Německo

Nejnovější příspěvky k tématu

Brutální útok v německém vlaku. Agresivní muž zabil dva cestující, sedm lidí má bodná zranění
Německo

Brutální útok v německém vlaku. Agresivní muž zabil dva cestující, sedm lidí má bodná zranění

Dva lidé zemřeli a dalších sedm utrpělo zranění při útoku nožem v regionálním vlaku na severu Německa, uvedla agentura DPA. Muž na cestující ve vlaku z Kielu do Hamburku zaútočil krátce před 15:00 SEČ, když se souprava blížila do nádraží v obci Brokstedt. V ní podezřelého krátce nato zadržela policie. Příčina útoku není známa. Doprava na trati byla zastavena. Jeden ze zraněných je podle serveru deníku Bild v ohrožení života. Muž podezřelý z činu byl zadržen, podle Bildu je ze Sýrie.

Německo dodá Ukrajině 14 leopardů, další země se přidají. Nebudou důležité, tvrdí Kreml
Německo

Německo dodá Ukrajině 14 leopardů, další země se přidají. Nebudou důležité, tvrdí Kreml

 • Aktualizováno
 • Německo oficiálně souhlasí s dodáním německých tanků Leopard 2 ukrajinské armádě, která se brání ruské invazi. Rozhodnutí na zasedání vlády oznámil kancléř Olaf Scholz, podle kterého Berlín v prvním kroku poskytne 14 tanků Leopard 2A6. Cílem je podle kancléře rychle vybavit Ukrajinu dvěma prapory leopardů, k čemuž se připojí také další evropské státy, které tyto obrněnce mají ve výzbroji. Šéf obranného výboru horní komory ruského parlamentu Viktor Bondarev řekl, že dodávky německých tanků a strojů Abrams americké výroby nebudou hrát nijak důležitou roli.

  Pravý přítel je cennější než prapor tanků, vyzdvihl Kyjev Johnsona. Šlo o rýpnutí do Němců?

  22. ledna 2023 19:03
  Aktualizováno

  Britský expremiér Boris Johnson znovu přicestoval na Ukrajinu. V Kyjevě se setkal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ukrajinský resort obrany označil Johnsona za pravého přítele, který má větší cenu než desítky darovaných tanků. Mohlo jít o skrytou kritiku Německa, které blokovalo dodávky moderních tanků Leopard 2 od západních zemí na Ukrajinu.

  Němci se hádají s Američany o tancích pro Ukrajinu. Berlín má na USA zásadní požadavek

  19. ledna 2023 17:37

  Ukrajina dostane od Západu vytoužené tanky. Ještě se ale neví, kolik jich bude a kdo všechno moderní techniku skutečně pošle. Za oponou veřejných prohlášení se totiž o podobě pomoci přou Němci s Američany. Berlín údajně chce, aby Washington poslal Ukrajině supermoderní tanky Abrams, jinak prý nedá zelenou dodávce svých Leopardů.

  Aktivistku Gretu zadržela německá policie. Demonstranty obklíčila u hnědouhelného dolu

  17. ledna 2023 17:40

  Německá policie zasahující proti aktivistům protestujícím proti těžbě uhlí v Porýní zadržela v úterý Gretu Thunbergovou, uvedla agentura Reuters. Během odpoledne se tato Švédka se skupinou několika desítek dalších demonstrantů dostala k okraji povrchového dolu Garzweiler, kam je z bezpečnostních důvodů vstup zakázaný. Protest souvisí s vyklizením nedaleké vísky Lützerath, kterou čeká demolice kvůli dobývání uhlí.

  Německá ministryně obrany rezignuje. Nezajistila dodávky zbraní Ukrajině, vyčítali jí

  16. ledna 2023 10:29

  Německá ministryně obrany Christine Lambrechtová odstupuje. V pondělí zveřejněném prohlášení oznámila, že formálně požádala spolkového kancléře Olafa Scholze o uvolnění z funkce. Kancléř její rozhodnutí přijal. O blížícím se odchodu Lambrechtové z vlády se v posledních dnech stále častěji spekulovalo, ačkoli ministerstvo obrany ještě v pátek zprávu deníku Bild o možné rezignaci ministryně označilo za fámu. Výkon Lambrechtové dlouhodobě kritizovala konzervativní opoziční unie CDU/CSU. Ministryně byla kritizována mimo jiné za to, že nezajistila dodávky zbraní Ukrajině.

  Vrah na útěku. Nedaleko českých hranic uprchl doživotně odsouzený vězeň, policie je ve střehu

  6. ledna 2023 21:25

  Němečtí policisté od čtvrtečního odpoledne intenzivně pátrají po odsouzeném Rachidu Chouakrim, který utekl oknem z budovy okresního soudu v Regensburgu. Muž si za vraždu seniorky a další trestní činnost odpykával doživotní trest, může být nebezpečný. Regensburg se nachází jen hodinu jízdy od českých hranic, není proto vyloučené, že vrah mohl zamířit i na naše území.

  Špičkové tanky Leopard 2: Co všechno umí obrněné bestie, které míří do české armády?

  21. prosince 2022 19:46

  Světová tanková špička, která skokově překonává zastaralou českou techniku ze sovětských dob. Česká armáda konečně obdržela první bojový tank Leopard 2, který v některých aspektech předčil i americké protějšky M1 Abrams. Postupně by moderní německé obrněné šelmy měly nahradit výrazně dosluhující, ale stále bojeschopné tanky T-72M4CZ. Co vše dokážou stroje od našich západních sousedů?

  Podmínka pro 97letou sekretářku z nacistického lágru. Souzena byla za napomáhání k vraždám

  20. prosince 2022 11:27

  Dvouletý podmíněný trest udělil v úterý soud v německém Itzehoe 97leté ženě, která za druhé světové války pracovala jako sekretářka v nacistickém koncentračním táboře Stutthof. Podle rozsudku je zodpovědná za napomáhání k vraždám více než 10 500 vězňů, píše agentura DPA. Proces s Irmgard Furchnerovou je zřejmě jedním z posledních, v němž je souzen někdo kvůli zločinům souvisejícím přímo s druhou světovou válkou a holokaustem.

  Německo leží ve střední Evropě a je rozdělené na šestnáct spolkových zemí (Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Berlín, Braniborsko, Brémy, Hamburk, Hesensko, Dolní Sasko, Meklenbursko-Přední Pomořansko, Severní Porýní-Vestfálsko, Porýní-Falc, Sársko, Sasko, Sasko-Anhaltsko, Šlesvicko-Holštýnsko a Durynsko). Sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou a Rakouskem. Rozloha Německa je 357 023 km², žije tam 82,2 milionu obyvatel. Prezidentem je Frank-Walter Steinmeier, hlavním městem je Berlín.