reklama

Německo

Nejnovější příspěvky k tématu

Německo zaplavily falešné očkovací certifikáty. Policie vyšetřuje tisíce případů

19. ledna 2022 17:16

Nelegální obchod s falešnými koronavirovými očkovacími certifikáty bují v sousedním Německu. Policie nyní vyšetřuje více než 12 tisíc podezřelých případů. Jejich počet prudce vzrostl zejména v prosinci loňského roku, uvedly policejní orgány spolkových zemí v celostátním průzkumu, který provedla německá tisková agentura Deutsche Presse-Agentur.

Mučení, vraždy i sexuální násilí. Němci v zásadním procesu poslali Syřana na doživotí

13. ledna 2022 20:21

Čtyři tisíce případů mučení, 27 vražd a dva případy brutálního znásilnění. Takový účet za sebou zanechal někdejší plukovník syrské armády Anvar Raslan, který zároveň pracoval pro tajnou službu režimu Bašára al-Asada. Německý soud se odhodlal k historickému procesu, kdy 58letého Raslana – občana cizího státu – poslal na doživotí za mříže.

Hokejový turnaj na olympiádě je v ohrožení. Ve čtvrtek bude jednat mezinárodní federace

10. ledna 2022 13:18

Nejde o poplašnou zprávu. Ale pořádání hokejového turnaje na olympijských hrách 2022 je v ohrožení. Důvodem má být šířící se koronavirová varianta omikron, která zasahuje nejen Evropu. Roznáší se také ve většině předních hokejových lig, českou extraligu nevyjímaje. Proto se ve čtvrtek 13. ledna uskuteční jednání výkonného výboru Mezinárodní hokejové federace.

Vrtule zabíjejí ptáky, vadí části německých Zelených. Odmítají i větrné elektrárny

8. ledna 2022 20:28

V Německu vrcholí politický boj o budoucí energetické směřování země. Pod taktovkou ministryně životního prostředí Steffi Lemkeové (Zelení) se Německo zřeklo jádra, odstavuje poslední nukleární elektrárny a vydává se směrem větrných generátorů. Ty mají podle Lemkeové pokrýt až dvě procenta země. Zelení se na tom ale mezi sebou neshodnou.

Hlavní zprávy

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu
360°

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

reklama

Německo

Zpravodajství z Německa. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění. Německo leží v Evropě a je rozdělené na šestnáct spolkových zemí (Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Berlín, Braniborsko, Brémy, Hamburk, Hesensko, Dolní Sasko, Meklenbursko-Přední Pomořansko, Severní Porýní-Vestfálsko, Porýní-Falc, Sársko, Sasko, Sasko-Anhaltsko, Šlesvicko-Holštýnsko a Durynsko). Sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou a Rakouskem. Rozloha Německa je 357 023 km², žije tam 82,2 milionu obyvatel. Prezidentem je Frank-Walter Steinmeier, hlavním městem je Berlín.