Donald Trump

Nejnovější příspěvky k tématu

Donald Trump

Trump se vyhnul zabavení majetku. Soudům poskytl ručení, hrozí mu miliardový trest

 • Aktualizováno
 • Uchazeč o křeslo v Bílém domě a exprezident Donald Trump v pondělí (v úterý ráno SELČ) poskytl newyorským soudům ručení za 175 milionů dolarů (přes čtyři miliardy korun), část vyměřeného trestu v případu systematického zveličování majetku ve snaze podvádět banky a pojišťovny. Informovaly o tom agentury s odvoláním na dokument zveřejněný newyorským soudem. Pokud by tak Trump neučinil, newyorské úřady by mohly začít zabavovat jeho majetek a žádat banky o zmrazení jeho účtů.

  USA

  Trump provokuje kresbou svázaného Bidena. Vyvolává násilí, tvrdí prezidentův tým

  Americký exprezident Donald Trump znovu útočí na svého rivala a současnou hlavu státu Joea Bidena. Na své sociální síti zvané Truth (Pravda) zveřejnil video s vozidlem, vyzdobeným kresbou ztvárňující současného amerického prezidenta, který je svázaný a leží v kufru. Bidenův tým reagoval slovy, že Trump pravidelně vyvolává násilí a Američané by jeho aktivity měli brát vážně. Mluvčí exprezidenta se naopak dušoval, že nejde o součást Trumpovy kampaně a svého soupeře nařkl z využívání justičního systému ve svůj prospěch.

  Voliči: Biden si neumí zavázat tkaničky, Trump chce být diktátor. V USA proběhly další primárky

  Americký prezident Joe Biden i jeho předchůdce ve funkci Donald Trump v noci na středu zvítězili v další sérii stranických primárek. Oba uspěli v Arizoně, Illinoisu, Kansasu a Ohiu a republikán Trump také na Floridě, kde demokraté letos nehlasovali a dopředu rozhodli o tom, že všechny tamní delegáty získá Biden. Uvedla to agentura AP.

  Biden i Trump se znovu utkají o Bílý dům. Získali potřebný počet delegátů pro nominaci

  Americký prezident Joe Biden i jeho předchůdce v úřadu Donald Trump si v dosavadních primárkách a volebních shromážděních zajistili dostatečný počet delegátů na to, aby získali nominaci svých stran do listopadových voleb hlavy státu. Informují o tom agentury AP a Reuters. Jednaosmdesátiletý demokrat Biden a o čtyři roky mladší republikán Trump se v prezidentském klání utkají znovu po čtyřech letech.

  Migrace může znovu rozhodnout americké volby. Biden ji dříve podporoval, teď mu láme vaz

  Stejně jako před čtyřmi lety se migrace na hranicích USA a Mexika stává jedním z nejtřaskavějších volebních témat. Před minulými prezidentskými volbami Joe Biden sliboval, že migrační opatření uvolní, jenže současná krize ho nutí názor přehodnotit. To Donald Trump už hlásí, že po nástupu do Bílého domu proti migrantům znovu tvrdě zasáhne.

  Přestřelka na Oscarech: Trumpovi se vysmál celý sál. Nemáte být ve vězení? ptal se moderátor

  Během závěru letošních Oscarů došlo k ostré slovní přestřelce. Exprezident Donald Trump se pustil do moderátora a komika Jimmyho Kimmela, který uváděl slavnostní ceremoniál. Opětovný uchazeč o Bílý dům napsal, že jde o nejhoršího moderátora při předávání cen Akademie a měli by ho vyhodit. Kimmel si proto vzal na pódiu slovo, aby si do Trumpa zvesela rýpl. „Děkujeme, že jste se díval, ale překvapuje mě, že… nemáte být už ve vězení?“ nebral si servítky komik. Celý sál se následně Trumpovi vysmál.

  Primárky jsou trénink, Biden ani Trump se netrhnul. Čtyři faktory, které ukázalo superúterý

  Volební superúterý v USA sice nepřineslo žádné velké překvapení v kontextu výsledků, odkrylo ale řadu faktorů, které mohou ovlivnit generální listopadové volby. Podle analytiků CNN se například nadále ukazuje, že souboj Joea Bidena a Donalda Trumpa bude mimořádně těsný. Zásadní bude, koho podpoří Nikki Haleyová a jak se bude vyvíjet válka v Izraeli.

  Svoboda: Trump je plný pomsty, těší se, jak to všem vrátí. Haleyová má šanci jako nezávislá

  Americký exprezident Donald Trump, který aspiruje na zisk republikánské nominace do nadcházejících voleb, je plný pomsty a v případě zvolení bude cílit na to, aby škodil svým rivalům. Ve speciálním vysílání k primárkám amerických voleb na CNN Prima NEWS to řekl bývalý šéf tuzemské diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Společně s politologem Tomášem Klvaňou se shodl, že Trumpova republikánská rivalka Nikki Haleyová by navzdory nynější porážce mohla mít šanci jako nezávislá.

  Donald Trump je podnikatel a byl 45. prezidentem Spojených států amerických. Byl jediným prezidentem USA, jehož popularita nikdy nepřekročila 50 procent. S první manželkou, bývalou českou modelkou Ivanou Zelníčkovou, má dceru Ivanku a syny Donalda Juniora a Erica, s druhou manželkou, herečkou Marlou Maplesovou má dceru Tiffany, s třetí manželkou, bývalou slovinskou modelkou Melanií Knavsovou, má syna Barrona Williama.