Německo

Nejnovější příspěvky k tématu

V Rakousku a Německu se protestovalo proti krajní pravici. Do ulic vyšly desítky tisíc lidí

V Německu a Rakousku vyšly v neděli do ulic proti krajní pravici desítky tisíc lidí. Podle organizátorů se 50 tisíc lidí sešlo v Hamburku a dalších 20 tisíc v Drážďanech. Podstatně menší demonstrace se konaly ve Vídni, Salcburku či Linci, píší agentury DPA a APA. Protesty jsou namířeny proti nacionalistickým organizacím i proti stranám odmítajícím migraci, což je Alternativa pro Německo (AfD) a Svobodní v Rakousku (FPÖ).

Německo chce Česku darovat 15 tanků Leopard. Má jít o uznání za vojenskou pomoc Ukrajině

Česko by mohlo od Německa darem získat dalších 15 tanků Leopard 2A4 jako ocenění za vojenskou pomoc Ukrajině. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala (ODS). O nabídce ve středu kabinet informovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Podle Fialy by šlo o podobný scénář, na základě kterého už česká armáda získala 15 tanků za dodávky obrněné techniky na Ukrajinu. Německo kromě daru nabízí také možnost nákupu dalších 15 tanků Leopard 2A4, celkem by Česko mělo 42 tanků Leopard 2A4 a tři vyprošťovací vozidla.

Podezřelý z únosu Maddie McCannové slaví malé vítězství. Soud vyhověl jeho právníkům

Hlavní podezřelý ze zmizení Madeleine McCannové stanul před německým soudem. Čelil obvinění ze dvou sexuálních trestných činů, které však s případem malé dívky nesouvisí. Zasedání soudu bylo ale krátce po začátku hlavního líčení přerušeno kvůli námitce právního týmu obžalovaného proti jedné z laických soudkyň. Projednávání naváže 23. února.

Podezřelý z únosu Maddie jde před soud. Čelí žalobě z brutálního znásilnění dítěte i seniorky

Christian B., podezřelý z únosu Madeleine McCannové, v pátek stane před německým soudem, informují tamní média. Obžaloba však nesouvisí s případem zmizelé dívky, muž čelí několika jiným obviněním. Projednávaný případ řeší údajné brutální znásilnění 14leté dívky a zhruba sedmdesáti až osmdesátileté seniorky. Obžalovaný, který si v současnosti odpykává trest za znásilnění jiné důchodkyně, se měl také obnažovat před dvěma dívkami ve věku deseti a jedenácti let. Christian B. zřejmě soudu nesdělí zásadní informace, uvedl pro stanici BBC jeho právník.

Německo leží ve střední Evropě a je rozdělené na šestnáct spolkových zemí (Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Berlín, Braniborsko, Brémy, Hamburk, Hesensko, Dolní Sasko, Meklenbursko-Přední Pomořansko, Severní Porýní-Vestfálsko, Porýní-Falc, Sársko, Sasko, Sasko-Anhaltsko, Šlesvicko-Holštýnsko a Durynsko). Sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou a Rakouskem. Rozloha Německa je 357 023 km², žije tam 82,2 milionu obyvatel. Prezidentem je Frank-Walter Steinmeier, hlavním městem je Berlín.