zelníčkovou, má dceru Ivanku a syny Donalda Juniora a Erica, s druhou manželkou, herečkou Marlou Maplesovou má dceru Tiffany, s třetí manželkou, bývalou slovinskou modelkou Melanií Knavsovou, má syna Barrona Williama.